METROPOLL ARAŞTIRMA ŞİRKETİ AK PARTİ OYLARINI ERİTTİ!

Metropoll Araştırma Şirketi Ak Parti oylarını eritti!
Tarih:
08 Mart 2015
Okunma:
5496

Oyları yüzde 40'ın altına düşen Ak Parti'de "Abdullah Gül" sesleri daha gür çıkmaya başladı.

6 aydır partiye davet edilmeyen Gül, son günlerde bir anda Ak Parti'nin gözdesi oldu. Anketlerde oyları yüzde 40'ın altında çıkan Ak Parti'de ibre Abdullah Gül'den yana döndü.

Köşk'teki son günlerinde, Erdoğan ekibinin yıpratmaya çalıştığı 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, partinin seçim umudu oldu.

Habertürk'te açıklanan son Meropoll Araştırma Şirketi anket sonuçlarına göre Ak Parti son 1 ay içinde gözle görülür bir oy kaybı yaşadı.

Önümüzdeki genel seçimlerde oyunuzu hangi partiye vermeyi düşünüyorsunuz? sorusuna verilen cevaplar kararsızlar dağıtılmadan şöyle:

http://secimanketi.tv/2015-genel-secimleri/metropoll-kararsizlarla.jpg

Metropoll Araştırma Şirketi'nin kararsızlar dağıtıldıktan sonra ortaya çıkan oy oranları da şöyle:

http://secimanketi.tv/2015-genel-secimleri/kararsizlar-metropoll.jpg


GENEL BAŞKANLIĞI GÜL'DEN KAÇIRMIŞLARDI

Ankara kulislerinde, Abdullah Gül'ün partiye davet edilmesinin arkasında son seçim anket sonuçları olduğu konuşuluyor.

AKP Genel Başkanlığı'na aday olamaması için partinin kongre tarihini Gül'ün Köşk'teki görevinin bitmesinden bir gün önceye aldıran Erdoğan'ın, anketleri gördükten sonra adaylığının önünü açtığı ifade ediliyor.

KILIÇDAROĞLU: ALTERNATİF ARIYORLAR

Gül'ün Ak Parti'den milletvekili adaylığı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da gündemindeydi. Bir soru üzerine konuyu değerlendiren CHP lideri "AKP, yapılan açıklamalardan öyle anlaşılıyor ki, Başbakan Davutoğlu'ndan çok memnun değil. O yüzden yeni alternatif arayışlarına girmiş olabilirler" diye konuştu.

taraf

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 6 Yorum

KOMİK ANKETCİLER
METROPOL SONAR VE GEZİCİ BUNLAR TAMAMEN MUHALİF VE SAHTE ANKETCİLER..30MART 2014 YRL SECMLERDEDE %35LERDE GOSTERDİLER AMA NOLDU %45 ALDİ..VE 7 HAZİRAN GENE %45DN ASAGİ ALMAYACAK GORECEKSİNİZ!!!
cCc MHP cCc
Ben iddia ediyorum ''Eğer Halk biraz makarna kömür biraz paraya tamah etmesse'' (seçim yaklaşırken) onurlu asil durursa bunlar dahada düşecek. Bundan sonraki süreçte Akp yükselmez sürekli düşer fakat yukarıda belirttiğim hususlarn olması şartıyla kısacası artık iniyorsunuz Durmak yok düşmeye devam.
xxl
Metropoll 2011 genel seçimde en son anketinde AKP %42 .
RASİM
MHP BU SEFER %25 RAHAT ALIR CHP Yİ YAKALAYABİLİR.
Mehmet
METROPOLL' ün 2011 seçimlerine üç ay kala (Mart 2011) yaptığı anket sonuçları;. AKP 48,3, CHP 27,5, MHP 11,7, BDP 6,6 dır. Seçim sonucu ise AKP 1 puan fazla, CHP 1 puan az çıktı. Oda seçimlerde CHP den AKP ye yazılan hileli oyları idi. Kısacası tam isabetti. Tebrikler Metropoll .
GÜVENİLİR ANKET DEĞİL
Bu şirket 2011 seçimlerini bilememiştir.2011 de akp ye yüzde 42 chp ye yüzde 29 MHP ye yüzde 15 demiş ama akp yüzde 49 chp yüzde 25 MHP ise yüzde 12,9 almıştır.Sadece hdp de yakınlaşmıştır.Hdp seçimde 6,58 alırken bu anket şirketi ise yüzde 6,6 demiştir.Onun için güvenilir bir anket değil.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör