METROPOLL SON ARAŞTIRMA SONUÇLARINI AÇIKLADI!

MetroPOLL son araştırma sonuçlarını açıkladı!
Tarih:
23 Mart 2015
Okunma:
15145

MHP ve HDP'nin oylarını yükselttiğini belirten MetroPOLL Başkanı Prof. Dr. Özer Sencar AKP'nin oy oranının ise mart ayı itibarıyla 41,8’e indiğini söyledi.

MHP ve HDP’nin oylarını yükselttiğini belirten Sencar AKP’nin oy oranının ise mart ayı itibarıyla 41,8’e indiğini söyledi.
 
Bugün gazetesinden Seda Şimşek’e konuşan Sencar, “Bu oran, Gezi olaylarının yaşandığı dönem de dahil şu ana kadar bulduğumuz en düşük nokta” dedi.
 
MetroPOLL Stratejik ve Sosyal Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Özer Sencar “Cumhurbaşkanlığı seçiminden beri partilerin seçmen tabanında değişiklik oldu mu?” sorusu için,
 
“Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde ve sonrasında, Ağustos ve Eylül 2014’te kararsızlar ve cevapsızlar dağıtıldığında AKP’nin oyu yüzde 50 idi, 2011 seçim sonuçlarının aynısıydı. AKP’nin oylarında ekimden itibaren sürekli ve düzenli düşüş gözlemledik.

Oyları şubatta yüzde 43,1’e, martta 41,8’e indi. Uzun yıllardan sonra ilk defa AKP’nin oyunu yüzde 42’ye düşmüş olarak gördük. Çok ciddi bir ekonomik kriz, bir iç karışıklık olmamasına rağmen 8 puanlık düşüş yaşandı. Bu genel oylar içinde yüzde 16’lık değişime tekabül eder. Gezi olaylarının yaşandığı dönem dahil şu ana kadar bulduğumuz en düşük, en dip nokta” dedi.

METROPOLL SON AÇIKLANAN ANKETİ (MART)

SONAR SON AÇIKLANAN ANKET SONUCU

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 13 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
ARTABAY
canim kurban olsun ATATURKUN atasinada turkunede. her sabah resmini opmeden evden cikmam.bu secim yasim oy kullanmaya yeterli degil ama yuregim MHP'nindir. benim yerime siz oy verin arkadaslar.
Furkan
CHP neden ankette yok acaba CHP akp'yi yakalamış olabilir bence ondan CHP'nin anketini belirtmemişler...
NAZLI
TÜRKLER OLDUĞU İÇİN TÜRKİYE VAR BU ULUS TÜRK ULUSUDUR.MHP GELECEK
cemal
Herşey iyi de CHP niye yok
metropol
metropol akpye yakın bir şirketi değilki cemaate yakın bir şirket.bence masal anlatıyor,seçime 3 gün kalada bu oy oranını versinde görim?değişrn bişey yok akp dahada güçlendi kadar.
kartal
osman pamukoğlu ve hepar bağımsız adayları
aslı
dünyada bir ilk hırsızları devlet himayesinde yani türkiyede akpkk baraj altında kalması gergkir
SONUÇ
Son 7 ayda AK Parti’den kopan 8 puanlık kitlenin, yaklaşık 4,5-5 puanının MHP’ye, 2 puanının HDP’ye, bir puanının SP ve BBP’ye gittiğini görüyoruz.CHP’lilerin yüzde 20’sinin, AKP’lilerin yüzde 10’unun ve BBP’lilerin yüzde 19’unun ikinci partisi MHP .(internethaber)
zeynep
saltanat yyıkılıyo inşalah vatan sevdalıları iktidar olcak mhp diycem bu seçimde
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör