ŞENER, BAŞBAKAN ERDOĞAN HAKKINDA ÖNEMLİ BİR İDDİADA BULUNDU!

Şener, Başbakan Erdoğan hakkında önemli bir iddiada bulundu!
Tarih:
06 Haziran 2014
Okunma:
6189

Halk TV'de Uğur Dündar'ın sunduğu Halk Arenası programına, AK Parti'nin eski üyelerinden Abdüllatif Şener konuk oldu.

Şener, "İktidarın çıkaracağı aday belli gibi gözüküyor. Ama hiçbir şeyden emin olmamak lazım. Karşısına çıkacak adaya göre vazgeçebilir" iddiasında bulundu.

Bu sözlerden sonra meydanda alkış tufanı koptu. Uğur Dündar da "Öyle mi ooo" diyerek heyecanını ve şaşkınlığını dile getirdi.

ÇATI ADAYI OLARAK ALKIŞLANDI

Uğur Dündar programda Abdüllatif Şener'in, muhalefetin Cumhurbaşkanlığı seçimi için seçmekte zorlandığı çatı adaylarıyla ilgili bir ankette en fazla oyu alacak kişi olarak gösterildiğini söyleyince salondan alkış aldı.

ŞENER'DEN İDDİALI ÇIKIŞ

Abdüllatif Şener, iktidarın çıkaracağı adayın belli olmasına karşın, muhalefetin çıkaracağı adaya göre iktidar adayının vazgeçebileceğini söyledi.

"Çatı adayı olarak güçlü bir isim çıkarsa vazgeçebilir" diyen Şener, Başbakan Erdoğan'ın hukuk karşısında zor durumda olduğunu savundu.

Davaların altından kalabilmesi için ölünceye kadar iktidarda kalmak zorunda olduğunu iddia eden Şener, sözlerine şöyle devam etti:

Bu nedenle eğer muhalefet anlaşır, ilk çıkış çok önemlidir kamuoyunda. Alır bu seçimleri dedirttirmek son derecede önemlidir. Bir adayla çıktığı takdirde rüzgar, bu çatı adayının lehine esmeye başladığı taktirde başbakanın adaylığında ısrarcı olacağını düşünmüyorum. Zaten ilan etmemesinin sebebi muhalefetin adayını bekleyişidir. Önce muhalafet bir sürsün ondan sonra ben çıkacağım demek istiyor. Tabloyu böyle okuyorum. Muhalefetin adayı önemli. Hayret ediyorum muhalefet çevrelerinde zaman zaman hayatta hiç bir mücadelesi olmamamış insanların isimleri dolaşıyor bu sağlıksız bir şey.

BAŞBAKANIN HİÇ ŞANSI OLMAZ

Sol aday çıktığı takdirde veya merkez sağdan aday çıktığı takdirde Saadet Partisi'nin yüzde 3 oyununun tamamı Erdoğan'a gider. Yurt dışı oylardaki dengelerle ve genel havayla seçimi alma ihtimali var.

İki şeyi önemsiyorum. Mutlak süretle Ak Parti'den minimum yüzde 5 oy alacak aday lazım. Yüzde 5 oy devşirdiğiniz takdirde başbakanın hiç şansı olmaz. BDP desteği bile kurtarmayabilir. İkinci tur açısından da kurtarmayabilir. AKP'den oy alacak ve Saadet'in oylarının kaçmaması lazım.

İkincisi partilerin bunu iyi çalışması lazım. Statik analizlerin her zaman geçerli olduğunu düşünmüyorum. Bugünkü fotoğraflara baktığımızda her gün kanallarda 8 saat görünen başbakan var. Buna karşılık gündemde değil siyasette değil kamuoyu yoklaması yapsanız hiç tanınmayacaktır.

Statik durumu gösteren tablo seçim sonucu değildir. Piyasaya sürdüğümüzde bir hafta içinde aday olarak tüm Türkiye tanıdığında seçmen eğilimleri nasıl belirlenir bunu bir takım sosyal analiz yöntemleri vardır bilim admlarına yaptırabilirler. "

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 11 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
muhtarem
saadet partisi erdoganı desteklemesi alız cünkü geçmişdeki ihaneti unutmamalılar. erbakan hoca hayatta olsaydı oda öyle yapardı.
elçi
onu bunu bilmem ama şunu çok iyi biliyorumki erdoğanın yaptığı makyajlar silinmek üzere birde parti içi muhalifler var onların şuan sesi yükselmiyor ama partide kazan kaynıyor herkes erdoğanın bir an önce reisi cumhur olmasını beklerken muhalifler ise farklı
boz kurt
elin keyfi icin gecmisine küfür edenlerin sözü üne kimse inanmaz
abbas Yurtcu
Engin Alan pasa adayimiz.Tayyibin tek korkusu.Ergenekon uydurmacisini, Ordunun dusurulmeye calisilan Onurunu tek hamlede duzelticek. Pkk ya ve Meclis uzantisina samar olacak tek isim .Alan pasamiz.
Adem TEZCAN
ŞUNU KABUL ETMELİYİZ DOSTLAR, AKP OYLARI DÜŞMEDİKÇE HİÇBİR SEÇİMDE MUHALEFETİN ŞANSI OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM. CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE ADAY ÇOK ÖNEMLİ. AKP TABANINDAN OY ALABİLECEK DÜRÜST, GÜVENİLİR VE VATANSEVER BİR ADAYA İHTİYAÇ VAR. A. ŞENER BU TANIMA UYAR.
METİNYILMAZ
EGER DÜRÜS İLKELİ VEDE DEVLET ADAMLIGI ARANIYORSA BENİM ADAYIMDEVLET BAHÇELİ YOK BİZ BU SAYDIKLARINIZI DEGİL 212YILBAŞBAKAMKEN ACIYLA KIVRANDIRDI ŞİMDİDE ÇANKAYADAN KIVRANMAK İSTİYORUZDERSENİZ BİLEMEM
WEREYTRE
AÇ TAVUK MİSALİ, KENDİN SÖYLE KENDİ İNAN, KENDİN ABART. HE... HE...
mustafa
yazık sen bu haldemi olacakdın hani arkadaşını söyle seni tanırım diye bir atasözö var sende kim olduğunu iyce kanıtlıyon sayın şener inancımıza degerleimize söğenlerle birlikdesinya yazık
Mehdi Bilir
iste mualefetin tek sansi Sn. Sener aday olursa CHP.MHP.SP.Hepar.iP.BBP.BTP.AKP ve diger ufak partilerden oy alacak tek aday ve Tayyipyan'nin korkulu rüyasi Tayyipyan'i sandikta perperisan eder oylum oylum oyar.Haydi Allahtan hayirlisi olsun.
cengiz mertkan
sıkı durun altınıza kaçırmayın allahın şaşırmış kulları uğur dündar ve abdullati fffffssss
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör