ORC ARAŞTIRMA MAYIS 2015 ANKET SONUÇLARI

ORC Araştırma Mayıs 2015 Anket Sonuçları
Tarih:
11 Mayıs 2015
Okunma:
11059

Bugün seçim olsa AK Parti, CHP, MHP, HDP, SP-BBP oy oranı yüzde kaç olur? İşte ORC'nin yayınlandığı en son seçim anketi sonuçları...

ORC Araştırma'nın Mayıs 2015 dönemine ait Seçmen Tercihleri Anketi'nin sonuçları yayınlandı.

4-7 Mayıs tarihleri arasında 36 ilde, 2450 kişiyle yapılan anketin sonuçlarına göre, AK Parti seçim yarışını açık ara önde götürüyor.

Ankete katılanlara sorulan "7 Haziran 2015 Genel Seçimi'nde oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisidir?" sorusuna katılımcıların yüzde 47.5'i AK Parti yanıtını verdi.


Ankette CHP yüzde 23.9 ile ikinci, MHP yüzde 15 ile üçüncü sırada yer aldı.

HDP BARAJ ALTINDA

ORC'nin en son seçim anketi sonuçlarına göre, HDP yüzde 8.1 ile baraj altında bulunuyor.

SP-BBP İTTİFAKI OY ORANI KAÇ?

Anketten bir diğer dikkat çeken sonuç ise Milli İttifak adı altında seçime birlikte girme kararı alın SP-BBP ittifakının oy oranı oldu. Anket sonuçlarına göre SP-BBP ittifakının oy oranı yüzde 4.

SEÇMEN SONUÇTAN EMİN

Ankette katılımcılara sorulan ikinci soru ise "Size göre 7 Haziran'da yapılacak genel seçimde sandıktan 1. olarak çıkacak parti hangisidir?" oldu.

Katılımcıların yüzde 90,2'lik bölümü AK Parti yanıtını verirken, CHP diyenlerin oranı yüzde 1'de kaldı. MHP diyenlerin oranı ise yüzde 0.6 oldu.

ANAYASA ANKETİ SONUÇLARI

Anketin ikinci bölümünde ise seçmenlere yeni anayasa beklentileri soruldu. "Türkiye'de yeni bir anayasa ihtiyaç olduğunu düşünüyor musunuz?" sorusuna katılımların yüzde 76.5'i evet yanıtını verirken, hayır diyenlerin oranı yüzde 23.5 oldu.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 17 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
halil
akp % 44 chp % 25 mhp % 15 hdp % 8 saadet % 4.5
Mustafa
bence ak parti % 40 ı geçemez,başbakanın ve Cumhurbaşkanı'nın son zamanlardaki gerginliği bunu gösteriyor.anketler yanlı ve spükülatif.bence süprizi milli ittifak yapar
YAŞASIN TC
AKP: 37-39 CHP: 25-29 MHP:18-23 HDP: 9-11 SAADET: 10-12
reis
hadi ordan işine bak orc
serkan silve
cumhurbaşkanlığı seçimi hüsrana uğradı şahsiyetler iftiralar gene aynı evet gerçekçi olmak lazım o seçimdeki alınmaz ama ak partinin kemikleşmiş %43,5 oyu var bunu unutuyorlar ondan sonraki oylarda ekstradan oluyor hdp barajı geçermi bilmiyorum geçedebilir çok az bi farkla baraj altıda kalabilir
serkan silve
arkadaşlar çok komiksin ya valla gülüyorum artık adamlar rüyalarında göremiycekleri kadar oy oranı yazmış yorumculardan bahsediyorum mhp yırtınsa yüzde 22 yi göremez bu ülkede chp ye gelince neyi değiştiki son seçimlere kadar cumhurbaşkanlığı seçimine kadar devamı bir sonraki msjda
yıldız
o kadar çakma anket ki hiçbir oran doğruları yansıtmıyor. AKP %47 alamaz %42 altı oyu alır.(38-40) CHP %25'den fazla alır. MHP belki MHP'yi doğru bilir :) HDP %9 ve üstü. Milli İttifak / Saadet + BBP barajı zorlayacak ve hatta geçebilecektir.
MHP c C* c MHP
ORC Biz Muhalifler olarak seni tanıyor ve biliyoruz.Tarafımızca mimlendin Akp bitene kadar keseni nekadar haram lokmayla doldurursan kar kar de bence.Çünkü Akp bitince sende tozlu raflara birdaha dönmemek üzere kaldırılacaksın.Buna Mahkumsun.
Enver Kablan
Bence akp 42-43 chp 25-26 mhp 15-16 hdp 10-10.5 sp3-4 diğer 5
cCc Puhahahah cCc
Puhahahahahah. Güldürdünüz la yandaş ORC anketçiler. Hiç güleceğim yoktu. Bu seçimden tek başına iktidar çıkmaz, seçim tekrarlanır. Tekrarlanırsa da MHP alır. Demedi demeyin.
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör