MHP KÖŞK ANKETİNDEN ŞOK SONUÇLAR ÇIKTI! HELEDE 2. SIRADAKİ İSİM..

MHP Köşk Anketinden Şok Sonuçlar Çıktı! Helede 2. Sıradaki İsim..
Tarih:
01 Haziran 2014
Okunma:
4125

Devlet Bahçeli'nin 10 ilde MHP seçmenini kapsayan köşk anketinde ilk sırada Meral Akşener, ikinci sırada ise Abdullah Gül yer aldı.

Köşk seçimlerine sayılı günler kala siyaset arenasında hareketli günler yaşanıyor. Ak Parti'de Başbakan Erdoğan'ın adaylık konusundaki belirsizliği devam ederken, CHP ve MHP'de ise "çatı aday" formülüne uygun aday bulma girişimleri hız kazandı.

EN HAREKETLİ LİDER

Ağustos ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için en çok çabalayan liderlerden biri hiç kuşkusuz ki MHP Lideri Devlet Bahçeli...

Bahçeli, geçtiğimiz ay gece gündüz üzerinde düşündüğü Cumhurbaşkanı adayı konusunda sürpriz bir çıkış yaparak, ‘geometrik bir formül’ önerdi.

Formülünü çizerek anlatan Bahçeli, CHP, SP ve BBP'ye de çağrıda bulunarak kendilerinden daha uygun bir ‘çatı adayı’ çıkarılması halinde ona da destek vereceklerini söyledi.


MHP SEÇMENİ İLE TERS DÜŞMEK İSTEMİYOR
Bahçeli, bir taraftan temaslarda bulunup farklı isimlerden görüş önerileri alırken, bir taraftan da MHP seçmenin nabzını yoklamak için anket şirketlerine çeşitli araştırmalar yaptırıyor.

Formülünü uygularken kendi tabanı ile ters düşmek istemeyen Bahçeli'nin önüne sunulan ankette Meral Akşener ismi ön plana çıktı.

ABDULLAH GÜL DE LİSTEDE
10 ilde 3 bin 400 kişi ile yapılan ankette seçmenlere "MHP'de Cumhurbaşkanı adayı olarak kimi görmek istersiniz?" sorusu yöneltildi.

Meral Akşener,

Oktay Vural,

Murat Başesgioğlu,

İlhan Kesici,

Hüsamettin Cindoruk,

Saadettin Tantan ve

Abdullah Gül gibi isimlerin yer aldığı ankette MHP seçmeni tercihini Akşener'den yana kullandı.

İKİNCİ SIRADA SÜRPRİZ
Meral Akşener'in ilk sırada yer aldığı ankette ikinci sırada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yer aldı. İsmi CHP kulislerinde de gündeme gelen İlhan Kesici'nin üçüncü sırada yer aldığı ankette Oktay Vural da dördüncü sırada yer aldı.

BAHÇELİ İDDİALARI YALANLAMIŞTI
Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Gül ile yaptığı görüşmede adaylık teklifinde bulunduğu iddiaları gündeme gelmişti. Ancak Bahçeli bu iddiaları yalanlayarak "Partimiz üzerinden polemik yapma hevesinde olanların, duruşumuzu bozmak için yalan manşetlere, uydurma malumatlara bel bağlayanların Başbakan Erdoğan’ın hedeflerine hizmet etmek üzere gizli ya da açık şekilde görevlendirildikleri de su götürmez bir gerçektir" açıklamasını yapmıştı.

(Haberler)

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 5 Yorum

BATUHAN
BENCE EN IYI KIM DÖNERSE ONU SECSINLER.SON SECIMLERDE DE GÖRÜLDÜ KI MHP CHP ye VAGON OLMUS YAZIKLAR OLSUN ...DÜN ÜLKÜSÜ ADINA DARAGICINDA YASI BÜYÜTÜLEREK ASILAN ÜLKÜDASLARIMIN HICBIRI SIZE HAKKINI HELAL ETMIYOR
selim
meral akşener olmayacaksa ortak çatı adayı rte olsun. ciddi diyorum oyalanıp durmayın. HEPAR,İşçi Partisi,BBP,BTP,Saadet Partisi,CHP herkesi birleştirir
yorumcu
hepar,işçi partisi,doğruyol partisi,chp,mhp,büyükbirlik partisi,işte millet işte reisi cumhur kimmi inanınki onu şuan kestirmek zor nasılmı geçmişe bakın akşenerin bakanlık dönemine ve abdüllatif şenerin bakanlık dönemine ikisi arasındaki fark ortaya çıkacaktır
yücel gömeç
tabiki asenamız meral akşener
gebze
oyum Osman PAMUKOGLUna, yıllardır mecliste oturup hic bi halta yaramayanlardan bıktık. koltuk sevdalıları o partinin basından gitmedikce bu ülke düzlüğe cıkamayacak.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör