POLLMARK OY ORANLARINI ADETA UÇURDU!

Pollmark Oy Oranlarını Adeta Uçurdu!
Tarih:
16 Mart 2014
Okunma:
8097

Yerel seçimler öncesinde başlatılan zaman ayarlı 17 Aralık operasyonu ve paralel yapının tüm girişimlerinin sandığa nasıl yansıyacağı büyük bir merak konusu haline gelmişti.

Son yapılan seçim anketi yapılanların AK Parti'nin oylarını düşürmek bir yana arttırdığını ortaya koydu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve kurmayları yüzde 40-45 bandında oy beklerken anket bu oranın yüzde 49.4'e ulaştığını gösterdi.

AK Parti'nin çalıştığı üç araştırma şirketinden biri olan Pollmark sahaya indi ve 8-11 Mart arasında bir anket yaptı. 26 ilde 5 bin 200 kişinin katıldığı anket, AK Parti'nin yerel seçim oylarının genel seçim ile aynı düzeylere geldiğini ortaya koydu.

GENEL SEÇİM OLSA YÜZDE 49.2
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da önünde bulunan ankete göre vatandaşlara 'milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz' sorusu yöneltildi. Sonuçlara göre:

http://secimanketi.tv/news-images/Pollmarksonuc1.jpg

AK Parti'nin oyları yüzde 49.2 düzeyinde çıktı. CHP'nin oyları yüzde 25.8, MHP'nin yüzde 14.2, BDP'nin yüzde 7.4 olarak gerçekleşti.

Vatandaşlara yerel seçimlerde kime oy verecekleri de soruldu.

Büyükşehirlerde yaşayan vatandaşların yüzde 49.4'ü AK Parti, yüzde 28.3'ü CHP, yüzde 13.2'si MHP, yüzde 6.2'si de BDP'ye oy vereceğini söyledi. Diğer partilere oy vereceklerin oranı ise yüzde 2.9'da kaldı. 

http://secimanketi.tv/news-images/Pollmarksonuc2.jpg

Büyükşehir statüsü dışında kalan illerde de durum farklı değil.

AK Parti'nin oyları yüzde 49. CHP'nin yüzde 14.9, MHP'nin yüzde 22.6, BDP'nin yüzde 2, diğer partilerin ise yüzde 11.7 oy alması bekleniyor.

ERDOĞAN VE HÜKÜMET BAŞARILI
Ankete göre vatandaşların yüzde 47'si hükümeti başarılı, yüzde 14.9'u kısmen başarılı, yüzde 34.4'ü başarısız buluyor. Fikir belirtmeyenlerin oranı ise yüzde 3.7.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı başarılı bulanların oranı yüzde 49.5 iken, kısmen başarılı bulanların oranı yüzde 12.4. Erdoğan için başarısız diyenlerin oranıysa yüzde 34.

POLLMARK ARAŞTIRMA ŞİRKETİ KİME AİT?

POLLMARK Piyasa ve Kamuoyu Araştırmaları: 2003 yılında kurulan bir kamuoyu araştırma şirketi. İbrahim Dalmış, Ertan Aydın, Yusuf Ziya Özcan, İhsan Dağı tarafından kuruldu. Ak Parti’ye yakınlığı ile biliniyor. Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde, Ak Parti teşkilatı, belediye başkanları ve milletvekillerine anket uyguladı.

 
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 24 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
akp li
aslan başbakanım sana herşey yakışır
özlem
hıı tabi tabi oylar patlama yapmış dikkat edin sandık ellerinde patlamasın da .....
recep tayyipci
ya yeter artık ya bu haberide okudum ve soğudum...lan benim tayin işini yapmadınız! eşimi de açıktan atamayla torpilli gümrüğe memur alacaktınız daha sizin gibi yalancı kandırıkçılara oy yok sizinle işim olmaz daha bu arada gerçek akp oyu ' bu yerel seçimde
erdalm
bizde inandik ,akp ye yakinligiyla bilinen sirket
Ahmt
Hay sizin yalanınızı :D komedi misiniz nesiniz beyler bu oy oranına kim inanır ...
Muhammed
la biraz az atin la... Adini sayini duymadigimiz, sirketler birden anket yapmaya basladi. Yakinda akp
başkenli
akp.nin tuzu koktu tuz kokarmı koktu işte.artık o tuz yemekleride kokutuyo.onun için o tuzdan kullanılmaz
bekir
bu akp liler bile inanmaz.
MURAT
he yaw he he...
Zuahir Murad
Aşkım Canim Başbakanım Almanya sana kurban....
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör