ORC ARAŞTIRMA ANKARA ANKETİ SONUÇLARI !

ORC Araştırma Ankara Anketi Sonuçları !
Tarih:
09 Ekim 2013
Okunma:
4622

ORC Ankara'da kamuoyu araştırması yaptı. Buna göre AK Parti Ankara genelinde yüzde 44 oya sahip, CHP ise yüzde 29.

ORC Araştırma, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile 7 büyük ilçede kamuoyu araştırması yaptı. Buna göre Ankara genelinde AK Parti yüzde 44 oya sahipken CHP ise yüzde 29’da kaldı. Ankara’da 3. parti konumundaki MHP’nin oyu ise yüzde 13.

Ankete göre AK Parti’ye oy verecek olan Ankaralılar’ın yüzde 83’ü Melih Gökçek’in yeniden aday olmasından yana.

CHP’de ise aday adaylığı yarışı hayli çekişmeli. Buna göre Muharrem İnce’yi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek isteyen CHP’liler yüzde 22, Murat Karayalçın diyenler ise yüzde 17. Bu iki ismi Metin Feyzioğlu yüzde 13’le takip ederken Sinan Aygün ise yüzde 10’da kaldı.

 http://secimanketi.tv/news-images/anket-sonuclari.jpg

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 14 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
Hasan Emmi
Yav arakadaslar iyi düsünün Valla billa dinime imanima eger CHP'nin basinda Muharrem ince olsun CHP birinci parti olur.ve bütün büyük sehirleri CHP soler süpürür.Ancak Tayyibonun hakkindan ince gelir.Sn. ince hazir cevapli dinamik saibesiz,cesur yürekli,vede Atatürkcü
emre erhan
2011 ile kıyas yapma 2011den sonra neler oldu bu ülkede yine söylüyorum mhp ankarada rahatlıkla yüzde 20nin üzerinde oy alır..orc akpnin şirketi anlamadın mı hala
emre erhan
Mehmet sen seçim sonuçlarını nasıl inceliyorsun..mansur yavaşla mhp yüzde27 oy aldı doğru peki il genel meclisinde yüzde 25 oy aldı buna ne diyeceksin..
Mehmet
Bir önceki yorumumda ; AKP I, CHP 2, MHP  demiştim
Hamza Yigit
Ankarada AKP % 37 CHP % 34 MHP % 16 BDP % 4 SP % 2 dgerleri % 7 dir.Bu sonuca göre AKP'den kurtulmak icin MHP- CHP'ye destek vermesi gerekir.
osman
çok gerçekçi değil ankara bıktı gökçekten , artık gitsin yeter
Mehmet
Emre bey,2011 yılı genel seçim sonuçlarını vereyim de MHP nin Ankara'da ne kadar oyu var gör.AKP I,5, CHP 1,5 ve MHP ,5 oy almıştır. Mahsur YAVAŞ ile alınan % 27 oy MHP oyu değildir.
emre erhan
dün de istanbulda chp seçmeninin en çok gürsel tekini istediğini yazmıştı ama alakası yok istanbul sarıgülü bekliyor.
emre erhan
MHPnin ankarada en az yüzde20 oyu var,bu anket yandaş yalan anket şirketinin palavraları başka da birşey değil halkın algısını yönlendirmeye akp lehine yönlendirmeye çalışıyorlar..
yorumcu
arkadaşlar şimdiden chp ye ankara büyükşehir hayırlı uğurlu olsun bu kadar sık sık anket yapılıyor gözlerine inanamıyor tekrar yaptırıyor ve tam tersi çıkıyor açık ara chp önde mhp ikinci parti akp mhp nin dahada gerisinde üçüncü parti oluyor
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör