SEÇİME 24 SAAT KALA AÇIKLANAN 6 BÜYÜKŞEHİR ANKET SONUCU

Seçime 24 saat kala açıklanan 6 büyükşehir anket sonucu
Tarih:
30 Mart 2019
Okunma:
171465

Yerel seçim öncesi 6 büyükşehirde yapılan son anketlerde AKP’nin geride olduğu görülüyor. Piar Araştırma’nın yaptığı son ankete göre, Ankara’da Mansur Yavaş, İstanbul’da ise Ekrem İmamoğlu yarışı önde götürüyor.

Yerel seçimlere kısa bir süre kala son anketlerden sonuçlar gelmeye devam ediyor. Piar Araştırma’nın 6 büyükşehirde yaptığı son ankete göre, AKP, Ankara, İstanbul ve Antalya’yı kaybediyor.

Yerel seçim öncesi Piar Araştırma’nın yaptığı son ankete göre, Ankara’da CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı Mansur Yavaş, yüzde 54,7 oy alırken, Cumhur İttifakı’nın adayı Mehmet Özhaseki ise yüzde 43,2 oranında oy alıyor. Piar’dan yapılan açıklamada MHP seçmeninin Mansur Yavaş’ı tercih ettiği belirtilirken, Ayrıca, İYİ Parti tabanının tam destek verdiği Yavaş’ın, adaylığının açıklanmasından itibaren yarışı önde götürdüğünün altı çizildi.


İstanbul’daki sonuçlarda CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı Ekrem İmamoğlu yüzde 50,3 oy alırken, Cumhur İttifakının adayı Binali Yıldırım ise yüzde 48,2 oranında oy alıyor. Ekrem İmamoğlu’nun yarışı önde götürmesinde muhalefet bloğunun motivasyonunun yüksek olmasına bağlanıyor.

 

İzmir’de ise CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı Tunç Soyer, yüzde 63,1 oranında oy alırken, Cumhur İttifakı’nın adayı Nihat Zeybekci ise yüzde 35,6 oranında oy alıyor.

 

Antalya’da yapılan son ankete göre ise CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı Muhittin Böcek yüzde 52,7 oranında oy alırken, Cumhur İttifakı’nın adayı Menderes Türel ise yüzde 45,3’te kalıyor.

 

Aydın’da ise İYİ Parti ve CHP’nin ortak adayı Özlem Çerçioğlu yüzde 60,4 oranında oy alırken, Cumhur İttifakı’nın adayı Mustafa Savaş ise yüzde 37,4’te kalıyor.

 

Adana’dan gelen sonuçlara göre, Cumhur İttifakı’nın adayı Hüseyin Sözlü yüzde 53,3 oranında oy alırken, İYİ Parti ve CHP’nin ortak adayı Zeydan Kararlar yüzde 45,5 oranında oy alıyor.
Seçim anketi sonuçları 2019

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör