PİAR: MHP SEÇMENİNİN YARISI AK PARTİ ADAYINA OY VERMEYECEK

PİAR: MHP seçmeninin yarısı Ak Parti adayına oy vermeyecek
Tarih:
04 Şubat 2019
Okunma:
131825

PİAR Araştırma şirketinin son anket sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre, MHP seçmeninin yüzde 50'si Ak Parti'nin adayına oy vermeyeceği ortaya çıktı.

PİAR Araştırma Başkanı Kadir Atalay, son anket sonuçlarını açıkladı. Atalay'a göre, MHP seçmeninin yarısının Ak Parti'ye oy vermeyeceğini ileri sürerek, Ak Parti'nin en büyük oy kaybını Ankara’da yaşadığını ve Mansur Yavaş’ın seçimi kazanmaya yakın olduğunu ifade etti. 

PİAR ANKET SONUCU: MHP'NİN YÜZDE 50'Sİ HAYIR DEDİ

PİAR Araştırma şirketinin son anket oranlarını açıklayan Kadir Atalay, "MHP’li seçmenlere “AK Parti’nin aday çıkardığı yerlerde oy verecek misiniz?" sorusunu sorduklarını belirterek, "Seçmenin yüzde 50’si ‘Hayır’, yüzde 30’u ‘Evet’ dedi. Yani Türkiye genelinde, MHP seçmeninin en az yüzde 50’si AK Parti adayına oy vermemeyi tercih ediyor.” dedi.

YAVAŞ VE HASEKİ ARASINDA EN AZ 6-7 PUAN OY FARKI VAR

Ak Parti'nin Ankara'da oy kaybı yaşadığını söyleyen Atalay, “İktidar 20 yıldan fazla yönettiği başkenti kaybetmeye doğru gidiyor. Ulusalcısından, Kemalistine, sağcılarına kadar her zaman milliyetçi adayların kazandığı bir şehirdir Ankara. Bugün her anketimizde CHP’li aday Mansur Yavaş ve Ak Parti adayı Mehmet Haseki arasında en az altı yedi puan oy farkı Yavaş’ın lehine çıkıyor” ifadelerini kullandı.

CUMHUR İTTİFAKI'NIN TABANI YOLSUZLUKTAN ŞİKAYETÇİ

Ak Parti seçmeninin bile yolsuzluktan şikayetçi olduğunu belirten Atalay, “Sahada, cumhur ittifakının tabanı artık yolsuzluk şikayetini sık dile getiriyor çünkü ekonomik kriz vatandaşın cebine dokundukça iktidarın diğer konularda yaptığı yanlışlar göze batmaya başladı” şeklinde konuştu.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 15 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
ayhan
yalancısınız yalandan kim ölmüş.milliyetçi olanlar chdpkk ya oy vermez.
Hakan alparslan
Bu ülke 2011 den itibaren saldırı altında. Bu ülkede beka sorunu yoktur diyen hayalperest bir ahmaktır.. MHP li ülkücü olupta cumhur ittifakını desteklemeyen kendine ülkücü demesin gitsin hdp mi olur ip mi olur sp yada chp mi olur ona oy versin. Kendine de ne derse desin ama vatansever demesin.
Mileri
Kendi çıkarlarını memleket çıkarlarının önünde tutan zaten ülkücü olamaz. Demek ki PKK bile sizden oy devşirebilir.. Devletin bekası için ölümlülerin çıkarı nedir ki?
serdar çelik
30 yıllık mhp liyim ama artık ne akp ne mhp ye oy yok nedenmi çünkü beni aptal yerine koydular meğri meğri dediler habur rezalati osla görüşmeleri v.b şey sonrada çıkıp chp ye oy verme bilmem kimle ittifak yapiyor iyide akp yıllardır hdp ile ittifak yaptı. kürt akp ye oy verince dindar chp ye verince bilmem ne
Bozkurt
Oylar mhp ye akp farketmez vermicek arkadaslar diger ittifakaa oy verebilir chp hdp ip sorun yok
ülkücü
bütün sülale yedi göbek yıllardrı mhp ye oy verdık ama kımse bıze akp ye oy ver dıyemez andımıza ret oyu veren ülkücülere zamanında kafa tascı bunlar dıyen akp ye oy falan vermeyiz neden benım oyum ülkücüye değilde akp ye gitsin ankarada mansur yavaş benım dusuncem bu
Talip ZEHİROĞLU
Bir Çift Sözüm var Cumhur İtifakin'a oy vermeyeceğim diyen MHP eli kardeşlerime,bende MHP liyim sevgili kardeşlerim geçen her iki seçimde eğer MHP ve Cumhur itifakına oy vermediysanız size sözüm yok eğer vediysanız çelişkiye düşersiniz gerçek ülküçü torere sırtını yaslayanlara viçdanen oy veremez.
ersin
MHP liyim, bu seçimde oyum elbetteki Cumhur İttifakına.
Babakurt
40 Yıldır Mhp nin her kademesinde görev yaptım hiç bir kuvvet bana Akp ye oy verdiremez Allah benim oyumu ülkücüden başkasına nasip etmesin
ali
EYT meclisten geçmedikçe akp ve mhp 5 milyon kişiden oy alamayacak.
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör