KAMUOYU İMRALI GÖRÜŞMELERİNE KARŞI ÇIKIYOR !

Kamuoyu İmralı Görüşmelerine Karşı Çıkıyor !
Tarih:
18 Ağustos 2013
Okunma:
1791

Başbakan Erdoğan her ne kadar Barış Sürecine kamuoyu desteğinin artarak devam ettiğini söylese de durum pek de Başbakan Erdoğan'ın dediği gibi değil. 

Anket şirketlerinin neredeyse hepsi, Barış Sürecine desteğin arttığı yönünde sonuçlar açıklıyor. Biz de sitemizde yayınladığımız bu anketlerle kendi yaptığımız anketlerimizi kıyaslıyorz. Ancak arada bir uçurum olduğunu görüyoruz. 

Sitemizdeki sonuçlarla, anket şirketlerinin çıkardığı sonuçlar arasında tam bir tezat var. Başbakan Erdoğan, açıkladığı son ankette Barış Sürecine olan desteğin % 70'lere çıktığını belirtmişti.  Anket şirketlerinin sorumluları da televizyon yayınlarında, Başbakan Erdoğan gibi, desteğin arttığından bahsediyorlar.

% 70 Destek mi var, yoksa... ?

Açıklandığı gibi gerçekten bu kadar destek var mı ? Bu destekleeme oranı % 45'lerden % 70'lere ne zaman çıktı ? Biz kendi yaptığımız anket sonuçlarını sizlerle paylaşıyoruz. Diğer sonuçlarla kıyaslamasını da sizlere bırakıyoruz.

Barış Süreci, sizce nasıl sonuçlanır ?  diye sorduğumuz anketimize 11,383 tekil kişi katıldı. Bu katılımda % 60,28 (7089 kişi) barış sürecinin Türkiye'nin bölünmesiyle sonuçlanacağını belirtirken, % 14,93 (1700 kişi) terör sorununun çözüleceğini belirtiyor. Görüldüği gibi % 60 gibi büyük bir oran sonucun hiç de sağlıklı olmayacağını düşünüyor. Sonucunun kötü olacağını düşündüğünüz bir konuyu destekler misiniz ? Tabiki de hayır. O zaman bu da demek oluyor ki, Barış sürecine olan destek açıklandığı gibi artarak devam etmiyor. Aksine bu destek giderek azalıyor.

İşte Sonuçlar:
İmralı Görüşmelerine Bakış Nasıl ? 

Hükumet yetkilileri halktan aldıkları destekle, onlar adına İmralı ile görüşmeler yapıldığını ve bunun da arkasında olduklarını her fırsatta dile getiriyorlar. Halkın Ak Parti'ye destek vermesi, İmralı ile görüşmelere de destek vermesi anlamına mı gelmeli ? Yoksa bu ikisi farklı konular mı ? 

Yaptığımız ankette bu konuyu siz değerli ziyaretçilerimize sorduk.   İmralı Görüşmelerini Destekliyor musunuz? diye sorduğumuz soruya,  15,797 tekil kişi katıldı. Katılan bu ziyaretçilerimizden % 74,5'i (11769 kişi) bu görüşmelere kesinlikle ve kesinlikle karşı olduğunu belirtiyor. Bu oran hiç de azımsanmayacak ölçüde büyük bir oran. Peki bu görüşmeleri destekleyen yok mu ? Tabiki sonuna kadar destekleyenler de var. Bu orana baktığımızda desteklemeyenlere göre çok az. Sonuna kadar destekliyorum diyenler % 8,83 (1395 kişi) oranında kaldı.
 
İşte Sonuçlar: 


 

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 8 Yorum

taşeron
akp yi çok abarttılar
M kalın
Akp nin oyu yüzde yetmişlerdeymiş, eyvah obezite sayısı artacak
M kalın
Yeri geldimi peygamberimiz 40 yıl hasır bir seccadede iibadet etti derler, yeri geldimi, ceylan derisinden olmayan koltuğa oturmaz, arabaya binmezler.Uyanıklar
M kalın
Bizde çok şükür müslümanız akp ye teşekkür ediyorum çünkü iktidarları zengin islam medenıyetçilerini yarattı...!
Bozkurt 38
Böylelikle diğer anketlerin ismarlama olduğunu kanıtlanmıştır. Teşekkürler SECIMANKETI.TV
hasan
Gerçekçi bir halk oylaması teşekkürler secimanketi.tv
Ayla Uğur
Biz de zaten inanmıyoruz. Halkın gerçek görüşünü yukarıdaki anketler gösteriyor. Görüşen şerefsizdir de, sonra da git ben emir verdim görüştürdüm de. Bu yalandır ve Peygamberimizin "Benim ümmetim yalan söylemez" sözünü hatırlatırım
ccc
hainle gorusen haindir

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör