ORC ANKET SONUCUNDA, MHP İLE HDP AYNI OY ORANINDA ÇIKTI

ORC anket sonucunda, MHP ile HDP aynı oy oranında çıktı
Tarih:
22 Ağustos 2014
Okunma:
6674

ORC Araştırma Şirketi'nin Ağustos 2014 dönemine ait Genel Seçim anket sonuçları yayınlandı. Anket sonuçlarına göre HDP ilk kez barajı geçti.

AK Parti yeni Genel Başkanı ve Başbakan adayını açıkladı. 28 Ağustos'tan sonra AK Parti'de görevi devralacak olan Ahmet Davutoğlu'nun ilk zorlu sınavı yaklaşan genel seçimler olacak.

Köşk seçimleri öncesi isabetli rakamları tutturamadığı için eleştirilen anket şirketleri, 2015 yılında yapılması planlanan milletvekili seçimleriyle ilgili araştırma sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaya başladı.

AK PARTİ YÜZDE 47 BANDINDA

ORC Araştırma'nın Ağustos 2014 dönemine ait anketinin sonuçları yayınlandı. Anket sonuçlarına göre, bu pazar günü seçim olsa AK Parti yüzde 47,1 ile birinci parti durumunda. AK Parti'yi yüzde 25 ile CHP; yüzde 10,2 ile de MHP takip ediyor. MHP'nin bu denli düşük çıktığı bir anket sonucu şu ana kadar açıklanmamıştı. MHP ile HDP ayn oyu alıyor!

HDP İLK KEZ BARAJI GEÇTİ

Anketteki sürpriz ise HDP'nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde yakaladığı yükseliş trendini genel seçimlerde de sürdürmesi oldu. HDP ankette yüzde 10.2'lik oy oranıyla , Hem MHP'nin oy oranına ulaşmış oldu hem de seçim barajını geçmiş görünüyor.

ORC,GENEL SEÇİM ANKETİ,SONUÇLARI,en son açıklanan,anket,genel seçim,ak parti,son oy oranları,kaç oldu,chp,mhp,hdp,

ORC KÖŞK SEÇİMİNDEN ÖNCE NASIL BİR SONUÇ AÇIKLADI?

ORC Araştırma Şirketi cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaptığı anket sonuçlarına göre Başbakan Erdoğan'ı yüzde 54,3 oranıya göstermişti. İŞTE O SONUÇLAR:

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 7 Yorum

Khan
Tayyip Erdoğan bugünkü MHP ve BDP kadrolarını baraj altında bırakmaz çünkü kendisini iktidar yapan aslında onların basiretsizliğidir.
gerçekler..
amaç mhpyi baraj altı bırakıp anayasa çoğunluğuna ulaşmak ama zıplasanızda hoplasanızda mhpnin yüzde onüç kemik oyu var.Başka kapıya anam..
Evren
Bu AKP'nin oyunu. Amaç HDP'yi anketlerde 'u geçiyormuş gibi gösterip gaza getirmek ve seçime bağımsız adaylarla değil parti olarak katılmalarını sağlamak. böylece baraj altında kaldıklarında da tüm milletvekilliklerini AKP kazanarak anayasayı Erdoğan'ın emriyle değiştirecek
RAMAZAN
BIZDE YANDAS PKK SEVERLERIN ANKETLERINE INANDIK DAHA DUN KICLARININ UZERINE CAKILDILAR BUGUN YINE AYNI VAZIFEYI YAPIYORLAR KEMIK YAGLI OLUNCA LEZETLI OLUYOR.
berfo
ak parti 100 de 70 olur yakında sonrada kürdistan kurulur göreceksiniz bak
Khan
Bu anket şirketleri Cumhurbaşkanlığı seçiminde rezil oldular ama hala utanmadan sonuç açıklıyorlar.Yine de şunu demeliyim ki Devlet Bahçeli denen şebek istifa etmezse bu partinin hali yamandır.

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör