SEÇİMDEN SONRA YAPILAN İLK ANKARA ANKET SONUCU

Seçimden sonra yapılan ilk Ankara anket sonucu
Tarih:
31 Ağustos 2019
Okunma:
920

31 Mart seçimlerinde CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştu. O günden bu güne farklı politikaları ile gündeme gelen Mansur Yavaş’ın halk nezdinde destek mi tepki mi alacağı merak ediliyordu. İDESAM Araştırma Şirketi seçimden sonra Ankara’da anket yaptı. 19 ile 30 Temmuz 2019 tarihleri arasında Ankara’nın 5 ilçesinde yapılan anket sonucu sosyal medyada da gündem oldu.

5 aylık Mansur Yavaş dönemi anketinde yüzyüze görüşülerek yapılan araştırma sonuçlarına göre Mansur Yavaş’a destek devam ediyor mu?


Adana Büyükşehir

3 bin 510’u kadın, 3 bin 493 ’ü erkek olmak üzere toplamda 7003 kişi ile yapılan ankette Ankaralıların yüzde %66,4 'lük bir kısmı Mansur Yavaş 'tan memnun. Memnun olmayanların oranı ise %33,6 seviyesinde.

BUGÜN SEÇİM OLSA KİME OY VERİRSİNİZ?

Bugün seçim olsa
“Bugün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi olsa Mansur Yavaş’a oy verir misiniz?” sorusu ankette vatandaşlara soruldu ve bu soruya  katılımcıların %52,2 isi “evet”, %33,8’i “hayır”, %13,9’u ise “kararsızım” cevabını verdi.

YOLSUZLUK İLE MÜCADELEDE DİKKAT ÇEKEN ORAN

Mansur Yavaş’ ın göreve gelmesi sonrası yapılan çalışmalardan Ankaralılar memnun.
Seçim anketi 2020

Mansur Yavaş’ın yolsuzlukla mücadele ve belediye meclis toplantılarını canlı yayınlaması , ihalelerdeki şeffaflıkla ilgili politikalarına katılımcıların %64,1’i “destekliyorum” şeklinde yanıt verdi.  %22,9’u “kararsızım” derken  %13’ü ise “desteklemiyorum” cevabını verdi.

Seçim anketi 2020

İhalelerin canlı yayında yapılmasına %71,9 “olumlu”, %19 “fikrim yok”, %9 ise “olumsuz” şeklinde cevap verdi.

ÇAKARLI ARABALAR


Adana Büyükşehir

Mansur Yavaş 'ın çakarları arabalardan sökmesi sorusuna ise ankete katılanların %73,8’i “olumlu” cevabı verirken, “fikrim yok” diyenlerin oranı %17,9, “olumsuz” diyenlerin oranı ise %8,3 olarak belirlendi.

EN ÖNEMLİ SORUN

Ankara 'nın en önemli sorunu nedir sorusuna ise cevaplar şu şekilde;

  • %15,4’ü ulaşım
  • %14,4’ü altyapı
  • %12,2’si ekonomi
  • %9,7’si trafik
  • %6,3 Suriyeliler
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör