METROPOLL GÜNDEM ARAŞTIRMASI SONUÇLARI

Metropoll Gündem Araştırması Sonuçları
Tarih:
22 Haziran 2013
Okunma:
5170

Hükümetin, "plesibit" ile halkın görüşünü sormaya hazırlandığı Gezi Parkı konusunda ilk anket sonucu alındı.

Metropoll Araştırma Şirketi'nin 3-12 Haziran tarihleri arasında 31 ilde 2 bin 818 kişiyle yaptığı ankete katılanların 3'te 2'si Gezi Parkı'nın yeşil alan olarak kalmasını istedi. Gezi Parkı'nın yeşil alan olarak kalmasını isteyenlerin oranı yüzde 62.9, Topçu Kışlası yapılmasını isteyenlerin oranı ise yüzde 23.3 oldu.

 Başkanlık sistemine karşı çıkanların oranı da yükseldi. Geçen yıl haziran ayında yapılan ankette başkanlık sistemine evet diyenlerin oranı 43.2 olarak belirlenirken, bu ankette destek oranı yüzde 30.9'a geriledi. Geçen haziranda yüzde 37.7 olarak saptanan başkanlık sistemine karşı çıkanların oranı da bu ankette yüzde 42.9'a yükseldi. 

Ankete katılanların yüzde 49.9'u hükümetin otoriterleştiğini düşündüğünü söylerken, demokratikleştiğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 36 oldu. "İnsanların yaşam biçimine ve tercihlerine hükümetin müdahalesinin arttığını düşünüyor musunuz?" sorusuna da yüzde 54.4 oranında "evet" yanıtı gelirken, "hayır" diyenlerin oranı ise yüzde 40.4 oldu.

 ANKET SONUÇLARI GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN!
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 10 Yorum

gercek
Üstat diye biri akp li olmayan herkesi aptallıkla itham etmiş, beyinsiz olduğunu göstermeye bu kadar da meraklı olunmaz ki, ne alakası var partiyle zekanın
üstat.
gerçekten bu ankete inanıp sevinebiliyorsunuz.ne kadar aptal olduğunuzu kendinizde göreceksiniz.ilk seçimde akp nin oyları yüzde sekseni geçer.
yıldız
chp geliyor beyler bayanlar
bakü
Oyum bu sefer Saadet Partisine inşallah. AKP ARTIK YETTİ.
selim aydin
akp bitti oyum c.h.p
ali ruzgaroglu
c.h.p oy verecegım.....
ibo
bu ülkenin geleceği için oyum mhpye
Osman
Akp oylarını korumuş.Değişen hiç bir şey yok.Başbakan gücüne güç kattı.
Suat Ergin
Sonuçlar iç açıcı ama değil mi. Sonun geldi diktatör kardeş. Hazır msın
aysun
halk istemiyor...hala anlamdı rte

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör