SİZCE TÜRKİYE HANGİ BİRLİĞE GİRMELİ ?

Sizce Türkiye Hangi Birliğe Girmeli ?
Tarih:
17 Temmuz 2013
Okunma:
2063

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, 'Avrupa Birliği'ne katılmak yerine İslam Birliği kuralım' dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Avrupa Birliği peşinde koşmak yerine İslam birliğini kuralım." dedi.

Saadet Partisi'nce (SP) düzenlenen iftara İran, Pakistan, Afganistan, Lübnan, Bahreyn gibi pek çok Müslüman ülkenin büyükelçileri ve misyon şefleri yanı sıra partinin eski genel başkanı Recai Kutan da katıldı. İftarda konuşan Mustafa Kamalak, Müslüman ülkelerin güçlenmesini istemeyen Batı'nın, bunun için her türlü mezhep ve etnik farklılığı kışkırttığını söyledi.

Kamalak, yeni bir dünya kurulmadan insanlığın huzur ve barışa kavuşamayacağını ifade etti. Yeni bir dünyayı ancak Müslümanların kurabileceğini kaydeden Kamalak, İslam aleminin aydınları ve yöneticilerini yeni dünyayı birlikte kurmaya çağırarak, "Güçlerimizi birleştirelim, kardeşliğimizi en güçlü şekilde tesis edelim. Bir an evvel İslam barış gücünü kuralım.

Avrupa Birliği peşinde koşmak yerine İslam Birliği'ni kuralım." ifadelerini kullandı. Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nebil Maruf da yaptığı konuşmada, Batı'nın da arzuladığı gibi Müslümanların hala birbiriyle uğraştığını ve yüz yıldır çözülemeyen Filistin meselesinde İslam aleminin başarısız olduğunu belirtti.

Maruf, Filistin sorunu çözüldüğü takdirde, İslam dünyasının çok farklı bir yere geleceğini dile getirdi.
 
 CHA


Sizce Türkiye, Hangi Birlik Üzerine Yoğunlaşmalı ?


 ANKETE KATILIN !
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 20 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
DÜNYA HALKLARININ SÖMÜRÜLEMEYEN BİRLİĞİ
KUKLA YÖNETİMLERLE NE İSLAM NE DE TÜRK BİRLİĞİ OLMAZ,OLAMAZ,OLMADI,OLMAYACAK DA!...YÖNETİMLERİ DEVRE DIŞI BIRAKIP ULUSLARARASI HALKLAR TEK HEDEFTE BİRLEŞİP KENDİ ORGANİZASYONLARINI KURUP YÜRÜTEMEDİKÇE HERŞEY HAYAL!..
Ebu Ramazan
Saadet Partisi gümbür gümbür geliyor..
eyyüp berikman
Mısırdaki darbeyi ilk kutlayıp 12 milyar dolar veren s.arabistan ve körfez ülkeleridir.abd ve ingilterenin hizmetinde olan bu petrol şeyhleri ilemi islam birliği kurulacak.o kadar parayı arakana, gazzeye, filistine verirlermi acaba.
M.Ali BAYRAK
Ümmetin birliğini sağlıyacak olan ve temelleri mücahit Erbakan tarafından atılmış olan İSLAM BİRLİĞİ derhal tesis edilmelidir.
Nilgün Bingöl
Kesinlikle D-8 tekrar aktif hale getirilmeli,İslam birliği tesis edilerek Türkiye AB ve Nato sevdasından vazgeçip İslam Birliğini kurup bu birliğe katılmalıdır...
AYTEKİN
araplardan hiç bir zaman bize hayır gelmemiştir.TÜRK birligi kurulmalı.
MÜCAHİD ERBAKAN
kafirler istemesede ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR ! ÇARE İSLAM BİRLİĞİNDE
A
BUNLARIN DA AB DEMEYECEĞİ NE MALUM
anti-kapitalist
ne ab ne islam birliği yaşasın tam bağımsız türkiye
Dudayev
kendisine azıcık Kur'anı rehber edinen kardeşim varsa ve eğer Kur'anı iyice anlamışsa hiç tereddüt etmeden İslam Birliği der
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör