ORC 2019 SEÇİM ANKETİNİ AÇIKLADI

ORC 2019 seçim anketini açıkladı
Tarih:
17 Eylül 2018
Okunma:
8207

Yerel seçim anketleri başladı. Secimanketi.tv'de olduğu gibi araştırma şirketleri de son yaptıkları anket sonuçlarını açıklıyor. ORC yerel seçim 2019 için 5 büyüjkşehir araştırmasının sonuçlarını paylaştı. 2014 seçimlerine paralel bir sonucun gözlendiği anket sonuçları sosyal medyada tartışma yarattı.

31 Mart 2019 yerel seçimleri için geri sayım başlarken, ORC Araştırma Şirketi, son yaptığı anket çalışmasını yayınladı. 5 büyükşehirde yapılan çalışmada partilerin oy oranları da paylaşıldı. Peki yerel seçimde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana'da hangi parti kazanır? İşte ORC'nin yaptığı yerel seçim anketindeki ayrıntılar...

2019 Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlerle ilgili anket şirketleri çalışmalarına başladı.

5 BÜYÜKŞEHİRDE ARAŞTIRMA YAPILDI

24 Haziran seçimlerinde en yakın tahmini yapan anket şirketlerinden biri olan ORC, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana'da yaptığı araştırmanın sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

AK PARTİ İSTANBUL'DA İPİ GÖĞÜSLÜYOR

Henüz adayların netleşmediği bir dönemde yapılan araştırmaya göre; CHP, HDP ve İYİ Parti ittifak yapsa bile AK Parti İstanbul'da ipi göğüslüyor.

İşte 5 büyükşehirde yapılan araştırmanın sonuçları;


istanbul seçim anketi 2019

 Ankara anket 2019

izmir seçim anketi

bursa yerel seçim anketi

adana anket 2019
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör