KONSEY ARAŞTIRMA ALİ BABACAN VE DAVUTOĞLU TAHMİNİ

Konsey Araştırma Ali Babacan ve Davutoğlu tahmini
Tarih:
17 Ağustos 2019
Okunma:
1665

Konsey Araştırma Şirketi Başkanı Nasuhi Güngör Ak Parti içinden çıkarak yeni parti kuracaklarını açıklayan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun seçmen gözünde ne kadar kabul göreceğine yönelik çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Habertürk'te katıldığı "Enine Boyuna" adlı canlı yayında Erbakan’a karşı bayrak açan yenilikçilerle, Erdoğan’a karşı bayrak açan yenilikçiler arasında fark olduğunu ifade ediyor. Ahmet Davutoğlu’nun Ak Parti içinde yer kapma çabası içinde olduğunu, ancak Ali Babacan ve Abdullah Gül’ün ne yapmaya çalıştıklarını anlayamadığını ifade etti.

Güngör: "Yeni parti oluşumlarının bir kısmı AK Parti içerisinde yer kapmak istiyor. Bir kısmı ise kendi ekonomi programını dayatmaya çalışan çevrelerin uzantısıdır. Geçmişte karşılaştırılıyor. 'İşte sizde Erbakan'a böyle yapmıştınız' gibisinden, bu durumu onla karşılaştırmak mümkün değil. Çünkü Sayın Erdoğan iktidarda şu anda. Sayın Erbakan'ı özellikle FETÖ konusu ve birçok meseledeki düşüncesiyle buradan rahmetle analım. Erbakan iktidarda değildi. Sayın Erdoğan ve arkadaşları iktidara yürüdüler.

Yeni oluşumların sahada ya da AK Parti içerisinde bir rahatsızlığa sebebiyet vermesi doğaldır. Bu durum her yerde var. Ben bu oluşumların bir karşılığı olacağını düşünmüyorum. Zaten Eylül itibariyle bunu göreceğiz. Türkiye özellikle bölge meselesiyle ilgili ve Suriye konusunda, geçmişte yaptığı hatalarda döndü. Bu hataları tekrarlamayacağını düşünüyorum" 
dedi.

Güngör’ün yeni kurulacak partilere yönelik tahminleri

Güngör, iki hafta önce katıldığı programda "Ahmet Davutoğlu'nun daha çok AK Parti'de kendine yer arayışı içerisinde olduğunu düşünüyorum. Böyle de görülüyor zaten. Araştırma şirketinin yöneticisi şapkamla konuşuyorum. Siyasi anlamda, pratikte sahada hiçbir karşılığı yok. Babacan cephesinde anlamadığım birçok şey var. Bu siyasi hareketin lideri kim? Düşünceleri ne? Ne zaman sahneye çıkacaklar? Siyaset cesaret ister ama burada bunu göremiyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Nasuhi Güngör kimdir?

2001'de yazdığı Yenilikçi Hareket adlı kitapta Erdoğan ile Gülen'in görüştüğünü yazan gazeteci Nasuhi Güngör, Muharrem İnce'yi yalanlamak için kendi kitabını yalanlamış ve gündeme gelmişti. Çok konuşulan Nasuhi Güngör sosyal medya hesabından “Kitapta geçen “Tayyip Erdoğan-Fethullah Gülen görüşmesi”yle ilgili iddialar, ne yazık ki somut herhangi bir bilgiye ve belgeye değil, tamamen o dönemdeki bazı dedikodulara dayanmaktadır. Zaten kitapta da buna dair hiçbir bilgi ya da belgeye atıf yoktur.” Paylaşımı ile kendi kitabındaki iddiaları yalanlayan ilk yazar olmuştu.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör