ORC ARAŞTIRMA SEÇİME 2 GÜN KALA ANKET SONUCUNU AÇIKLADI

ORC Araştırma Seçime 2 gün kala anket sonucunu açıkladı
Tarih:
21 Haziran 2018
Okunma:
71381

Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen Murat Pösteki tarafından açıklanan ORC Araştırma anket sonuçları sosyal medyada tartışılmaya başlandı. Tarafsız ve objektif olması ve durması gerekirken Ak Parti ve Erdoğan'ı detseklediğini her platformda dile getiren ORC Araştırma Şirketi Sahibi Mehmet Murat Pösteki'nin bu sonuçlarının da objektif sonuçlar olması beklenmiyor. 

Açıkladığı anket sonuçları ile seçim sonuçları arasında hata payı en yüsek olan anket şirketlerinden biri olan ORC Araştırma'ya göre cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk turda Erdoğan yüzde 52,7 ile Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk çok yetkili cumhurbaşkanı olacak. Muharrem İnce'nin CHP oylarından 5 puan fazla alacağını iddia eden Pösteki'nin sonuçlarına göre İnce'nin oy oranı yüzde 29,2 olarak açıklanırken, Meral Akşener ve Selahattin Demirtaş'n oy oranları yüzde 10'un altında kaldı.

ORC cumhurbaşkanlığı anket sonucu


Murat Pösteki tarafından açıklanan genel seçim anketi sonuçlarında da Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 54,7 ile bu güne kadar açıklanan sonuçların çok çok üzerinde. CHP'nin yüzde 25 bandının bile altına düştüğü ankette HDP yüzde 10 barajını aşarken, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin çok düşük gösterilmesi de dikkat çekiyor. 


ORC anket sonucu

ORC ARAŞTIRMA SONUÇLARI NE KADAR GERÇEKÇİ?
SEÇİMLERDE HATA PAYI NE KADAR?

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 4 Yorum

isimsiz
16 nisan referandumunda evet 59,4 hayır 40,6 demişti
debur
orc diye yazilir diye okunur
Fatih
İyi saçmalamış.Sanırım Konya ve Rize’de yapıldı bu anket
making
En taraflı anket şirketi. Pösteki'nin twitter paylaşımlarını incleleyin bir

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör