KAMUAR MART ARAŞTIRMASI SONUÇLARI

KamuAR Mart Araştırması Sonuçları
Tarih:
25 Mart 2015
Okunma:
7427

KamuAR Araştırma Şirketi 12-21 Mart tarihlerinde yaptığı araştırmanın sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı.

Ak Parti'nin oy oranındaki düşüş dikkat çekerken, MHP ve Saadet Partisi oylarının yükseldiği görülüyor.

Anket hangi illerde yapıldı?

KamuAR (Kamuoyu Araştırmaları Merkezi) tarafından yapılan anket araştırması 37 İl merkezinde (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon, Van, Ağrı, Yozgat, Kars, Uşak, Tunceli, Afyon, Zonguldak, Edirne)

Anket kaç kişiyle yapıldı?

8 bin 763 katılımcı ile yüz yüze görüşülerek yapılmıştır. Araştırmanın temel amacı siyasi gündeme dair insanların eğilimlerini öğrenmek ve sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaktır.

Araştırmanın hata payı

Araştırmanın hata payı +/- % 1-1,5 olarak ön görülmüştür. Araştırmanın saha uygulaması 12 – 21 Mart 2015 tarihleri arasında yapılmıştır.

Katılımcıların eğitim düzeyleri

Anket araştırmasına katılan vatandaşların % 8,5’i diplomasız okur-yazar, % 31,7’si ilkokul-ortaokul mezunu, % 38,8’i lise mezunu, % 16,7’si üniversite mezunu ve % 4,3’ü yüksekokul mezunuyla yapıldı.

Katılanların cinsiyet dağılımı

KamuAR araştırmasına katılanların % 48,7’si kadın, % 51,3’ü ise erkektir.

ARAŞTIRMANIN SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

http://secimanketi.tv/2015-genel-secimleri/fotogaler.jpg

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 13 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
Semih M
Millet akpnin gitmesini istiyor en azından %60'ı..Farkındaysanız 1 ay önce ne sonuçlar vardı şimdi ne sonuçlar var. Anket şirketleri ne kadar akpyi kıramasada itibarları için gerçekleri gizleyemiyoru. Mhp'nin yükselişi Akp'nin düşüşü artık çok açık ortada uyan Türkiyem çare tek başına Mhp
afyonkarahisarlı
her zaman anketlerde sıkan sıkana 7haziranda sandıklar acılır akp sandıkları gümbür gümbür gelir o akşam anketciler yorumcular ortadan kaybolur cünki onlar sadece seçime kadar konuşur gercek sözhalkındır halkın sözü sandıgın dilidir odili kimse susturamaz akp tek başına iktidardır hayırlı olsun
ali
AKIL VİCDAN SAHİBİ hemde MÜSLÜMANIM diyenler AKP ye oy verecelerse allah yardımcımız olsun.
Teoman EVREN
8 HAZIRAN 2015 SAAT 23:00 AKP -- 36 % CHP -- 29 % MHP -- 22 % HDP -- 10 % DIGER -- 3 %
Sezer
Artık durduramazsınız bizi %25'e bile çıkabilir oylarımız korkun artık MHP'den :)
ccc
akpyi düşük gösteren bu anketler akpnin işine daha fazla yarıyor.millet akpnin iktidardan düşeceği algısıyla daha fazla yöneliyor akp ye
ANKET
Gezici Araştırma şirketi sonuçlarına göre, AKP, 39.3 CHP, 29.6 MHP, 17,7 HDP, 11,4 diğer, 2.0 civarında olduğunu belirtti. Bu verilere göre, Meclis'teki vekil dağılımıda, AKP, 229 CHP,146 MHP 118 HDP,57 olacak. Kararsız seçmenin yüzde 50'si MHP'yi tercih edeceğini söylüyor.
Mehmet
Görülen odur ki, ufukta CHP, MHP koalisyonu var. Vatanımız ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Gelecek olan iktidarın, AKP iktidarı gibi bölücülere taviz üstüne taviz vermeyeceğini umuyorum. Çünkü tavizin sonu gelmez, sen verirsin onlar ister.
halk
Hayırlısı olur inş
EN GÜZEL YÖNÜ
Bu anketin en güzel yanı hangi ilden kaç kişinin ankete katıldığını göstermesidir.Bir de ankete katılanların sayısının fazla olmasına bu anket için olumlu bir durumdur.
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör