MUHARREM İNCE CHP İSTANBUL BŞB ADAYI OLABİLİR

Muharrem İnce CHP İstanbul BŞB adayı olabilir
Tarih:
11 Eylül 2018
Okunma:
2055

CNN Türk ekranlarında Ahmet Hakan'ın konuğu olan CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce herkesin merak ettiği sorulara cevap verdi. Bazı cevapları kaçamak yollarla verilmiş cevaplardı. Sadece siyasi analiz yapabilenlerin anlayabileceği bir mesaj veren Muharrem İnce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday ol" teklifine üstü kapalı cevap verdi. Verilen cevap siyaset analizi yapanlara göre "Evet" anlamına geliyor. 

Muharrem İnce 31 Mart  İstanbul adayı olacak mı?

Ak Parti'nin MHP ile seçim itifakına girecek olması CHP'yi özellikle İstanbul'da korkutuyor. CHP'nin kalesi olarak bilinen İzmir'de de CHP'nin etkinliği Ak Parti-MHP ittifakıyla kırılabilir. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de bir iddiası olan CHP, seçim ittifakının ardından umudunu kaybedebilir. Elinde tek kalan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı umudu. CHP lideri Kılıçdaroğlu daha önce de aday olarak Muharrem İnce'ye teklifte bulunmuş ancak İnce bu teklifi geri çevirmişti. dünkü canlı yayında Muharrem İnce'nin İstanbul adaylığına göz kırptığı görüldü. 

Önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçiminde yeniden aday olacağını vurgulayan İnce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olup olmayacağı yönündeki soruyu şöyle yanıtladı: 

"Partim böyle bir teklifle gelirse, ben cumhurbaşkanı adayı olacağım derim. Şu da olur tabi. Bugün İstanbul'u alacak olan bir belediye başkanı, doğal cumhurbaşkanı adayıdır zaten. Ben siyasetin gerekliliğini söylüyorum. İstanbul 94'ten bu yana AKP'nin elinde. Aday olmak ve kazanmak lazım. Benim üzerimden konuşmayalım bunu. Ben CHP'ye teklifimi yaptım, önümüzdeki dönem cumhurbaşkanı adayı olmak istiyorum. Ama siyaseten de bir öngörü yapıyoruz şu anda. İBB'yi alan bir kişi (Benim üzerimden konuşmayalım)  25 yıllık AKP saltanatını yıkacak bir kişi cumhurbaşkanlığını da alır. Şunu görüyorum. O kadar popüler olur ki onu alan kişi ne CHP Genel Başkanı kalır, ne cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce kalır. Kazanırsa mutlaka cumhurbaşkanı adayı o kişi olur. "

Cumhurbaşkanlığı seçimi için çalışacağını ifade eden İnce, "Çalışmak için de bir sıfat lazım. O sıfatı bulmak için de çalışacağım" dedi.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 1 Yorum

Şeref
Aday olsun tabi ki. Bu şekilde belki Kemal'in karşısında bir şey başarmış kabul edilir. Kemal sende azıcık utanma olsa orada durur muydun daha?

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör