METROPOLL ANKETİNDE İYİ PARTİ YÜKSELDİ MHP DÜŞTÜ!

Metropoll anketinde İYİ Parti yükseldi MHP düştü!
Tarih:
17 Ağustos 2020
Okunma:
5632

Metropoll Araştırma Şirketi tarafından bugün kamuoyuna açıklanan seçim anketinin sonuçları Ak Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakında nasıl bir yankı yaratacak? Ak Parti içinden çıkan iki parti Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) ile Gelecek Partisi oy oranlarının Şubat ayından bu güne yüzde 100’ün üzerinde artış göstermesi iktidar kanadını tedirgin ediyor.

Açıklanan seçim anketinde Ak Parti’nin oy oranlarının bir önceki aya göre artış gösterdiği ve yüzde 33,2’ye çıktığı gözlenirken, ortağı MHP oy oranının da yüzde 6’ya gerilediği görülüyor. Ali Babacan’ın kurduğu DEVA Partisi’nin oy oranı Şubat ayında yapılan ankette yüzde 0,6 oranındayken Temmuz ayında yapılan ankette yüzde 1,3’e kadar yükselmiş. Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi’ Şubat ayında yüzde 1,0 oranında oy alabilirken, Temmuz ayı itibari ile oy oranını yüzde yüz artırarak yüzde 2,0’a ulaştı.

İYİ Parti, MHP’yi geçti

Meral Akşener’in MHP yönetimine karşı başlattığı mücadelede başarısız olmasının ardından kurduğu İYİ Parti’nin oy oranlarının MHP’yi geçtiği görülüyor. Metropoll anketinde 2020 yılı Şubat ayında yapılan ankette yüzde 7 olan İYİ Parti o oranının Temmuz ayında çok az bir düşüşle 6,9’a gerilediği görülürken, MHP’nin oy oranı yüzde 6’da kaldı.

Metropoll Araştırma Temmuz 2020 seçim anketi sonucu


Metropoll Araştırma Şubat-Temmuz seçim anketi sonucu

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 2 Yorum

Vatandaş
Eyt ye verdiğin sözde durmalısın.Artık milletin gözünde inandırıcılığınız kalmadı.Senin yaptıkların ülkeye ve Akp ye büyük zarar veriyor.Farkındamısın? Bölmeye, parçalamaya çalıştığın yer Türkiye. Zor günde biz biriz ve tek yürek, tek yumruğuz. Söz konusu vatansa siyasi ideolojiler bizleri bağlamaz. Kim ülkesine dürüstse millet analiz eder ve oy verir. Kurumlar hakkında yorum yapmak sizemi kaldı?
Abdullah
Partilerin içine neden Yeniden Refah Partisini koymuyorsunuz ?

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?Oy Ver
Sonuçları Gör
Başlangıç: 15.04.2021 Bitiş: 15.04.2021