KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ: TEPKİ ÇEKEN BAKANLAR GİDİYOR

Kabine Değişikliği: Tepki çeken bakanlar gidiyor
Tarih:
11 Eylül 2019
Okunma:
1758

31 Mart seçimlerinin ardından gündeme gelen kabine revizyonu nihayet yapılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da rahatsız olmasına rağmen, muhalefet parti liderlerinin dillendirmesinin ardından eklemeye aldığı kabine revizyonunun önümüzdeki günlerde hayata geçirileceğini, hükumete yakın medya organı Yeni Şafak'ın yazarı Yusuf Kaplan sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. 

İstanbul seçimlerindeki ilk yenilginin ardından başlayan kabine değişikliği tartışmaları, seçimlerin iptal edilmesi ile gündemden düşmüş ancak 23 Haziran 2019 seçimlerinden sonra tekrar gündeme gelmişti. Kamuoyunda beklenen değişiklik ile ilgili açıklamada bulunan Kaplan, Ak Parti’de önemli bir kabine değişikliğinin gerçekleşeceğini iddia etti. ‘Nihayet’ şeklinde bir açıklama yapan Yeni Şafak Yazarı Kaplan, kamuoyunda tepkilere neden olan Bakanların görevden alınacağını da söyledi.

Ak Parti kabinesindeki değişikliğe dair sosyal medya hesabı twitter üzerinden paylaşımda bulunan Yusuf Kaplan ‘ın paylaşımı şu şekilde;
Yeni kabinede kimler olacak

Hangi bakanlar gidecek?
En çok tepki çeken bakanların başında Damat da olan Hazine ve Maliye Baknı Berat Albayrak var. İkinci sırada Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli ve 3. sırada da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yer alıyor. Bu bakanları yeni kabinede yer alıp almayacağı merak ediliyor. 
Kimler bakanlıktan alınacak

Yeni kabinede kimler olacak?
Parti kulislerinde yeni bakanların kimler olacağı hararetli bir biçimde tartışılmaya başlandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen TBMM eski Başkanı Binali Yıldırım'ın bakan olmasına kesin gözüyle bakılıyor. MHP kökenli bir bakanın da kabinede yer alabileceği iddiaları da yaygın bir biçimde konuşuluyor.

MHP'den Devlet Bahçeli'nin en güvendiği isimlerden birinin kabineye girebileceği iddia ediliyor. MHP'den kabineye girmesi muhtemel isimlerin başında MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'ın ve MHP Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya'nın isimleri önpalana çıkıyor. 
Yeni kabine listesinde kimler olacak


Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?Oy Ver
Sonuçları Gör
Başlangıç: 15.04.2021 Bitiş: 15.04.2021