METROPOL, SONAR VE GEZİCİ ANKETLERİ HABER OLDU!

Metropol, Sonar ve Gezici anketleri haber oldu!
Tarih:
24 Mart 2015
Okunma:
6960

Cumhuriyet gazetesi, 3 anket şirketinin araştırmalarıyla "AKP oyları eridi" dedi.

Cumhuriyet gazetesi, son zamanlarda yapılan ve CHP ile geziye yakınlığıyla bilinen anket şirketlerinden 3'ünün son araştırmalarını haberleştirdi.

Buna göre Metropol, Sonar ve Gezici'nin mart ayı anketlerinde AK Parti 39-41 bandında.

Anketlere göre AK Parti oy oranı düşerken HDP ve MHP'nin oylarında bir artış yaşanıyor.

METROPOLL: AK PARTİ EN DİP NOKTA

Metropoll'ün son araştırmasında AK Parti'nin oy oranı yüzde 41.8. MHP'nin oy oranı 17,8 çıkarken HDP ise 9,8'lik oranla barajı aşamıyor.

SONAR: AK PARTİ İKTİDAR OLAMIYOR
Sonar'ın son araştırmasının sonucu ise şöyle; AK Parti yüzde 40, CHP yüzde 27,1 MHP yüzde 18, HDP 10,1. AK Parti tek başına iktidar olabilmek için gerekli olan 276'ya ulaşamıyor.

GEZİCİ ARAŞTIRMA: OYLAR HDP VE MHP'YE KAYIYOR
Gezici araştırmanın son anket sonuçlarına göre AK Parti'nin oy oranı yüzde 39,3. CHP yüzde 20,6. MHP yüzde 17,7 HDP ise yüzde 11,4 ile barajı aşıyor. Kararsız seçmen yüzde 50 gibi bir oranla MHP'ye oy vereceğini söylüyor. HDP'ye gelen oyların yüzde 84'ünü, AK Parti seçmeni oluşturuyor.

Kaynak: STAR

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 12 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
hdp chp
seçimde şu sonucu bekliyorum:chp %35 hdp %20 akp %15 mhp%7
tūrkiyem
Butun kapatacaksin halkin dermi olacak. yok öyle yuksek maasla millet vekili basbakan bakan vs makam arabalati villalar felan onlarda benim gibi isine yayan gidecek otobuse binecek adalet bu demektir senin halkin sefa cekecek sen villalarda oturacaksin öylemi hz ömerin adaletine kurban olun
Dag Basini Duman almis
insan icin VATAN- Bayrak icin VATAN- insan onuru icin VATAN -vatansizlar vatan icin VATAN -hainler bölücüler korkun bizden geliyoruz kizil safaklarla Ergenekondan ciktik kiz kizanla KIZILELMA'ya yürüyoruz.Tengri Türkü Korusun=Ne Mutlu TÜKÜM diyene=Varligimiz TÜRK IRKINA armagan olsun.
görünen köy kilavuz istemez
yav birah hele o ayaklari mhp gümbür gümbürmüste falan filan,Bahceli yine hayal mayel aleminden hala cikamadi,derlerya yenilen pehlivan gürese doymazmis.Bizler mhp nin faal ve aktif oldugunu hic bir eylemini ne gördük ne duyduk akp den korkmuslar ölümü bekleyen hasta gibi.laf degil icraat lazim mhpe
erkan
Yaşasın halkların kardeşliği #oyumHDPye
ülkücüler vatan partisinde diyen trollcük
Bırakın bu ayakları bomba gibi geliyor MHP,ÜLKÜCÜNÜN yeri Mhpdir ! DEVLETİN BAŞINA DEVLET GELECEK
Ülkücüler VATAN'da
Allahin izniyle 17 Ülkücü arkadasimizla beraber Bayrak,Türklük,Cumhuriyet,Vatan sevdalisi ilkeli dürüst,özü bir sözü bir cesur parti olan VATAN PARTiSi'ne katiliyoruz.Milliyetcilik,Vatanseverlik demeclerle olmuyor,Biz Ülkücüler TGB ve Öncü genclikle birlesip KIZILELMA'ya dogru ilerlemek icin VATAN P
Semih M
Ben Chp'nin 27 olacağını beklemiyorum ayrıca mhp ne kadar karşı olsam da bbp saadet ikilisi ile ittifak yaparsa chp'yi sollar diyorum ayrıca akp 2 kat daha erir. Bunlar iyi analiz edilip akıllıca sahaya sürülmeli, unutulan birşey var partiler daha seçim beyannamelerini vermedi
YARGIYA TAŞINDI
Mimarlar Odası Ankara Şubesi Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın Gökçek ile ilgili Ankara’nın “parsel parsel satılması” ve “plan değişiklikleri süreçlerine ilişkin açıklamalarını” jet hızıyla yargıya taşıdı.(Sözcü)
site editoru yalakalik yapma
Admin : ** Haber Star Gazetesi'nden alıntıdır.**
Metropoll sirketinin chp ile ne alakasi var sonarin sahibi 99da istanbuldan mhp milletvekili adayi.Yandaslik,yalakalik yapacaksan anket sitesi kurma.
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör