PKK KANDİL ANKET SONUÇLARI AÇIKLANDI!

PKK Kandil Anket Sonuçları Açıklandı!
Tarih:
23 Kasım 2013
Okunma:
3247

Teslim olan teröristlerin ifadelerine göre Kandil’de örgüt bir anket yaptı ve PKK’lılara kamp şartlarını sordu. Memnuniyetsizlik oranı yüzde 75 çıktı. Ankete göre her iki kişiden biri ayrılmak istiyor.

Vatan gazetesinden Mert İnan imzalı haberde Kandil'de yapıldığı iddia edilen anket sonuçlarına yer verildi.

Türkiye’de açılım süreciyle birlikte PKK’lıların bir kısmı dağdan inmeye başladı. 17 Kasım’da yapılan açıklamada son bir hafta içerisinde 23 teröristin teslim olduğunu ifade edildi. Açıklamaya göre ilk olarak 6’sı çocuk 19 PKK’lı, Şırnak’ın Silopi ilçesi yakınlarında bulunan Habur Sınır Kapısı’nda teslim oldu. 4 terörist de Şemdinli, Çukurca ve Hakkari’de güvenlik güçlerine silahlarını teslim etti.

İKİ PKK'LIDAN BİRİ AYRILMAK İSTİYOR

Emniyet birimleri tarafından ifadeleri alınan PKK’lılar son dönemde dağda yaşanan olaylarla ilgili olarak önemli bilgiler verdi. Bu bilgilere göre geçtiğimiz ay başta Kandil olmak üzere PKK kamplarında bir anket düzenlendi. Bu ankette PKK’lılara kamplardaki durumları, yaşamları ve gelecekteki beklentileriyle ilgili sorular soruldu. Ankete cevap verenlerin yüzde 75’i memnuniyetsiz olduğunu söyledi.

Anketin önemli sonuçlarından birisi de örgütte 3 yıl ve daha fazla süreden beri bulunan her iki teröristten birinin örgütten ayrılmak istediğini belirtmesi oldu. Anket, son dönemlerde PKK’ya katılımların arttığı söylentilerine karşı uzun yıllardır dağda olanlar arasında da dönme talebinin yükseldiğini gösterdi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI TEKLİFİ

PKK’lılar verdikleri ifadelerde, bazı PKK mensuplarına örgüt yöneticileri tarafından siyasi kariyer sözü verildiğini, hatta belediye başkanlığı tekliflerinin bile yapıldığını söyledi.

İŞTE DAĞDAKİLERİN MUTSUZLUK NEDENLERİ

Teslim olan PKK’lılara neden memnuniyetsiz oldukları da soruldu. Güvenlik birimlerinden alınan bilgiye göre PKK’lılar bu durumu şöyle açıkladı: “Yıllardır içinde bulundukları örgütün hedeflerini sürekli değiştirmesi ve şu ana kadar hiçbir hedefine tam olarak ulaşamaması, örgüt içerisinde şiddetin, kötü muamele ve tacizlerin yoğun olarak yaşanması ve hakkını arayanların ağır ceza ve hakaretlere maruz kalması memnuniyetsizlik oranını artırıyor. Basit nedenlerle ölüm cezaları sıklıkla veriliyor. Örgüt kamplarında temel yaşam şartları tam olarak karşılanamıyor. Suriye’de devam eden çatışmalardan duyulan endişe ve korku da ayrılmaların sayısının artmasını tetikliyor.”

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 4 Yorum

dadaş25
la bunlar komple dürzü
kürdisntamışşş :D
bunlara verilen en büyük vaat kürdistan kurulunca polis olacasınız idi ama ne kürdistan var nede polis teşkilatı lan hayvanalr bile sizden daha güzel yaşıyor
BŞEBAPLI
PKK,den Ayrılın gelin Lüx bir Hayat sizi bekliyor.Biz işisiz güçsüsüz ben katılmayı düşünürken siz ayrılın ne güzel
cCc bozkurtlar
peki bu katilleri ne yapacağız yoksa sizin kurduğunuz bir devlette mi yaşayacak yoksa türkiye cumhuriyeti bayrağının altında cezalarını çekip biz yanlış yaptık allah bizi kahretsinmi diyecekler işte size soru sayın hükümet taşlar önünüzde şimdi siz düşünün

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör