KAMUOYU BAŞÖRTÜSÜNE ÖZGÜRLÜK İSTİYOR !

Kamuoyu Başörtüsüne Özgürlük İstiyor !
Tarih:
30 Ekim 2013
Okunma:
3199

MAK Danışmanlığın 81 ilde gerçekleştirdiği anketten başörtülü milletvekilline tam destek çıktı. Kamuda başörtüye yüzde 74 destek veren vatandaş, başörtülü vekile de 'evet' dedi. Bu sonuçlar bir bakıma Hükumetin başörtüsü çalışmalarının halk tarafından da desteklendiğinin göstergesi.

Buna göre katılımcıların yüzde 74'ü kamuda başörtüsüne destek verirken, yüzde 16'sı karşı çıktı. Yüzde 10 ise kararsız kaldı.
http://secimanketi.tv/news-images/kamudabasortusu.jpg

 "Size göre TBMM'de başörtülü milletvekili olmalı mıdır" sorusuna ise yüzde 72 evet, yüzde 19 hayır cevabı verirken yüzde 9 ise kararsız kaldı.

http://secimanketi.tv/news-images/TBMM-BASORTUSU-anketi-sonuclari.jpg

Bu sonuçlar da gösteriyor ki, kamuoyunun başörtüsüne karşı herhangi bir tavrı yok. Çoğunluk bu sorunun çözülmesinden, mağduriyetlerin giderilmesinden yana. CHP'nin başörtüsü konusundaki tavrı bakalım bundan sonra ne yönde olacak.
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 22 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
devlet bey
Helal sana provakatör bey
Mehmet
Bizler Hz.Muhammed'in Ümmetiyiz Böyle Konuların Bırakın Oylamaya Gitmesi Mevzu Bahis Olması Bile Çok Yanlış Bir Tutum..Müslümanlık Elden Gidiyor Sizlerin Üzerine Düştüğü Konuya Bakın.
Muzaffer Barutcuoglu
Ben Türkoglu TÜRK'üm ben Turan,Türklük,Bayrak,Vatan sevdalisiyim.Ben Türkün bekasi icin din sömürüsü yapmadim.Bir yal görüp serefimi serefsizlere satmadim.Boynu tasmalilar Meclisi böyle Carsamba pazarina cevirenler utansin.Ben bir MHP'li olaraktan sizlerden tiksiniyorum.
devlet bey
muzaffer bugünden sonra ocak dışısın:)) arkadaşlar muzaffer barutçuoğlu adlı kişi provakatördür her yazısında MHP yi belirtiyor aldırmayın MHP ' de böyle bir düşünce yoktur
akp liyiz gakko
başörtüsü serbest olsun elbette..daha kapalısı gibi bi kavra yokki gücü yetmeyen hiç takmasın..ülkemizde iyiki akp var mhp liler gibi kadınları otobüste tek yakalyınca bıyık bükmüyorlar en azından...
Turuncu
% 74 müs YALANCININ ?
Muzaffer Barutcuoglu
Ulan yobazlar milleti ayirdiniz.Kamu kurumlarinda DiNi simge olmamali ben bir MHP'li olarak karsi cikiyorum.Laiklik bu ülkenin harcidir.Bizi ayakta tutan laikliktir.bir gün bu yaptiklariniz kendi basiniza bela olacak.Sizler ya cezanizi cekeceksiniz ya kacacaksiniz.Ama olan Millete olacak.
Rıdvan
Vatandaş adlı yorumcuya.Mecliste saygı duruşu yapılırken siz bunu dalaylamadan mı aldınız diye soruluyor mu.Elbette fatiha da okunur mevlütte.
Elif
''Milli Hükümet'' arkadaşım o söylediğin yanındakiler  işte ankette çıkmış zaten.Bi zahmet t'e saygı ya.Nerde kaldı sizin Laik Demokratik Cumhuriyetiniz??
nurgül
başörtü kötü bir şey değil,bence siyasete alet edilmemeli. bu ülke laikse ister sadece südyen don ister türbanla gelinebilmeli. karışılmamalı
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör