MUSTAFA SARIGÜL BU İDDİALARA NE DİYECEK ?

Mustafa Sarıgül Bu İddialara Ne Diyecek ?
Tarih:
01 Kasım 2013
Okunma:
2443

Eski CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Ergün Aydoğan, CHP’ye dönüşü parti içinde rahatsızlığa yol açan Sarıgül’ün ihraç dosyasına ret oyu vermesi için kendisine rüşvet teklif edildiğini söyledi: İki arkadaş beni ziyarete geldi. ‘Bu senin’ deyip bir paket verdiler. Ertesi gün açtım, deste deste dolarlar vardı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için dün kendisiyle temas sağlanan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün 2004’teki ihraç sürecinin aktörlerinden dönemin CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve eski Milletvekili Ergün Aydoğan, ret oyu vermesi için rüşvet teklif edildiğini söyledi. Sarıgül’ün ihracının, bugünkü bazı yöneticilerin ifade ettiği gibi, normal bir ihraç olmadığını söyleyen Aydoğan, “Adı geçen şahsın ihracı hakkındaki yolsuzluk ve rüşvet iddialarına dayanmaktadır” dedi.

ÇİKOLATA PAKETİ GİBİ BİR ŞEYDİ

Aydoğan teklifin nasıl yapıldığını şu sözlerle anlattı: “İstanbullu YDK üyesi bu iki arkadaş Balıkesir’e beni ziyarete geldiler. Sarıgül dosyası üzerinde sohbetler yaptık, onlar ihraca benim gibi bakmıyorlardı. Gece ayrılırken ‘Bu senin için’ diyerek bir hediye paketi verdiler. Çikolata paketi gibiydi, şüphelenmedim. Arabanın arka koltuğuna atıp evime gittim ve uyudum. Paketi ertesi sabah açtığımda deste deste dolarları görüp irkildim. Paraları saymadan kutuyu kapattım.” Aydoğan, “Sabah işlettiğim dükkâna geleceklerdi. Geldiklerinde dolarlı paketi arabalarının bagajına fırlattım. ‘Bu nasıl iş, ne demek oluyor arkadaşlar’ diye sordum, ‘Ya Ergün sen bizim arkadaşımızsın, anla ve idare et’ dediler” şeklinde konuştu.

SORUMLUSU KILIÇDAROĞLU OLUR

Bu şahıs geldiğinde yaşanan yolsuzluk-rüşvet iddialarıyla birlikte partimizi olumsuz etkileyecektir. Ciddi bir kimlik krizine sebep olacaktır. Sorumlu önce genel başkan, ardından yöneticiler olur. Çünkü bu ihraç kararının altında CHP üyelerinin ve toplumun ret ettiği bir çürümüş anlayış vardır.
 (A. REZZAK ORAL/ AKŞAM)

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 3 Yorum

gebze
şişirin bakalım
ggggooooolüh
Sayin Baykal CHP nin Genelbaskaniyken CHP nin Milli bir durusu vardi
hüloooooğğğğ
baykalcılar şu partinin peşini bırakın artık. şu partide faydalı olan kim varsa iliğini kemiğini kuruttunuz. önce ecevit'i kuruttunuz şimdi sıra sarıgül'de herhalde.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör