METROPOLL ARAŞTIRMA İZMİR ANKETİ SONUÇLARI

MetroPOLL Araştırma İzmir Anketi Sonuçları
Tarih:
29 Kasım 2013
Okunma:
4018

Prof. Dr. Özer Sencar yönetimindeki MetroPOLL Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Şirketi'nin İzmir'de yaptığı son anketin sonuçları açıklandı.

Prof. Dr. Özer Sencar yönetimindeki MetroPOLL Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Şirketi'nin İzmir'de gerçekleştirdiği geniş kapsam ve denekli araştırmada İzmir halkının; İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlık koltuğunda; Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ulaştırma, Denizcilik  ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile 56.Hükümet döneminin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan üzerinde yoğunlaştığı ortaya çıktı.

Anket sonucu İzmirlilerin bu üç isimden birini Başkan olarak görmek istediğini ortaya koyarken kamuoyunda dillendirilen bazı isimlerin ise ancak yüzde altılık   "Diğerleri" seçeneğinde yer bulduğu gözler önüne serildi  .  

İzmir'in nüfus yoğunluğu farklı olan yirmi ilçesinde gerçekleştirilen ankette  "yöneltilen sorulara İzmirliler;  Aziz Kocaoğlu için yüzde 66, Binali Yıldırım için yüze 56 ve Dr. Hakan Tartan için ise yüzde 75 oranında destek görüşü beyan etti  .  

Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan'ın CHP tabanı dışında özellikle merkez sağ,  AKP ve MHP tabanından da destek aldığı öğrenildi.

İşte çok konuşulacak o sonuçlar:

http://secimanketi.tv/news-images/anket-sonuclari.png

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 1 Yorum

sakir
aziz kocaoglu iyi hakan bey sovenist sanki tam faliyet gösteremz

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör