KONSENSUS ARAŞTIRMA 2019 SEÇİM ARAŞTIRMASI SONUÇLARI

Konsensus Araştırma 2019 seçim araştırması sonuçları
Tarih:
22 Ocak 2019
Okunma:
127196

Yerel seçimler adım adım yaklaşıyor, vatandaşlar son seçim anketlerini merak ediyor. Seçim anketlerine göre son durum ne? İstanbul, Ankara ve İzmir'de hangi parti önde götürüyor? 

İşte yerel seçim anketleri.

Yerel seçim yaklaşırken anketlerdeki çarpıcı sonuçlar dikkat çekiyor. Yerel seçim anketlerinde hangi partiler ve adaylar önde gözüküyor. İşte 31 Mart yerel seçimleri öncesi anket sonuçları detayları…

VATANDAŞ PARTİYE Mİ ADAYA MI OY VERİYOR?

ANKET SONUÇLARI NE DURUMDA?

Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi, 31 Mart 2019 yerel seçimlerine ilişkin yaptığı son kamuoyu araştırmasının sonuçlarını paylaştı. Aralık ayında yapılan ankette; “Bu Pazar İstanbul’da İBB seçimi gerçekleştirilse kim kazanır?” kapsamında yapılan ankette; “Adaylardan bağımsız olarak hangi partiye oy veririrsiniz?” sorusu yöneltildi.


istanbul seçim anketi 2019

 Bu soruya katılımcıların yüzde 40,7’si “AK Parti” yüzde 33,6’sı ise “CHP” yanıtını verdi. Ankete katılanların yüzde 6,4’ü bu soruya “MHP” yüzde 4,7’si ise “HDP” diye yanıt verdi.


istanbul seçim anketi 2019

 İYİ Parti’nin oranı ise yüzde 4,1 oldu. Yüzde 1,7’lik kitle ise “Diğer partiler” yanıtını verdi. Katılımcılara “MHP aday göstermezse” gibi sorular da yöneltildi.İşte anketten çarpıcı sonuçlar;


Seçim anketi sonuçları

 (ARAŞTIRMANIN KÜNYESİ: 28 – 31 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen araştırma, İstanbul'da 18 yaş üstü seçmen nüfusunu temsil etme yeteneğine sahip toplam 1.000 kişi ile yüz yüze anket yöntemiyle, İstanbul’un 39 ilçesinde, 20 anketör tarafından gerçekleştirildi. )

kamuoyu araştırması sonuçları 2019

Seçim anketi sonuçları 2019

Seçim anketi sonuçları 2019

Seçim anketi sonuçları

Seçim anketi sonuçları

Seçim anketi sonuçları 2019

Seçim anketi sonuçları


Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör