MEMURLARIN NEREDEYSE TAMAMI BORÇLU DURUMDA!

Memurların Neredeyse Tamamı Borçlu Durumda!
Tarih:
20 Ocak 2014
Okunma:
3103

Memurlar adeta borç içinde yüzüyor. Kamu-Sen'in yaptığı ankete göre, memurlardan yüzde 97'si borçlu. Yüzde 45'i ise borcunu ödeyemediği için cezalı durumda. Aynı ankete göre her 5 memurdan 1'inin borcu 50 bin liranın üzerinde...

Kamu-Sen 81 ilde 6 bin 606 memurla anket yaptı. Borçlanma ve borç yapılarını araştıran anketin sonucuna göre borcu olmayan memur neredeyse hiç yok.


Anket e göre kamu görevlileri hayatlarını borç ödeyerek geçiriyor. Memurların yüzde 97'si her ay düzenli borç ödemek zorunda. Daha da kötü olanı ise yüzde 45'i borçlarını ödeyemediği için cezalı durumda. 

http://secimanketi.tv/news-images/kamusen-anketi1.png

Memurların yüzde 62'si geçtiğimiz 3 yıl içinde borcunu ödeyemedi ve çeşitli cezalarla karşı karşıya kaldı. Kamu çalışanlarının yüz­de 35,8'i fai­z öde­di, yüz­de 7,2'sinin ban­ka he­sa­bı­ bloke edildi, yüz­de 6'sı hak­kın­da ise ha­ciz iş­le­mi uy­gu­lan­dı.

Memurların:

Yüz­de 34,4'ü­nün ay­lık har­ca­ma­sı 3 bin li­ra­nın üze­rin­de. Buna karşın

Yüz­de 69,2'si­nin evi­ne ay­lık 3 bin li­ra­nın al­tın­da ka­zanç gi­ri­yor. Yani harcamalar gelirin üzerinde. Ankete göre ise memurlarının yarısının borcu 5 bin li­ra ile 50 bin lira arasında değişiyor.

Borcu 50 bin liranın üzerinde olan memurun oranı ise yüzde 20...

Yani 5 memurdan 1'inin 50 bin lira üzerinde borcu var.

Ankete göre memurların

Yüzde 84,2'si orta ve uzun vadeli borçlu iken,

Yüzde 3,8'inin borçları 10 yıldan daha uzun bir vadeye yayılmış durumda.

Ankette harcama kalemleri de araştırıldı. Memurlar en çok kira ve konuta harcama yapıyor. Bu kalemi gıda ve eğitim masrafları takip ediyor. Yine ankete göre memurlar, zorunlu harcamaları için  giyim ve sosyal harcamalarından kısıyor.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 15 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
nalan
sadece menurlarmı bütün millet dert küpü olmuş borc batagındayız
MSTF YLDRM
SADECE MEMURLAR DEĞİL,İŞÇİ,ÇİFTÇİ,ESNAF KISACASI HERKES BORÇ BATAĞINDA.BANKALAR MİLLETİN ÜÇ KURUŞLUK MAAŞINA GÖZ DİKMİŞ.MİLLET BİZE ÇALIŞSIN,KÖLE OLSUNLAR DÜŞÜNCESİNDELER.
bilal
borcun batagın icin de olmayan varmı
DRETHEM
ne borcu 2040 yılın da Dr emekli maaşı 3900 olacak
46300 HALİL ELMA
halil sayin okuyan hemşerilerim yoksulukta sebebiyle çoğu ayleler ay rılıyor ölduruyor kocasıla sulele duşman oluyor şimdi makemelerde harç parası olmasa çoğu ayrılmıştı eşler çoğuda baskı altında kalmış devletimizi yöneten hakmızda geldi
faik
batıyoruz elhamdülüllah
yorumcu
tabiki sayın başbakanımız avrupada övünüp duruyor biz suriyeli kardeşlerimize bu kadar yardım yaptık diye fakat hiç içerdeki vatandaşlarının nasıl geçindiğine ve ne şekilde doyduğunu söylemiyor herhalde avrupalı yetkililer halimizi görseler gözyaşları dökerler
endam
insanlar borclar yüzündeen darma dagın ceza evleri insanları almayacak şekide ailler param parca köle olmuşuz faiz sistemine eşitlik yok adalet yok varsa yoksa güclü garibanı ezsin olay bu paran yoksa adam diğil sin
Muhammed Akçam
akp sayesinde SURİYELİ sünniler tok...T.C vatandaşları ise AÇ
at
sadece memurmu borclu bizim at bile borclu
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör