MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNDE KAVGA ÇIKTI!

Milliyetçi Hareket Partisinde Kavga Çıktı!
Tarih:
06 Aralık 2014
Okunma:
3172

MHP Seyhan İlçe Kongresi’nde Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Fatin Özdemir’in kongreye Divan Başkanı olarak Adana Milletvekili Yılmaz Tankut’un seçilmesine tepki göstermesi, salonda gerginliğe sebep oldu.

Mustafa Eren ve Bünyamin Kaya’nın yarıştığı MHP Seyhan İlçe Kongresi, Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nda gerçekleşti. Divan Başkanı olarak Yılmaz Tankut’un seçilmesi, Fatin Özdemir’in tepkisine neden oldu. "Genel merkezin aday adayı, en yetkilisi olarak bana sorulmadan böyle bir divan oluşmasını kabul etmiyorum" diyen Fatin Özdemir, kongrenin tarafsızlığını eleştirdi.

"HEPSİNE Mİ DİVAN BAŞKANI OLACAK?"

Özdemir’in sözleri üzerine tepki gösteren Yılmaz Tankut da, "Kimse kimsenin tarafı, adamı değil. Ben MHP Genel Merkez yöneticisiyim. Fatin Bey’in yaptığı doğru değil. Dün konuştuk, 1 günde 5 tane kongre olursa hepsine Divan Başkanı mı olacak?" diye konuştu.

"KİME SEYİR VERİYORSUNUZ?"

Salondaki ikili atışmaların büyümesi ve salonun gerilmesi üzerine araya giren Adana Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Salih Gökçe ise herkesin sakinleşip yerine oturması gerektiğini vurgulayarak "Kime seyir veriyorsunuz?" diye çıkıştı.

"BEDELİNİ NASIL ÖDEYECEKSİNİZ?"

Tartışmaların üzerine kürsüye çıkıp konuşan MHP İl Başkanı Mustafa İzgioğlu da, "Oturmuşlar milleti birbirine düşürmeye çalışıyorlar. Ülkücü hareket böyle yaparsa biz ne yapacağız? Nasıl bedelini ödeyeceksiniz? Hepiniz Divan Başkanı olun, ne faydası var? Ne kazanacaksınız? Mustafa Eren de benim adayım, Bünyamin Kaya da benim adayım. Bu mücadele milletvekili mücadelesi olmamalı, herkesin yolu açık olsun" ifadelerini kullandı.

İzgioğlu’nun sözlerine karşı çıkan Fatin Özdemir ise "Ben milletvekilliği mücadelesi yapmıyorum. Bu lafı da kabul etmiyorum" şekline konuştu.

Salondaki tartışmanın son bulmasının ardından sahne arkasında partililer arasında bilinmeyen bir sebeple tartışma çıktı. Tartışma, kavgaya dönüşürken, basın mensuplarının görüntü almaması ve salondakilerin olayı görmemesi için kavganın yaşandığı bölme, siyah perde ile görevliler tarafından kapatıldı.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 2 Yorum

devrim
daha kongre yapamıyorlar değil ki ülke yönetecekler peh peh peh
Halit Vurucu
Bir ilçe kongresinde olan sıradan fikir beyanlarının "MHP'DE KAVGA ÇIKTI" başlığı ile verilmesi etik değil. MHP Seyhan İlçe Kongresinde tartışma çıktı başlığı kullanılsa idi bu haberi okumazdım. Çok yanlış.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör