METROPOLL ARAŞTIRMA ŞİRKETİNDEN ŞOK ANKET SONUÇLARI

Metropoll Araştırma Şirketinden Şok Anket Sonuçları
Tarih:
05 Aralık 2014
Okunma:
2969

Metropoll Araştırma Şirketi liderlerin görevlerini yapış biçimlerine halkın ne derece onay verdiğini araştırdı.

Metropoll Araştırma Şirketi'nin sahibi Özer Sencar, Kasım ayında şirket olarak yaptıkları "Liderlerin görev onayları" başlıklı anketi internethaber.com'la paylaştı.

ERDOĞAN BİRİNCİ

Buna göre, liderlerin görevlerini yapış biçimlerinin kamuoyu tarafından ne derece onaylandığına baktığımızda en üst sırada % 46 ile Cumhurbaşkanı Erdoğan yer alıyor. Cumhurbaşkanı’nın görev yapış biçimini onaylamayanların oranı % 50’dir.

İKİNCİ DAVUTOĞLU

Görev onay skalasında % 43 ile Başbakan Davutoğlu ikinci sırada gelmektedir. Kılıçdaroğlu’nun görev onay oranı % 19, Bahçeli’nin % 16 ve Demirtaş’ın 12’dir. Muhalefet liderlerinden Demirtaş’ın ‘görev onay oranı’ partisinin aldığı oy oranından önemli ölçüde yüksek çıkmaktadır, ama trend düşme eğilimindedir.

ANKET SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 3 Yorum

TurkOgluTurk
Osman Pamukoglunu ve Hepari istediginiz kadar saklayin bu Turk Milleti her seyi goruyor ve Hepar emin adimlarla geliyor.
ÇARE İŞÇİ PARTİSİ
Türkiyeyi bölenler değil, birleştirenler iktidar olacak. Milli devleti yeniden Altı Ok'la inşa edeceğiz.
Khan
Ulan Başbakan bozuntusu ile Tayyip'i aynı başlıkta sorsaydınız biz Ahmet diye birini göremiyoruz...Tayyip ve gölgesindeki mahluklar..Bu Davgutoğlu eğer başbakan olduysa vallahi bir gün Ajdar süperstar olur..

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör