KAMUOYU GÜNDEM ARAŞTIRMASI SONUÇLARI

Kamuoyu Gündem Araştırması Sonuçları
Tarih:
09 Ağustos 2013
Okunma:
5802

Türkiye siyaset sahnesinde gündemi en fazla değine ve bu siyasi konuların sosyal hayatı en fazla etkilediği ülkelerin başında geliyor. En basit siyasi bir mesele bile gündemi haftalarca meşgul edebiliyor. Seçimanketi.TV olarak biz de Türkiye'nin gerçek gündemini hep sıcak tutarak, sizlerin sorunlarından yetkili kişi ve kurumların haberdar olmasını sağlamaya çalışıyoruz.

10 Haziran'da başlattığımız  ve 21 Temmuz'a kadar devam eden Türkiye Gündem Araştımasına 7351 kişi katıldı. Katılan kişiler her bağlantıdan sadece bir tekil kişi olarak oylama hakkına sahipti. Bu da Türkiye geneli için yeterli bir örneklemi temsil edebiliyor.

Kamuoyu anketinde sorulan sorular genel olarak politikada çokça tartışılan konulardan oluşmuştu.  Örneğin halkımız "Son günlerde sık sık açıklanan kamuoyu yoklamalarına güveniyor musunuz?" sorusuna nasıl yanıt verdi? Kamuoyu gerçekten bu açıklanan sonuçlara inanıyor mu ? 

Ankete katılanlar 2011 Genel seçimlerinde hangi partiye oy verdi, Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirler ?
Oylamaya katılanların eğitim durumları, cinsiyeti ve bu özelliklerin oy verdikleri partilere oranları nedir ? 
Eğitim seviyesi yükseldikçe hangi partinin oy oranı artıyor ?
 
2014 yılında yerel seçimlere gidecek olmamız sebebiyle belediye başkanlarıyla ilgili memnuniyetlerini ölçen bir soru da sorduk. Belediye başkanınızdan memnun musunuz ? sorusuna kamuoyu nasıl cevap verdi ?

Kamuoyu,  Barış süresinden umutlu musunuz ? anketine ne yanıt verdi ? Hangi partiye oy verenler bu sürece nasıl bakıyor ? Ak Parti ve BDP seçmeni  hangi konuda aynı fikirde. 

Türk halkı, Devletin PKK ile görüşmesini nasıl değerlendiriyorsunuz ?  sorusuna nasıl yanıt verdi. BDP seçmeni bu görüşmelere ne oranda destek veriyor ?
 
Önümüzdeki yıllarda Öcalan'a özgürlük gelebilir mi ? Hangi parti seçmeninin bu konudaki düşüncesi ne yönde ?

Önceki yıllara oranla sizce Türkiye şimdi daha demokratik bir ülke haline geldi mi? sorusuna hangi parti seçmeni ne yanıt verdi ?

İşte gündemi sarsacak, çok tartışılacak o sonuçlar:

 
 

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 4 Yorum

hüloğ
vatanı sattınız hala oy veriyorsunuz be utanmazlar aynı şeyi chp yapsa genel merkezini yakardınız ama masaya oturan akp olunca herkes sessiz herkeste teslimiyet havası
Zeynep-32
Gerçekçi böyle bir anket yaptığınız için teşekkür ederiz.
İzzet
sonuçları akp ve akp yandaşları görmüyormu acaba ? sonuçlara inanmazlar ama çevremdekilerin çoğu bu yoklama sonuçlarıyla paralel düşünüyor.
Mahir Kara
Devletin pkk ile görüşmesine kamuoyu nasıll bakıyor gördüğünüz gibi. Tahsili ne olursa olsun bu konuya iyi bakmıyorlar.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör