SON SEÇİM ANKETİNDE ŞOK SONUÇLAR! KİM KAZANIYOR?

Son seçim anketinde şok sonuçlar! Kim kazanıyor?
Tarih:
30 Mayıs 2020
Okunma:
35112

Avrasya Araştırma Şirketi’nin yaptığı yeni araştırmaya göre olası bir seçimde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a oy vereceklerin oranı yüzde 39 düzeyinde kalacak.

Yapılan yeni araştırmaya göre yapılacak olası bir seçimde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan olası bir seçimde kaybediyor.

İMAMOĞLU ERDOĞAN’A FARK ATIYOR

Yapılan araştırmada “Erdoğan aday olursa oy veririm” diyenlerin oranı yüzde 39-40 bandında kalırken, “Oy vermem” diyenlerin oranı yüzde 46-47 aralığında. Muhalefet tek aday çıkarttığında ise Erdoğan’ın kazanma şansı iyice düşüyor.

İmamoğlu ve Erdoğan’ın yarıştığı bir senaryoda kararsızlar dağıtılmadan önce İmamoğlu’nun oyu yüzde 45,5 olurken, Erdoğan’ın oy oranı 40,4’te kaldı.

Araştırma sonuçlarına göre kararsızların verdikleri cevaplar, muhalefete daha yakın oldukları yönünde.Yani kararsızlar eklendiğinde İmamoğlu’nun oyu daha da artıyor ve fark giderek açılıyor. Erdoğan’ın karşısında Mansur Yavaş aday olduğunda ise yüzde 39,7 alırken Erdoğan 39,9 oy alıyor. Kararsızlar dağıtıldığında ise Yavaş da Erdoğan’ı geride bırakıyor.

Anket sonucu 2020

MUHALEFET SEÇMENİ ERDOĞAN’I DEVİRMEK İSTİYOR

Muhalefet seçmenine sorulan sorularda ise seçmenin daha kararlı olduğu anlaşılıyor. Muhalefet seçmeninin yüzde 25,5’i “Kim olursa olsun adaya oy veririm” seçeneğini işaretlerken, İmamoğlu’na oy veririm diyenler yüzde 18,7, Mansur Yavaş’a oy veririm diyenler 12,7 düzeyinde.

Bilmiyorum seçeneğini işaretleyenler yüzde 11 iken diğer adaylar ise 10,3 civarında kaldı. Bu sonuçlara bakıldığında, muhalefet seçmeninin aday kim olursa olsun Erdoğan’ın karşısındaki kişiye oy verme eğiliminde olduğunu gösteriyor.

ÇOĞUNLUK CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNDEN MEMNUN DEĞİL

Seçim anketi 2020

BAŞKANLIK REFERANDUMUNDAN BU YANA TÜRKİYE’DE DEĞİŞİM “OLUMSUZ”

Katılımcılara sorulan 2017 yılındaki ‘Başkanlık Referandumu’ndan bu yana Türkiye’nin ne yönde değiştiği sorusuna ise yüzde 23,5 olumlu yönde değiştiği beyanında bulunurken; yüzde 60,1 ise olumsuz yönde değiştiğini söyledi.

Türkiye’nin o zamandan bu yana hiç değişmediğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 16,4 olarak açıklandı.

Seçim anketi 2023

EN FAZLA BEĞENİLEN SİYASETÇİ İMAMOĞLU OLDU

Katılımcılara sorulan “en beğenilen siyasetçiler” sorusunda ise yüzde 49,7 ile Ekrem İmamoğlu birinci olurken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yüzde 40 oran ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’dan sadece yüzde 0,1 oranında az oy olması dikkat çekti.
Seçim anketi 2020

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 24 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
Önder
BAŞKAN İMAMOĞLU OLACAK .Çatlayın troller.
EÂmre Rençber
Çok güldüm ya. Haliç'i b.k. götürüyor. Buna rağmen İmamoğlu fark atıyor. Bu sonuçları bilgisayarda üretirken çok uğraşmışlar mı acaba?
Hasan Tağraf
Şakamısınız? Nasıl bir iş çıkardı da seçim kazanıyor. Daha yılı dolmadan haliç leş gibi oldu. Pandemide otobüs seferlerinin durumu ortada. 1 tl ye satılan maskeleri üstün bir beceriyle 2.90 kuruşa alma becerisi de ayrı kimi zengin ediyor? Verin coşkuyu. Seçim günü geldiğinde sizin naylon anketinizin ne olduğunu görürsünüz.
akepeNİN TWETTER TROLLERİ
Anlaşılan Twetter 'den atılan 7000 akepe trolü kapağı buraya atmış. Duuuu bakalım diğer anketlerde durum ne? diye buraya da bakayım dedim aynı manzara. Ahlak yosunu troller kaçamayacak tek tek yargılanacaksınız.
Ahmet
Ey yetkililer bana özel izin çıkarında bu sahtekar anketçilerle bunları yönlendirenleri bigüzel kalaylıyayım mı acaba.
Özlem
Komikmiş. Kim oy verdi bilen yok. Uygur uygur ipe diz
Ak.kutboga
Siz kafayı yemişsiniz bu anketi chppk hdppk ip merkezlerindemi yaptınız güldürmeyin
Ak gezen
Bunlarin derdi anket yapmak degil muhtemelende böyle bir ankette yapilmadi milleti pisikolojik baski altina almak .Erdoganin kaşısina kim cikarsa ciksın kesin kazanıyor bunlara ğöre masurda ekremde .kemalde kazanir incede .bunlar sandıkları patlatir .Nekadar yalancı ve sahtekar oldukları bu zihniyetin bu anket diye paylaştiklari saçmaliktan belli
Necati
Çok saçma bir anket,buna tavuklar dahi güler.
Oya
O ha ya imamoğlu ne halt yaptı acaba Gezmekten başka İstanbul a yuh olsun!
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör