PİAR: MHP SEÇMENİNİN YARISI AK PARTİ ADAYINA OY VERMEYECEK

PİAR: MHP seçmeninin yarısı Ak Parti adayına oy vermeyecek
Tarih:
04 Şubat 2019
Okunma:
129100

PİAR Araştırma şirketinin son anket sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre, MHP seçmeninin yüzde 50'si Ak Parti'nin adayına oy vermeyeceği ortaya çıktı.

PİAR Araştırma Başkanı Kadir Atalay, son anket sonuçlarını açıkladı. Atalay'a göre, MHP seçmeninin yarısının Ak Parti'ye oy vermeyeceğini ileri sürerek, Ak Parti'nin en büyük oy kaybını Ankara’da yaşadığını ve Mansur Yavaş’ın seçimi kazanmaya yakın olduğunu ifade etti. 

PİAR ANKET SONUCU: MHP'NİN YÜZDE 50'Sİ HAYIR DEDİ

PİAR Araştırma şirketinin son anket oranlarını açıklayan Kadir Atalay, "MHP’li seçmenlere “AK Parti’nin aday çıkardığı yerlerde oy verecek misiniz?" sorusunu sorduklarını belirterek, "Seçmenin yüzde 50’si ‘Hayır’, yüzde 30’u ‘Evet’ dedi. Yani Türkiye genelinde, MHP seçmeninin en az yüzde 50’si AK Parti adayına oy vermemeyi tercih ediyor.” dedi.

YAVAŞ VE HASEKİ ARASINDA EN AZ 6-7 PUAN OY FARKI VAR

Ak Parti'nin Ankara'da oy kaybı yaşadığını söyleyen Atalay, “İktidar 20 yıldan fazla yönettiği başkenti kaybetmeye doğru gidiyor. Ulusalcısından, Kemalistine, sağcılarına kadar her zaman milliyetçi adayların kazandığı bir şehirdir Ankara. Bugün her anketimizde CHP’li aday Mansur Yavaş ve Ak Parti adayı Mehmet Haseki arasında en az altı yedi puan oy farkı Yavaş’ın lehine çıkıyor” ifadelerini kullandı.

CUMHUR İTTİFAKI'NIN TABANI YOLSUZLUKTAN ŞİKAYETÇİ

Ak Parti seçmeninin bile yolsuzluktan şikayetçi olduğunu belirten Atalay, “Sahada, cumhur ittifakının tabanı artık yolsuzluk şikayetini sık dile getiriyor çünkü ekonomik kriz vatandaşın cebine dokundukça iktidarın diğer konularda yaptığı yanlışlar göze batmaya başladı” şeklinde konuştu.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 6 Yorum

ali
EYT meclisten geçmedikçe akp ve mhp 5 milyon kişiden oy alamayacak.
İbrahim alver
Bend MHP liyim devlet Bektaşi için Van Erciş ilçesinde aday gustermesk ak diyorum
ARAŞTIRMA
İşte bu kadar andımıza siz nasıl Red verirsiniz akp ve HDP yi anlaşılıyorum da sen yapma MHP yazık ettin atana bir de söz vermisti sözünde durmayan kardeşin her daim Kaybedecek
TOLUNAY
BİZDE ailecek sülalecek mhpliyiz.... akp ye oy yok zillet olmadığımız kalmıştı asıl vatana ihanet ortada oyyyy yok AKP ye İYİ PARTİ veya CHP oylar MİLLET İTTİFAKINA 50 OY HEMDE
Mhp li
Ben mhp liyim ama akp ye vermeyeceğim bu seçimde saadete vereceğim bizim ilçede akp ye en büyük rakip saadet chp geçen seçimde %0.3 oy aldı
Hakkı Söyler
Neden Haberlerinizi retweetleyemiyoruz. Twitterda paylaşamıyoruz ?

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör