MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ KASTAMONU ADAYI AÇIKLANDI!

Milliyetçi Hareket Partisi  Kastamonu Adayı Açıklandı!
Tarih:
06 Aralık 2013
Okunma:
3070

30 Mart 2014 yerel seçimlerde aday adayı olan MHP Kastamonu Belediye Başkan Aday Adayı Hayati Hamzaoğlu, MHP’nin adayı oldu.

Milliyetçi Hareket Partisi'nden olan Kastamonu Belediye Başkanı Turhan Topçuoğlu rahatsızlığı nedeniyle 2014 seçimlerinde adaylık için başvuru yapmamıştı.

30 Mart 2014 yerel seçimlerine 4 aydan daha az bir süre kaldı. Ülke genelinde olduğu gibi Kastamonu’da da seçim heyecanı her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da düzenlenen AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kastamonu Belediye Başkan Adayı olarak Tahsin Babaş isminin açıklanmasının ardından, gözler MHP’ye çevrilmişti.

Pazar günü Öğretmenevi’nde temayül yoklamasını gerçekleştiren MHP’de 8 aday adayının aldığı oy oranlarının birbirine yakın olması dikkat çekerken, oylama sonuçları İl Başkanı İlhan Engin tarafından MHP Genel Merkezi’ne teslim edildi. Edinilen bilgilere göre, genel merkez de Kastamonu’da bir alan yoklaması yaparken, il teşkilatından da kamuoyu yoklaması ve anket şeklinde çalışma yapması istendi.

KAMUOYU YOKLAMALARI ‘HAYATİ HAMZAOĞLU’ DİYOR

MHP Belediye Başkan Aday Adayları Ahmet Yavuz, Dursun Ergin, Hayati Hamzaoğlu, İsmail Hakkı Özcebeci, Mehmet Ilgaz, Muzaffer Berber, Necdet Karahasan ve Murat Savaş Yücel olmak üzere 8 ismin oylandığı temayül yoklamasının ardından açılan sandıklardan en fazla oy Murat Savaş Yücel’e çıkmıştı.

Tüm aday adaylarının oy oranlarının birbirine yakın olduğu öğrenilirken, temayül sonrası, MHP’ye oy veren veya vermeyi düşünen seçmene yönelik genel merkez ve il teşkilatı tarafından yapılan kamuoyu yoklamalarında ise büyük oranda Hayati Hamzaoğlu isminin ön plana çıktığı ifade edildi. Temayül sonuçları ve kamuoyu yoklamaları ışığında genel merkezde yapılan değerlendirmeler sonucunda MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Hayati Hamzaoğlu’nun olduğu öğrenildi.

Ayrıca MHP İl Başkanı İlhan Engin'in, Cuma namazına müteakip İl Başkanlığında düzenleyeceği basın toplantısı ile adaylarını Hayati Hamzaoğlu olarak açıklayacağı belirtildi.

Öte yandan Hayati Hamzaoğlu’nun resmi olarak hafta sonu İstanbul’da gerçekleştirilecek MHP aday tanıtım toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından açıklanması bekleniyor.

Vedat İKİZOĞLU /Kastamonu Sözcü Gazetesi

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 4 Yorum

Rıza
Kastamonulu kardeşim Akp Pkk Bdp Öcalan Barzani ittifakına oy vermez.
bilir kişi
sizler gökçek ve kadir topbaş beye bakın resimde gördüğünüz adayımız hem yaş hem ruh olarak genç, siyaseten ise tecrübeli bir kişidir. 4 dönemdir kastamonu MHP de ve 5. dönemede girecektir inşallah.zaten kastamonuda yaşamıyosanız yorum yapmak neyinize.
RIFAT
HASAN EMMI DOGRU SÖYLÜYOR.ADAMIN DURUSU RESMi BiLE DERMANSIZ HASTA GiBi Neyse..Bahceli her seyin iyisini bilirya mesela...........
Hasan emmi
Valla Billa ben bu MHP'ye hayret ediyom.Yav gardasim baska adam bulamadinmi bu adamin yasi yetmis isi bitmis.Bul gardasim MHP camiasinda adammi yok yav,halkin nabzini tutan halk gibi konusabilen,düsünebilen genc dinamik caliskan yokmu sanki Allah allahh Mhp ye dinamik biri lazim.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör