KORONA VİRÜSÜ İLE MÜCADELEDE OYLARINI EN ÇOK ARTIRAN BAŞKANLAR

Korona virüsü ile mücadelede oylarını en çok artıran başkanlar
Tarih:
06 Mayıs 2020
Okunma:
3603

Avrasya Araştırma Şirketi son anketlerde sonuçların hangi siyasi lehine olduğunu açıkladı. Salgın günlerinde yaptıkları ile ülkenin gündemine gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş oylarını en fazla artıran isim oldu.

Son seçim anketlerine bakıldığında CHP'li büyükşehir belediye başkanlarının önplana çıktığı görülüyor. Anket sonuçlarına göre verilen desteğini en çok artıran 3 büyükşehir belediyesi Ankara, Antalya ve İstanbul oldu. Avrasya Kamuoyu ve Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz son yaptıkları seçim araştırmasının sonucunu paylaştı. Buna göre oylarını en çok artıran başkanlar sırayla şöyle:

  1. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş
  2. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek
  3. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğu

Yapılan anketin sonuçlarına bakıldığında son yapılan seçimin ardından oylarda medyana gelen artışlar göz önünde bulunduruldu. Buna göre 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yüzde 50,93 oy alarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Mansur Yavaş, 29 Nisan 2020 tarihi itibarıyla oyunu yüzde 58,97’ye yükseltti ve büyükşehir belediye başkanları arasında yüzde 8,04’le oyunu en fazla artıran belediye başkanı oldu.

Mansur Yavaş’ı yüzde 7,05’lik oy artışıyla Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek izledi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise yüzde 31 Mart 2019’da 48,8 olan oy oranını yüzde 55,82’ye yükseltti. İmamoğlu’nun oylarında araştırmaya göre yüzde 7,01’lik bir artış gözlendi.

Adana’da Zeydan Karalar, oylarında yüzde 5.17’lik artış yaşarken, Aydın’da ise Özlem Çerçioğlu, yüzde 5,01’lik artışla oylarını yüzde 58,95’e çıkartmış durumda…

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 6 Yorum

Osman bozoklu
Ankara ve adanayı bilmen de istanbul başkanı ne yapmışta oylarını artırmış, bu anketi imamoglunun evinde mi yaptiniz
İbrahim
Yalandan kim ölmüş İstanbul için
Ergün
Saçmalardan seçmeler. Atın bol keseden..
Necati
Bu anketi chp mahallesinde yaptınız galiba????????????
Murat
Çok saçma, İmamoğlu geldiğinden beri taş üstüne taş koymadı. Temel atmama törenleri yaptı. Hastane yollarını yapmadı. İlçe belediyeleri kendileri maske üretimi yaparken İmamoğlu "devlet bize maske versin." dedi. Bu mu başarı?
Murat
Mansur yavaşa oy veririm chpye girese aday olursa

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör