MAK DANIŞMANLIK ANKET SONUÇLARI AÇIKLANDI!

MAK Danışmanlık anket sonuçları açıklandı!
Tarih:
17 Mayıs 2015
Okunma:
8799

AK Parti, yüzde 47 bandına çıktı, yüzde 50'leri zorlayabilir. CHP, geriledi. HDP, tüm ölçümlerde barajın altında.

MAK Danışmanlık Başkanı Kulat, seçime üç hafta kala tabloyu analiz etti. AK Parti, yüzde 47 bandına çıktı, yüzde 50'leri zorlayabilir. CHP, geriledi. HDP, tüm ölçümlerde barajın altında.

Türkiye'nin sandık başına gitmesine tam üç hafta kaldı. MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, bugünden görünen tabloyu değerlendirirken, yaptıkları araştırmalarda AK Parti'nin her halükarda tek başına iktidar göründüğünü söyledi.

HDP'nin barajı aşamaması durumunda AK Parti'nin 350 civarında milletvekilliği kazanabileceğini vurgulayan Kulat, paralel yapı ve bazı kesimlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ona ayak uyduran herkesi hedef aldığını dile getirdi.
Kulat, şu değerlendirmeleri yaptı:

CHP'DE GERİYE GİDİŞ VAR

AK Parti, geçen aylarda yaptığımız anketlerde 43-45 bandında çıkıyordu. Son araştırmalarımızda, yurt dışı oyları da göz önüne aldığımızda yüzde 47'yi buluyor. Kalan süreçte bu oran yüzde 50'ye doğru ilerleyebilir.
Ancak, araştırmalarımıza göre biz tereddütsüz her halükarda tek partili bir AK Parti hükümeti görüyoruz. CHP'de bir geriye gidiş var. CHP yüzde 25 bandına geriledi. Bunun üstüne çıkabilecek ekstern bir durum da yok. Sol uç grupları HDP alıyor.

HDP, BARAJ ALTINDA KALIR

Mersin başta olmak üzere bazı yerlerde CHP ile MHP arasında oy geçişgenliğinin olduğu çekişme de var. MHP'nin oyları yüzde 15-16 bandına gelmişti. Ancak bugünlerde ciddi bir gerilemeye başladı. HDP'nin, Diyanet'in ve Din derslerinin kaldırılması, Kabe ve Kudüs'le ilgili söylemi, muhafazakar Kürt seçmende ciddi tereddüt oluşturdu.Şu an yaptığımız bütün ölçümlerde HDP barajın altında, yüzde 8 bandında görünüyor.

Kaynak : Akşam

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 31 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
57. ALAY
Ben de % 100 ü zorlarım... Ölülere, delilere, imamlara bir oy kullandırırım.. 56 milyon seçmen için basılan 74 milyon oy pusulası yetmez... endişe etmeyin MHP gelince size bir şey yapmayacak . zaten belanızı bulacaksınız... =D
cakalcarlos
chp nasıl geriye gidecek? geri zekalı anket şirketlerine itibar etmemek lazım
eray
diyen kedidir kediii kediii
adanalı
namussuz chp mhp hdp koalisyonuna oy yok oylar akpartiye büyük türkiyeye..
İSA
AKP'nin bu seçim %45'in altına düşeceğini AKP'liler de biliyor..
dersimli kürdo
Muhalefet ve HDP Fuat Avni'nin yazdıklarını dikkate almalı. Şuan barajın üstünde %11.5lerde olan HDP'nin oylarını çalacaklar.
Khan
Sonuçları değil,hayallerini anlatmış .
kurdish karamazov
yalancinin anasini sevsinler mi?butun anket sirketleri particidir.hicbirine guvenilmez. 7 haziranda alacaz sonucu
Genç Muhalif
Parayı vereni iktidar yapar bu anket şirketleri
ümmü gülsüm tatar
oyum müslümanlara oyum dava adamlarına oyum mhpye hırsıza ugursuza degil meclis çogunlugu akpde oldugu için hırsızları akladınız ahirette ne yapacaksınız 50akp milletvekili bile kendi arkadaşı için hırsızlık yapmıştır yargılansın diye oy kullandı makarnamı dininmi tercih size kalmış
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör