KAMUOYU GÜNDEM ARAŞTIRMASI 2 SONUÇLANDI !

Kamuoyu Gündem Araştırması 2 Sonuçlandı !
Tarih:
13 Ekim 2013
Okunma:
14690

Seçimanketi.TV olarak 2. yaptığımız Kamuoyu Gündem Araştırması anketimiz sonuçlandı.

81 ilin tümünden belli oranlarda katılımın olduğu anketimize 9368 tekil kişi katıldı. En fazla katılım % 44 ile İstanbul'dan olurken, % 21 ile onu Ankara takip ediyor.

Eğitim durumlarına baktığımızda ankete katılanların yarsından fazlası üniversite mezunuyken, % 29'u lise mezunu.

Anketimize daha çok erkeklerin katılım gösterdiğine şahit oluyoruz. Ankete katılanların % 71'ini erkekler oluştururken, % 29'unu kadınlar oluşturuyor.

Çok farklı sorunların sorulduğu ankette çıkan sonuçlar da çok ilginç oldu.

ÇALIŞANLAR İŞİNDEN MEMNUN

Şu anki iş durumunuz nedir diye sorduğumuz soruya katılanların % 47'si çalışıyorum ve işimden memnunum cevabını verdi.

AK PARTİ'NİN OY KAYBI SÜRERKEN MHP OYLARINI ARTIRMIŞ

Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz? diye sorduk. Oylamaya katılanların % 35'i Adalet ev Kalkınma Partisi cevabını verdi. Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy verenlerin oranı %24 olurken, Milliyetçi Hareket Partisi'nin oy oranı %21.

BİNALİ YILDIRIM'IN YILDIZI PARLIYOR

Bakanları değerlendirmek adına yaptığımız anketimizin sorusu şöyleydi. En başarılı bulduğunuz bakan hangisi ?% 32 ile Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ilk sırada yer almayı başardı. İkinci sırada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin % 22 oranıyla  yer aldı.

HANGİ CEMAAT, HANGİ PARTİYE OY VERİYOR ?

Hangi Cemaate Mensupsunuz? diye sorduğumuz sorumuza % 71 Herhangi bir cemaate mensup değilim şeklinde yanıt verdi. Fethulah Gülen Cemaati % 10 ile en fazla mensubu olan cemaat olurken, Fethullah Gülen Cemaati'ne oy verenlerin % 73'ü Ak Parti'ye oy veriyor.

İşte gündemi sarsacak o sonuçlar. Ayrıntılar ve daha fazlası için tıklayın..

http://secimanketi.tv/news-images/anket-sonuclari.png

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 22 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
hakan
mhp oy oranı ! degıl 5 olcak
ikiz kardeşler
chp mhp bunların ikiside aynı halkı yoksulluga götürür allahıma şükürlar olsun bugün bayram 9 gun tatil oldu istanbul boşandı insanlar şehir dışına melmeketlerine gittiler ben 10 sene önce böylebirşey yoktu eski gunlere dömeristemiyorm
MilliDevrim
Atatürk'te birleştik. MHP'li olarak CHP ye oy vereceğim maksat AKP yıkılsın
tolga706
tabi tabi mhp chp akp diye sıralanır :-) ... şaka mı yapıyorsun. 30 yaşındayım benim torunlarım görmez mhp iktidarını
krizzz
bence bu dönem akp nin son dönemi olabilir bence mhp kazanır sıralama söyle mhp 1 chp 2 akp 3 olur hakkımızdan hayırlısı olsun önce
krizzz
bence bu dönem akp nin son dönemi olabilir mhp alır bu sene sıralama şöyle olur mhp chp ve akp olur zannediyorum hakkımızdan hayırlısı olsun inşallah önce temennimiz o
taşdelen amca
Son on yıl ülkemizin, darbelerden vesayetten kurtulması açısından ilk adımların atıldığı zorluklarla geçmiştir. Sağ duyulu Müslümanların toparlanması ile ülkemiz geleceğin yıldızlığını yakalayacak, ülkemiz kaliteli insanlığın gelişmesini sağlayacaktır.
hülooooğğğ
sffgsdfds kişisine. asgari ücretle çalışan sayısı 15 milyon, vatandaşın devlete olan toplam borcu 252.9 milyar tl. kimin karnı doyuyor? mücahitken müteahhit olanlar. din muhabbeti yapıp malı götürenleri biz görüyoruz da cahiller, garibanlar göremiyor.
sffgsdfds
hüloğğ adlı kullanıcıya, bir de madalyonun öbür yüzünden bak, ülkede fakirin karnı doydukça, genel olarak insanlık seviyesi arttıkça AKP'nin de oyları artıyor. Durmak Yok Yola Devam...
sfsfghd
AKP P'nin altına inmeyecektir, boşa hayal görmeyin, MHP oylarını yükseltecek, ona katılıyorum, Ankara,İstanbul yine rahat AKP'nin, İzmir'den de umutluyum bu kez...
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör