KONDA: AK PARTİ'NİN OY ORANI YÜZDE 30'LARDA

KONDA: Ak Parti'nin oy oranı yüzde 30'larda
Tarih:
07 Haziran 2020
Okunma:
10352

KONDA’dan çarpıcı sonuç: AKP’nin oy oranı yüzde 30’lara düştü! Su kaynıyor.

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, AKP’nin oy oranının yüzde 45’den yüzde 30’lara gerilediğini açıkladı. Ağırdır, ”AK Parti oy kaybediyor, kaybetmiyor meselesi değil. Çözülüyor, gidecek yer bulamıyor. Su kaynıyor. Çayın altı açık, buhara döndüğü gün fark edeceğiz” dedi. Davutoğlu ve Babacan’ın AKP’den oy alacağını belirten Ağırdır, “Bu iki parti de zorlu rakip ve 2 oydan birini AK Parti seçmeninden alacak” açıklaması yaptı.

Araştırma şirketi KONDA’nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır, AKP’nin oy oranının yüzde 45’lerden yüzde 30’lara gerilediğini açıkladı ve ”Su kaynıyor. Çayın altı açık, buhara döndüğü gün fark edeceğiz” dedi.

30 yaşın altında 19 milyon seçmen olduğunu kaydeden Ağırdır şunları söyledi:

Bu gençlerin yarısı mevcut siyasi aktörlerden umudunu kesmiş durumda. 2023’te de ilk kez oy kullanacak 4 milyon genç seçmen de mevcut siyasileri reddediyor. Kendini şu anda partisiz, boşlukta, umutsuz hisseden yüzde 36 civarında bir kitle var.

Her 100 kişiden 29’u borçlanıp, yardımlarla karnını doyuruyor, halkın yüzde 55’inin gelecek kaygısı var. İnsanların elinde bir aylık erzak ya da geçimini temin edecek para yok.

Karar TV’ye siyaset gündemini değerlendiren Ağırdır konuşmasından satır başları:

AREA’dan son seçim anketi… AKP hızla oy kaybediyor

İYİ PARTİ TABAN BULDU

Yeni partilerin kitleyi yakalama potansiyeli var. En iyi örnek İYİ Parti’nin vücut bulması. Sadece Meral hanımın başarısı değil. Ülkem-bayrağım diyen ve farklı kimliklerle iç içe olan seçmen İYİ Parti’de, muhafazakar kesime yakın olan geleneksel seçmen ise MHP’de kaldı. İktidar bloğu, İYİ Parti’ye engelleyemedi. Sosyolojik bir taban var.

AKP’NİN OYU 30

AK Parti oy kaybediyor, kaybetmiyor meselesi değil. Çözülüyor, gidecek yer bulamıyor. Yüzde 45’den 30’lara düştü. Bu bir alamettir, ama gidecek yer bulamadı. Su kaynıyor, çayın altı açık, buhara döndüğü gün fark edeceğiz. Şubat ayı ölçümümüzde AK Parti yüzde 30’un altında idi.

MİNDERE ÇAĞIRIYORLAR

Davutoğlu ve Babacan’ın partilerinin ölü doğduklarını sanmıyorum. İkisi de Tayyip bey için zorlu rakip olacak. Mücadeleden kaçmıyorlar, ‘Tırsmışlar, vazgeçiyorlar’ gibi halleri de yok. Tayyip Bey’in beklediğinden de öte mindere davet etmeye çalışan dil karşısında AK Parti bocalıyor. İki oydan birini AK Parti seçmeninden alacaklar. Her bir puan AK Parti’nin iktidar gücünü etkiler. Futbol jargonu ile müthiş maç oldu ama golsüz bitti diyeceğimiz bir tablo oluşacak. Kimse de ringlerden kaçmıyor.

YÜZDE 29 BORÇLU

Koronadan önce yaptığımız ankete göre 100 kişiden 29’u ya borçlanarak, ya yardımlarla veya aile-komşu dayanışması ile karnını doyuruyor. Ocak ayı itibariyle her 100 kişiden 47’si çalışma hayatında. Çalışan her 38 kişiden 30’u ise işini kaybederse geçinemeyecek düzeyde. Yüzde 55’i gelecek kaygısı yaşıyor. İnsanların elinde bir aylık erzak ya da geçimini temin edecek paraları yok. (Sözcü)

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 17 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
ENVER GÖKÇE
mansur yavaş ya da ekrem imamoğlu cb adayı olursa oylar mansur başkan ya da ekrem başkandan yana parlamentoda saadet ya da gelecek partisine
kerem
ip deva gelecek tabanı yok barajı geçemez sp zaten milli görüş tabanını kaybetti chp yüzde 20 civarı şu haliyle hdp yüzde 7 civarı bu seçimde gerçekten süpriz yapacak masa başı anketleri darmadağın edecek tek parti yeniden refah partisidir, sp den ak partiden kallavi oy koparacaktır..devanın ve geleceğin oylarını direkt yeniden refaha yazın.anketleri darmadağın ederek yeniden refah geliyor
TURAK HAN
BUGÜN SURİYE-KIBRIS-LİBYA'DA NE İŞİNİZ VAR DİYENLER YARIN TÜRK MİLLETİNE ANADOLU'DA NE İŞİNİZ VAR HADİ GİDİN ASYANIZA DEMEK İÇİN FIRSAT KOLLUYORLAR. MESELE ARTIK PARTİ MESELESİ OLMAKTAN ÇIKMIŞTIR YA TÜRK MİLLETİ KENDİNE KURULAN TUZAKLARI CUMHUR İTTİFAKI İLE BOZACAK YADA YABANCILARIN TUZAĞINA DÜŞECEKTİR.
Sevinç
Biz sevgili cumhurbaşkanımızdan ve partisinden gayet memünüz çok başarılı iyiki ülkeye cumhurbaşkanı oldu bu Allah in bize verdiği bir nimet hamdolsun oyumuzu her zaman Recep tayip erdoğan a
mehmet
500 gr altın bozdum bir araba aldım yüz gram borcum vardı bir araba sattım asla vermem bu güne kadar verdim ilk beni perişan ettti
TWETTER'DEN ATILAN akepe'li TROLLER
Anlaşılan Twetter 'den atılan 7000 akepe trolü kapağı buraya atmış. Duuuu bakalım diğer anketlerde durum ne? Demiştim ki görüldüğü üzre pire yavruları gibi dağılmışlar. Yaptığınız her bir ahlaksızlığın cezasını çekeceksiniz. Kaçamayacaksınız yargılanacaksınız.
özgür
oooo troller sonucu görünce bayağı korkmuş :))) korkmaya devam edin ilk seçimde tepetaklak gideceksiniz... yerel seçimlerden önce istanbul ve anakrayı da alıyordunuz hemde büyük farkla sonuç ne oldu sonuç ???? imamoğlu rekor bir oyla seçildi hemde bugüne kadarki ibb büyükşehir belediye başkanları içindeki en yüksek oyu aldı... korkun çünkü gidiyorsunuz....
Onur
Bunlar gerçegi yansıtmiyor ak partinin şuan oyu %55 mhp ile beraber millet uyandı artık reisin emrimdeyiz
Emre
Kusura bakmayın da cumhurumuzdan başka kim böyle mücadele ederdi bizim için hadi bı söyleyin ya birlik zamanı kötüleme zamanı yok artık anlamıyorsunuz
Sormageç
Bu anket, anket değil, kamuoyu oluşturma çabası. Pensilvanya bağlantısı araştırılmalı. Gerçekten uzak ve Devlet Başkanımıza açılmış, psikolojik savaş. Biz Reis 'in arkasındayız.
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?Oy Ver
Sonuçları Gör
Başlangıç: 18.01.2021 Bitiş: 18.01.2021