KONTROLLÜ YAPILAN ANKET SONUÇLARI GEÇERSİZ SAYILDI!

Kontrollü Yapılan Anket Sonuçları Geçersiz Sayıldı!
Tarih:
23 Ocak 2014
Okunma:
3953

Ak Parti'nin İstanbul ilçelerinden 8'inde anket kararı almasının ardından anketörlerin kontrol edilmesine tepkiler büyürken bir ilçede anket sonuçlarının dikkate alınmayacağı belirtildi.


Ak Parti İstanbul ilçelerinde toplam 25 adayını açıklarken 9 ilçede anket çalışması yapılmasına karar verdi. Gaziosmanpaşa bu anket çalışmasının dışında tutulurken kalan 8 ilçede anket çalışması başlatıldı. Eyüp’te yapılan Başkanlık kontrollü anket çalışmasının ardından Beykoz’da gün yüzüne çıkan anket olayının ardından il başkanlığının ‘Anket sonuçlarının geçerli sayılmayacağı’ açıklamasını yaptığı iddia edildi.

Ak Parti Genel Merkezi’nin, aralarında Beykoz’un da bulunduğu ve belediye başkan adaylarını açıklamadığı bazı ilçelerde kamuoyu yoklaması için anket çalışmalarının yapılacağını duyurması üzerine aday adaylarının çalışmaları tekrar hız kazandı. Ancak uzayan süreç, aday adayları arasında gerilim yaşanmasına neden oldu. Bunun bir örneği, Beykoz’da, 21 Ocak Salı günü bir alışverişmerkezinde anketörlere müdahale edildiği yönünde yayılan haberler üzerine yaşandı.

30 Mart seçimlerine sayılı günler kala Beykoz Belediye Başkan Adayının henüz açıklanmamış olması aday adayları arasındaki rekabeti de körükledi. İlk etapta İstanbul’un 30 ilçesi açıklanırken Beykoz’da yaşanan rekabet son bir anket çalışmasının yapılmasına yol açtı.

20 Ocak Pazartesi günü başlayan anket çalışmasının ikinci gününde aday adaylarını destekleyen kişilerin anketörleri izlemesi, etkilemeye çalışması ve bunun sonucunda ortaya çıkan hoş olmayan görüntüler yapılan anket çalışmalarının değerlendirme dışı kalmasına yol açtı.

Dostbeykoz’da yer alan habere göre yaşanan tartışmalı durum AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından AK Parti İl Başkanlığı’na ve Genel Merkez’e bildirildi. Bu gelişme üzerine AK Parti Genel Merkez’i yapılan anket çalışmalarının sonuçlarının sağlıklı olmayacağı kanaatine vararak, sonuçların değerlendirmeye alınmayacağını bildirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ise aday adaylarının taraftarları arasında yaşanan tartışmaya ilişkin yapmış olduğu açıklamada, bu durumun AK Parti’ye yakışan bir şey olmadığını söyledi.
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 5 Yorum

Teskilat Elemani
Anket yapana kadar ilde bulunan AKP uyelerin cebine mesaj atarak ogrenebilirler
mhp
mhp mhp gelecek
kadir
gaziosmanpasa saadet partısınden bilal ay baskanlık ıcın simdiden basarilar dilerim
Rıdvan
Gaziosmanpaşaı saadetin adayı Bilal Ay bey çoktan kazandı oyüzdendir :)
Eğilli
Galip DİYARBAKIRI bitirdi.Halkın istedikleri aday olmadı Diyarbakır gitti geçmiş olsun

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör