MURAT GEZİCİ BU KEZ MUHALEFET PARTİLERİNİ ÜZDÜ!

Murat Gezici BU KEZ Muhalefet partilerini üzdü!
Tarih:
01 Aralık 2014
Okunma:
2992

Gezici Araştırma'nın Başkanı Murat Gezici, yaptıkları anketlerde CHP, MHP ve HDP'lilerin yüzde 50'den fazlasının AK Parti'nin çalışmalarını başarılı bulduğunu söyledi. Gezici, muhalefetin AK Parti'den oy koparmasının oldukça zor olduğunu söyledi.

Türkiye genelinde yaptıkları anket çalışmalarıyla yerel seçim sonuçlarını bilen Gezici Araştırma Şirketi Bşk. Murat Gezici önümüzdeki genel seçimleri değerlendirdi.

Gezici yaptığı açıklamada şunları söyledi: 2015 genel seçim sonuçlarını belirleyici en önemli unsur ekonomi, dünyada da bu böyledir. Ekonomide büyüme arttığında, iktidarın oyu da hızla artıyor.

AK Parti güvenin temel nedeni de budur.  Büyüme dediğimiz şey vatandaşın hanenin geçimine yansıyan bir şey. Türkiye’deki seçmenin % 56’sının ekonomideki büyümeye göre oy verdiği gözlemleniyor.

Özellikle AK Parti seçmenin tercihi ekonomidir. Dünyada seçmenin tercihini ekonomiden yana kullanılması, ülkedeki demokrasinin de geliştiğinin göstergesidir.

AK Parti’nin 2002 yılından bu yana iktidarda olması onun denenmiş ve beğenilmiş, en önemlisi vatandaşa hizmetlerinde başarılı bulma oranlarında bir düşüş gözlenmiyor. 

http://secimanketi.tv/news-images/geziciarastirmaanketiyeni.jpg

Halkın % 76’sı sağlık hizmetlerinden memnunum diyor.

Genel hizmetlerinden memnunum diyenler % 62’dir.

CHP, MHP ve HDP seçmenlerinin bile % 50 den fazlası başarılı buluyor.

 Ak Parti’den oy koparmanın oldukça zor olduğu görülüyor. Muhalefetin çalışmalarında da seçmenin tavrını değiştirecek bir hikaye veya farklı bir söylem olmaması seçmen geçişlerinin kalıtsal kalmasına sebep verebiliyor.  


Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 3 Yorum

Yunus Emre Şahin
akp'nin suriye politikalarından memnun değilim çünkü temsilciliğimiz kapatıldı
Khan
AK Partiden oy koparmak zor da Ahmet Davut'tan oy koparmak kolay...
türküye sevdalıları
ne kadar para aldınız yayınlamak için köpek olmaya gerek yok sadece şerefli olun

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör