KARADENİZ BÖLGESİ BÜYÜKŞEHİR ANKETİ

Karadeniz Bölgesi Büyükşehir Anketi
Tarih:
02 Ağustos 2013
Okunma:
5898

ORC'nin Karadeniz yerel seçim anketinde AK Parti ve CHP yarışıyor. MHP ise anketin yapıldığı illerde üçüncü sırada.

SAMSUN'DA AK PARTİ AÇIK ARA ÖNDE

Samsun'da ankete katılanların yüzde 42.1'i AK Parti'ye oy vereceklerini belirtirken, yüzde 29.5'i de CHP'ye oy vereceğini kaydederken MHP'ye oy verenlerin oranı yüzde 18.2 oldu.

MHP TRABZON'DA DA ÜÇÜNCÜ

Ankete göre Trabzon'da Ak Parti önde. Yerel seçimde AK Parti'ye oy vereceklerini söyleyenlerin oranı yüzde 38.1 olurken, CHP'nin oranı yüzde 25.1, MHP'nin oranı ise yüzde 21 oldu.

ORDU'DA CHP ÖNDE

Karadeniz'deki bir diğer il Ordu'da ise CHP birinci. Yüzde 36 ile birinci olan CHP'yi Ordu'da yüzde 30'la AK Parti izlerken MHP yüzde 15'lik oy oranıyla yine üçüncü oldu.

 

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 7 Yorum

Soru
Anket Şirketleri AKP'yi önde gösteriyo ama MHp yükselişte diyen arkadaşlar size vahiy mi geliyo
Savaş
Karadenizde milliyetçilik yükselişte zaten milliyetçi bir bölge ama inadına AKP oyu çıkıyor,Trabzon'da BDP binası yok ama AKP binası ve AKPliler varken hiç aramıyoruz BDPyi. Ordu,Giresun için umut var. Samsun,Trabzon,Rize ne yaparsa yapsın akpnin kulu olmaya devam eder.
ülkücü
ak parti öyle bir şok olacakki doğu ve güneydoğu kendini kurtaracakmı göreceğiz bakalım pkk yı savunmak nedemekmiş boyunun ölçüsünü alacaksın yeter artık senin oyun milliyetçilerin oyudur ve oyları gerivereceksin ve aldığın oy seni tatmin etmez yüzde 20 alırsın
bekir kolalı
MHP yükselişte ve büyük patlama yapacak ama her nedense sahipleri belli anket frmaları bunu kıvırma peşindeler
eyyüp berikman
Bu anket yanlış karadeniz,ege ve akdenizde en çok oyunu mhp arttıracaktır.gezi parkı olaylarında sayın bahçelinin duruşu mhp ye çok puan kazandırmıştır.
posmantel
mhp den gerisi yalan ben mhp hariç heparı seviyorum osman pamukoğlu hoşuma gidiyor bbp de iyidir
Yılmaz Özdal
Karadenizliler ihanetin farkında. Chp pohpohlanıyor anketlerde ama asıl yükselen değer milliyetçilik ve MHP yükselmekte. Medya ile yönlendirme yapılmaya çalışılıyor. Çakallar dolanır oldu ovalarda.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör