ORC ANKARA VE İSTANBUL ANKETİ SONUÇLARI

ORC Ankara ve İstanbul Anketi Sonuçları
Tarih:
03 Ocak 2014
Okunma:
7961

ORC Araştırma Şirketi tarafından 24-31 Aralık tarihlerinde İstanbul ve Ankara'da toplam 26 bin 944 kişi ile yapılan "Yerel seçimler" araştırmasında AK Parti birinci çıktı.

KADİR TOPBAŞ 10 PUAN FARK ATTI

İstanbul'da 39 ilçede 15 bin 300 kişi ile yapılan araştırmada Kadir Topbaş'ın aday olduğu AK Parti yüzde 46 oy oranına ulaşırken Mustafa Sarıgül'ün aday gösterildiği CHP yüzde 36'da kaldı.

2009 yerel seçim sonuçlarıyla ORC araştırma şirketinin anket sonuçlarını karşılaştırdığımızda şöyle bir tablo ortaya çıkıyor.

İstanbul'da Kadir Topbaş oy oranını 1,8 artırırken, 2009 yılında Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday gösteren CHP, Mustafa Sarıgül ile oy kaybına uğramış görünüyor. Anket sonucuna göre CHP İstanbul'da 0,1 oranında oy kaybediyor. MHP İstanbul'da 1,3 oranında oy artışı sağladı. İstanbul'da çıkış yapması beklenen BDP ise ORC anketine göre 2,1 oranında yükselmiş durumda. Saadet Partisi 3,3 oranında kayıp yaşamış bu ankete göre.

http://secimanketi.tv/news-images/istanbulanketiorc.png

HALKIN YÜZDE 42'Sİ MEMNUN

Yapılan araştırmada "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı başarılı buluyor musunuz" sorusuna yüzde 42.3 başarılı, yüzde 10.3 çok başarılı, yüzde 31.5 başarısız, yüzde 12.6 çok başarısız ve yüzde 3.4'de görüş bildirmedi.

GÖKÇEK RAHAT ALIYOR

Yerel seçimler için Ankara'da yüzde 47 ile AK Parti, yüzde 33.6 ile CHP, yüzde 15 ile MHP, yüzde 4.4 ile diğer partiler tercih ediliyor.

Ankara anket sonucuyla 2009 seçim sonuçlarını kıyasladığımızda da Melih Gökçek'li Ak Parti oyları 8,5 gibi muazzam bir artış yaşamış. Mansur Yavaş'ı aday gösteren CHP'nin oy oranıysa 2,1 oranında artmış görünüyor. Buna rağmen MHP 2009 seçim sonucuna göre 11,9 gibi büyük bir oranda düşüş yaşamış.

http://secimanketi.tv/news-images/ankaraanketiorc.png

Ankara'da 11 ilçede 11 bin 624 kişi ile yapılan araştırmada Melih Gökçek'i başarılı bulanlar yüzde 56.0 çıktı.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 45 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
maynak
tek parti ak parti
inadına
tabikide akp kazanacak halk yapılan komplonun arkında, ve akp nin istanbulda verdiği hizmetler de ortadadır kimse bosuna konusmasın !!!
ali rıza
inadına ak parti geberin
hamit ozgen
Sevmesemde oyum sarigule
.orhan
orc sen bu anketi evindemi yapıyon. yolsuzlukla anılan bir parti oylarını artırırsa bu bizim zekamızla alay etmektir. ben akp oy verdim ama yolsuzlukdan sonra oy vermem mümkün değil be kardeşim.
KAPTAN
İSTANBULDA TOPBAŞ İLE SARIGÜLÜN ARASINDAKİ OY ORANI MAKSİMUM 2 YADA 3PUAN MHP LİLERDE SARIGÜLE DESTEK VERİRSE BU İŞ TAMAMINA ERER BİR MHP Lİ OLARAK 5 OYUMUZU DA SARIGÜLE KULLANICAZ SAYGILAR
Yaşmak
İstanbulda Kadir Topbaşı başarılı bulanlar 42.3 çok başarılı bulanlar 10.3 toplamında Yüzde 52.5 yapar dikkatinize sonuç istanbullunun başkandan memnun olanlar 52.5
VTNDŞ.
SIRRIYA VERİP TOPBAŞIN KAZANMASINI SAĞLAMAYINİSARIGÜLE VERİN EN AZINDAN HİZMET GELİR2OYUN DA BOŞA GİTMEZ.
Harbi
Sirri Sureyya Onder Adam Gibi Adam Kazanma Sansi Yok Belki Ama Oyum Feda olsun Vicdanim Rahat En azindann Yalani Yok Dolani Yok Kaybedecekte Bir seyi yokk
admin e
Admin : ** Ana sayfadaki grafik yerel seçim anketinin sonuçlarını gösteriyor. Veri kaybı genel seçim anketinde yaşandı. **
Sisteminizdeki veri kaybindan önce acik ara akp öndeydi(birazda ic cekerek)su anda fark kapandi demissiniz! oysa akp su an 3.sirada, anasayfada oylara bakarsaniz akpnin an itibariyla oy orani 24,2 - chp 25,1- mhp 28,9 Sanirim siz akpnin yandas anket firmalarina yaptirdiklarindan bahsediyorsunuz
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör