OYA ERONAT: BÖLGEDE PAKETE DESTEK YÜZDE 90

Oya Eronat: Bölgede Pakete Destek Yüzde 90
Tarih:
19 Ekim 2013
Okunma:
2303

AK Parti Diyarbakır vekili Oya Eronat, barış süreciyle birlikte artık siyah dışındaki renklerde de kıyafet giyebildiklerini söyledi. 17 yaşındaki oğlunu terör saldırısına kurban veren Eronat, bölgede sürece desteğin yüzde 90 olduğunu kaydetti.

Diyarbakır'da 5 yıl önce terör saldırısında 17 yaşındaki oğlu Eren Şahin'i kaybeden AK Parti Diyarbakır milletvekili Oya Eronat, 10 ay öncesine kadar her an şehit haberi gelir diye siyah ceket dışında birşey giymediğini söyledi. Çözüm süreciyle birlikte artık renkli ceketler giymeye başladıklarını söyleyen Eronat "Umutlar çok yüksek. Artık insanların kaşlarının arası iki çizgi halinde değil" dedi.
 
ÇOCUKLARIN ELİNDE MOLOTOF YOK
 
Kanal 24'te Moderatör Zeynep Türkoğlu'nun programına konuk olan Eronat şunları söyledi:"10 aydır esnaf kepenk kapatmıyor. Anneler çocuklarını okula gönül rahatlığıyla gönderiyor. Çocukların elinde molotof kalmadı. Sürecin bu yönde devam edeceğine inanıyorum. Annelerin içi artık yansın istemiyoruz. Evlat kaybeden annenin canı o kadar çok yanıyor ki, başka annenin yanmasın istiyor.

10 aydır bizim ceketlerimizin rengi bile değişti. Biz Diyarbakır'da iki tane kadın milletvekiliyiz. 10 ay öncesine kadar meclise gelirken bir tane açık renkte ya da farklı tonda ceket giyemiyorduk. Aniden valilikten haber geliyordu. Şehidimiz var diye. Apar topar şehidimizi yalnız bırakmamak için Diyarbakır'a gidiyorduk. O nedenle hep koyu renk kıyafetler giymek zorundaydık. Boynumuzda kalın şallar hemen başımıza geçirebilelim diye. Bu sadece bizim açımızdan bakış.
 
SÜRECE DESTEK YÜZDE 90'LARDA
 
Umutlar çok yüksek. İnsanların kaşlarının arası iki çizgi halinde değil. Esnafımız rahatlamış burada. Esnaf inşallah süreç bitmeyecek diye bize soruyor. Destek çok yüksek. Aralık 2011 tarihinde bu sürece destek yüzde 19 dolaylarındaydı. Şimdi yüzde 75'e çıktı. Sürece destek yüzde 90'ların üzerinde Doğu ve Güneydoğu'da. BDP ve Kandil'in sürece olumlu bakmamasını ben anlayabiliyorum. Önümüzde yerel seçimler var."
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 7 Yorum

Aci Gercekler
Mesele Kurdistan Kurmak Falan Olsaydi Bunu 100 Yil once Yaparlardi Osmanlidan Ayrilan Her Milletin Kendine Ait Devleti Var Ama Kurtlerin Yok. Neden Kurtler Osmanliya Ihanet Etmedi Satmadilar Savastilar.
T.C.HEPAR
Çocukların elinde molotof yok 2 gün önce polis arabasını yakan kimdi.Doğu tabiki çözüm sürecini destekleyecek amaç kürdistanı kurmak mı hiç heveslenmeyin sizler TÜRK leri değil TÜRK olduğunu sanan kişileri yendiniz.Bizler son sözümüzü söylemedik.
tommy
tek yapması gereken terörü bitermek ve doğuya yatırım yapmaktı. böylece işsizlik azalacak,yöre halkı şikayet etmeyecek,bölünerek çoğalmayacaktı. ama siz naptınız yöre halkının en büyük düşmanı ile iş birliği
T.C. bir bütündür
yaptıkları gerçekten terörü bitirmek olsaydı şimdi apoyla görüşme apodan fikir alma olaylarına hiç girilmezdi eğer terör bitirilmek isteniyorsa doğu halkına devletin yardım eli uzatması lazım işsizliğin sıfırlanması okul hastene kurulması vs.
iSTiKLAL
Vatanini satan Bayragini satan namusunuda satar.Kimki benim Bayragima Vatanima göz diktiyse o gözleri o beyni dagitmak her ulu Türkün asli görevidir.Sehitte gelecek bizlerde can verecegiz,Ay Yildiz icin Bizdeki bu ulu kudret damarlarimizdaki asil kanda mevcuttur.
necip
bu destek karadeniz,ege,akdeniz'de nasıl bahse girerim u geçmez. ayrıca doğu anadolu'da
hülooooğğğ
2015'te apoyu salıp Kürdistan'ı kurduracaksınız. Tabi destek yüzde doksan olur.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör