SON ERKEN SEÇİM ANKETİ SONUÇLARINDA AKP ERİDİ MUHALEFET GÜÇLENDİ

Son Erken Seçim Anketi Sonuçlarında AKP Eridi Muhalefet Güçlendi
Tarih:
16 Aralık 2020
Okunma:
25745

Objektif Araştırma Şirketi yaptığı son erken seçim anketi sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara göre oy oranı bakımından AKP eridi, muhalefet güçlendi.

27 Kasım- 7 Aralık tarihlerinde 30 büyükşehir genelinde ve 16 bin seçmenin katılımıyla gerçekleşen anket sonuçlarına göre olası bir genel seçimde kararsızlar dağıldıktan sonra AKP’nin oyu yüzde 34’e geriledi. CHP ise yüzde 26,7 oranına yükseliyor.

 

Olası Erken Seçim Senaryosunda Kararsızların Dağılımından Sonraki Oy Oranları

AKP: yüzde 34

CHP Yüzde 26,7

MHP: yüzde 11.2

İYİ Parti: Yüzde 11

HDP: Yüzde 10,5

Gelecek Partisi: Yüzde 2,7

DEVA Partisi: Yüzde 1

Saadet Partisi: Yüzde 1,2

Diğer: Yüzde 0,6

 

Son Erken Seçim Anketi: En Beğenilen 5 Başkan Da CHP’den

Son erken seçim anketi dâhilinde şu anda görevde olan belediye başkanlarından en beğendikleri belediye başkanı da sorulan sorular arasındaydı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş birinci sırada çıktı. İkinci olarak İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, üçüncü Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, dördüncü Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve 5. Olarak da Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, olası seçmenlerin tercihi oldu. 

 

AKP Oy Oranı Neden Eridi

Son erken seçim anketi sonuçlarına göre AKP oy oranda yaşanan erimenin halk tarafından nedeni ekonomik krizlerle boğuşan ülke ekonomisi ve ekonomiden sorumlu bakanın istifası ile çalkalanan siyaset kulisleri olarak görülmektedir. Ancak temelde yapılan icratlardaki usuller ve bazı şirketlere verilen ihaleler ve imtiyazlar olabilir.

 

Pandemi sürecinde oldukça zor şartlardan geçen ülke ekonomileri hükümetlerin en zorlayıcı alanları oldu. Bir taraftan Dünya Sağlık Örgütü kısıtlamaları diğer taraftan hastalığın çok hızlı yayılması nedeniyle ekonomi çok zor günlerden geçmektedir. Üretim kısıtlandığı için iç ve dış piyasada bir arz düşüklüğü meydana gelmiştir. Bunun sonucu olarak da hammadde bulmada zorluk yanında üretimde sıkıntıları da beraberinde getirmiştir.

Bu bağlamda şu anda hükümette bulunan AKP kriz yönetimi konusunda Kanada ve Avrupa ülkelerinden geride kalmış yükü neredeyse tamamen vatandaşın sırtına yüklemiştir. Sonuç olarak son erken seçim anketi oy oranında son seçime göre erimeler yaşamasının temelinde ekonomik sebepler yatmaktadır.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 8 , Onay Bekleyen 1 Yorum

Urfalı63
BU HÜKÜMET ÇOOK BOZULDU HIRSIZLIKTAN YANDAŞÇILIKTAN RÜŞVETTEN ADAM KAYIRMALARDAN İNSANLARI DİNDEN SOĞUTMAKTAN BAŞKA BİR HALTA YARAMIYOR ARTIK... ERKEN SEÇİM ŞART İNSANLARI YOKSUL ETMEKTEN SÖMÜRMEKTEN BAŞKA BİŞEY YAPTIKLARI YOK.
İTTİHAT İ TERRAKİ
İKTİDARI PARLATAN ANKET AKP EN FAZLA%30 İYİ PARTİ %15 MHP BARAJ ALTI !!!!
İksir
Güçler ayrılığı,cumhuriyet,laiklik ve liyakat bunlar olmazsa olmazımız.
veysi uran
yalan soyleyen alcak, olsunmu?
Ercan Andaç
Yapmış Olduğunuz Seçim Anketlerinizde 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Türkiye’nin % 40’ında Aday Göstererek 873.000 Oy Alan ve Tüm Türkiye’deki Toplam Seçmen Üzerinden % 1,90 Oy Alan Büyük Birlik Partisi’ni Seçenek Olarak Sunmamanızı Şiddetle Kınıyorum. Büyük Birlik Partisi Kırklareli İl Başkanı Ercan Andaç
Yolcudur Abbas
Akp ayvayı yemiş görünüyor abbas yolcu.
Abbas yolcudur.
Halkın sorunlarını hep göz ardı eden iktidarı kim ne yapsın. Beceresizliğine sürekli bir kılıf bulan saltanat sahiplerini kim ne yapsın.
Heyhat ki Ülkem
%34=(%20 yoksulluğu kanıksatılmış + % 14 tüm değer yargısı 'yeşil kağıt' olan ümmet sermayederleri.) Muhalefet partileri ise ahlaksızlığın dinselleştirildiği bu ortamda müritlik yarışına girmiş 600'ün her biridirler. İşler nasıl düzelir bilemiyorum ama en az iki kuşakla mümkün olabileceği de görülebiliyor.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?Oy Ver
Sonuçları Gör
Başlangıç: 24.09.2021 Bitiş: 24.09.2021