MUSTAFA SARIGÜL BU ANKET SONUCUNA ÇOK KIZACAK!

Mustafa Sarıgül Bu Anket Sonucuna Çok Kızacak!
Tarih:
29 Ekim 2013
Okunma:
4281

MAK Danışmanlık Şirketi'nin son yaptığı yerel seçimler anketine göre AK Parti’nin İstanbul’daki oy oranı yüzde 46’ya ulaşmış durumda. AK Parti’yi yüzde 35 ile CHP izlerken, MHP ve BDP’nin yüzde 5’de kaldığı gözüküyor. Saadet Partisi ve BDP de İstanbul’da yüzde 1 oy oranına sahipler.

MAK DANIŞMANLIK tarafından Yapılan çalışmada 43.970 kişiden “Ak Parti’ye oy vereceğini ifade eden 20.226 kişiye” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AK Parti’den Aday olarak kimi görmek istersiniz?

Sonuçlar her ne kadar beklenen yönde çıksa da % 2'lik bir oran farkıyla Kadir Topbaş önde görünüyor. Fakat hemen ardından % 45 ile Binali Yıldırım Topbaş'ın ensesinde. Son günlerde yıldızı iyiden iyiye parlayan Bakan Binali Yıldırım'ın İstanbul'dan mı, İzmir'den mi aday olarak gösterileceği tartışılırken, Kadir Topbaş seçim çalışmalarına başladı bile.

Sorusuna verilen cevabın oranları ise şu şekilde:

% 47 Kadir TOPBAŞ
% 45 Binali YILDIRIM
% 8 DİĞERLERİ

43.970 kişiden “CHP’ye oy vereceğini ifade eden 15.389 kişiye” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İçin CHP’den Aday olarak kimi görmek istersiniz?

Mustafa Sarıgül'ün kendisini CHP'den ayrı bir güç olarak göstermesi, CHP seçmeni tarafından tepkiyle karşılanıyor. Anketlerde Mustafa Sarıgül'ün genellikle yüksek oy almasına rağmen bu ankette Gürsel Tekin'in gerisinde kalmış olması bu tezi doğruluyor. Anketleri takip edenler bu sonuçların ısmarlama sonuçlar olduğu ifade ediyorlar. Ancak Sarıgül'ün CHP'ye katılma konusunda ayak diremesi, seçmenin tabiriyle "nazlanması" seçmenin gözünde Sarıgül'ün itibarını azaltmış gibi görünüyor.

Şeklinde ki soruya alınan cevap ise şu şekilde:

% 34 Gürsel TEKİN
% 31 Mustafa SARIGÜL
% 15 Akif Hamza ÇEBİ
% 9 DİĞERLERİ

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 8 Yorum

Safa
Bir Marmaray yapsın Mustafa Sarıgül öyle gelsin aday olsun.Laf değil icraat seçtirir.Küçük hesap insanları istanbulu yönetemezler.
VATANDAŞ
SARIGÜL MHPYE GEÇSE DAHA İYİ OLURDU BENCE MHPYE DAHA ÇOK YAKISIR
cumhuriyetçiler
bir ses sanatçımız vardı ne güzel söylüyordu şarkının adıda illede sen illede sen hatırladınızmı şimdi o ses sanatçımızı o rahmetli azer bülbüldü allah rahmet eylesin böyle değerler zor yetişir gelmez daha bizde haykırıyoruz sarıgül gel illede sen illede sen sarıgül
uğur
gürsel tekin kim arkadaş ya bize vizyon sahibi insanlar lazım bıkmadınızmı istanbulu kaybetmekten sarıgül gelmeli
i orhan
sarıgül kazanırrrr
John Doe
Sarigül yüzde kirksekiz- gerisi akpkk propagandasi.
MEHMET
GÜLSER TEKİNİ İSTİYORUZ
emre erhan
ya bi gidin allah aşkına tamamen mustafa sarıgülün aday olmaması için yaptırtılan psikolojik anketler..sadece bu sitenin anketine bakın mustafa sarıgülün ne kadar çok istendiğine.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör