KİMLER PARTİSİNİ DEĞİŞTİRİP BAŞKA PARTİYE GEÇTİ?

Kimler Partisini Değiştirip Başka Partiye Geçti?
Tarih:
24 Ocak 2014
Okunma:
6037

Yerel seçimlere kısa bir süre kala, partilerde hareketlilik tam gaz devam ediyor.

Partilerinden aday gösterilmeyen belediye başkanları, partilerine kızıp saf değiştirdi. Özellikle son bir yılda çok sayıda isim parti değiştirdi.

AK Parti’den Saadet Partisi’ne, Saadet Partisi’nden AK Parti’ye, DP’den CHP’ye, MHP’den CHP’ye, AK Parti’den BBP’ye geçen belediye başkanlar var. İşte son zamanlarda parti değiştiren isimler:

2004 Yerel Seçimlerinde AK Parti'den aday olan ve 3 dönem Keçiören Belediye Başkanlığı yapan Turgut Altınok, aynı ilçede BBP'den aday gösterildi.

Gaziantep’in Nurdağı İlçesi Belediye Başkanı Orhan Yılmaz, AK Parti’den istifa ederek Saadet Partisi’nden aday olduğunu açıkladı.

Ak Parti Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, AK Parti'den istifa etti. Atalay daha sonra Saadet Partisi’ne geçti.

Kahramanmaraş'ın Fatmalı Belediye Başkanı Servet Bekereci, AK Parti’den istifa ederek Saadet Partisi’ne katıldı.

CHP’den istifa eden Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’ne bağlı Nebioğlu Beldesi Belediye Başkanı Ertan Aydoğan, Ak Parti’ye geçti.

AK Parti’nin Balçova Belediye Başkan adayı, partiye 10 gün önce CHP’den geçen Hasan Özcan oldu.

2009 yerel seçimlerinden MHP'dan Ankara adayı olan, 2011 seçimlerinden önce Bahçeli'ye yazdığı mektupta MHP'yi CHP'lileşmekle suçlayan Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra CHP'den Ankara adayı oldu.

Muğla’nın Bodrum ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, DP’den istifa etmesinin ardından CHP'ye üye oldu.

Kütahya Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Saadet Partisi’nden istifa edip AK Parti’ye katılanlar arasında.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 11 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
Ankaralı ülkücülere.
Ankaralı ülkücü arkadaşlar Chpye destek verin. Biz chpli olarak Elazığda Mhpye oy verceğiz Elazığda mhp güçlü Yeter artık kurtulalım bu hainlerden hırsızlardan.
ülkücü
İmam bey siz chp lilerin ne dediği beli değil,önce bana kardeşim diyorsun sonra nemalanmamdan bahsediyorsun.Chp önce yüce dinimize düşmanlık yapmaktan vaz geçsin.Anadolu insanı chp yi böyle biliyor.Ben Melihi ne tanırım nede nemalanmışımdır Ben görüşümü söyledim
İMAM
ülkücü diyen kardeşim melih gökçeğemi versinler yoksa sen ondan nemalananlardanmısın biraz akıllı olun yeter oylar mansur beye yazık etmeyin chp lilerde balıkesirde manisada mhp ye verdi yoksa nerde mhp kazanacaktı yine verecekler
ülkücü
mhp lilere söylüyorum 1980 lilerde 5bin insan niye öldü sağ sol davasında.Şimdide kardeş oldunuz.Ölen ülkücülerin kemikleri sızlamazmı?Mansur bey rüzgara göre yön veriyor.Bu kadar yalakalık olmaz be!
tuncay derdiman
bu ülkede iki parti var saadet partisi ve diğerleri.nwden çünkü tek farklı olan o.bakıyorsunuz saadet dışındaki bütün partiler faizi reel politika olarak görürler ama saadet faiz değil alın teri diyor
Zubeyde
Saadet ve digerleri kime verirsen ver ayni
cCc
oylar mansura.Chp ye degil yanlış anlaşılamsın mansura
sedat
mhp chp niye atışıyor anlamadım. ülkeyi bölücü,hırsız ve hainlerden kurtaralım chp,mhp,saadet partisi oturur o zaman siyaset yaparız. şu an ülkede siyaset mi yapılıyor. makarnayla adamlar kendini satıyor,köle oluyor
vatan
ne olursa olsun akp kazanmasında istanbulla ankarayı kım gelırse gelsın
MHP cCc
Mansura verecegiz tabi biz chp ye vermiş saymayacagız mansura oy atmış sayacagız kendimizi .Tüm ülkücüler aklı selim gelip 20 yıllık melih gökçek saltanatından bıktı yeter böyle küçük kavga çıkar hesabına yine onamı gitsin?oylar mansura
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör