SON SEÇİM ANKETİNDE ŞOK SONUÇLAR! KİM KAZANIYOR?

Son seçim anketinde şok sonuçlar! Kim kazanıyor?
Tarih:
30 Mayıs 2020
Okunma:
48653

Avrasya Araştırma Şirketi’nin yaptığı yeni araştırmaya göre olası bir seçimde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a oy vereceklerin oranı yüzde 39 düzeyinde kalacak.

Yapılan yeni araştırmaya göre yapılacak olası bir seçimde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan olası bir seçimde kaybediyor.

İMAMOĞLU ERDOĞAN’A FARK ATIYOR

Yapılan araştırmada “Erdoğan aday olursa oy veririm” diyenlerin oranı yüzde 39-40 bandında kalırken, “Oy vermem” diyenlerin oranı yüzde 46-47 aralığında. Muhalefet tek aday çıkarttığında ise Erdoğan’ın kazanma şansı iyice düşüyor.

İmamoğlu ve Erdoğan’ın yarıştığı bir senaryoda kararsızlar dağıtılmadan önce İmamoğlu’nun oyu yüzde 45,5 olurken, Erdoğan’ın oy oranı 40,4’te kaldı.

Araştırma sonuçlarına göre kararsızların verdikleri cevaplar, muhalefete daha yakın oldukları yönünde.Yani kararsızlar eklendiğinde İmamoğlu’nun oyu daha da artıyor ve fark giderek açılıyor. Erdoğan’ın karşısında Mansur Yavaş aday olduğunda ise yüzde 39,7 alırken Erdoğan 39,9 oy alıyor. Kararsızlar dağıtıldığında ise Yavaş da Erdoğan’ı geride bırakıyor.

Anket sonucu 2020

MUHALEFET SEÇMENİ ERDOĞAN’I DEVİRMEK İSTİYOR

Muhalefet seçmenine sorulan sorularda ise seçmenin daha kararlı olduğu anlaşılıyor. Muhalefet seçmeninin yüzde 25,5’i “Kim olursa olsun adaya oy veririm” seçeneğini işaretlerken, İmamoğlu’na oy veririm diyenler yüzde 18,7, Mansur Yavaş’a oy veririm diyenler 12,7 düzeyinde.

Bilmiyorum seçeneğini işaretleyenler yüzde 11 iken diğer adaylar ise 10,3 civarında kaldı. Bu sonuçlara bakıldığında, muhalefet seçmeninin aday kim olursa olsun Erdoğan’ın karşısındaki kişiye oy verme eğiliminde olduğunu gösteriyor.

ÇOĞUNLUK CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNDEN MEMNUN DEĞİL

Seçim anketi 2020

BAŞKANLIK REFERANDUMUNDAN BU YANA TÜRKİYE’DE DEĞİŞİM “OLUMSUZ”

Katılımcılara sorulan 2017 yılındaki ‘Başkanlık Referandumu’ndan bu yana Türkiye’nin ne yönde değiştiği sorusuna ise yüzde 23,5 olumlu yönde değiştiği beyanında bulunurken; yüzde 60,1 ise olumsuz yönde değiştiğini söyledi.

Türkiye’nin o zamandan bu yana hiç değişmediğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 16,4 olarak açıklandı.

Seçim anketi 2023

EN FAZLA BEĞENİLEN SİYASETÇİ İMAMOĞLU OLDU

Katılımcılara sorulan “en beğenilen siyasetçiler” sorusunda ise yüzde 49,7 ile Ekrem İmamoğlu birinci olurken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yüzde 40 oran ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’dan sadece yüzde 0,1 oranında az oy olması dikkat çekti.
Seçim anketi 2020

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 35 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
Bende varım
son sözü kadro almamış belediye şirket işçileri söyleyecek bekleyin....
Sevgi Şahin
Anketler komedi ötesi . Şuan imamoğlu'nun kazanma ihtihali yok istanbul da bile tekrar bir seçim kazanma ihtimali yok. Türkiye geneli sıfırdır. Bunu muhalefetten ayrılıp ilk defa Ak Partiye oy verecek olan biri olarak söylüyorum. Muhalefet bitmiştir. Mağdur rolünü bile beceripte oynatamayan kendi parti üyelerini konuşturacak kadar cehalet ve başarısızlık dolu.
Metın araz
Yeniden refah yeniden erbakan inşallah
Sedat Demir
Millî görüşün tek temsilcisi Yeniden Refah Partisi Muhammed Fatih Erbakan geliyor
Murat
mansur yavaş oylarimiz seninle cumhurbaşkani mansur yavaş bnm adayim
Deniz
Receb tayyip erdoğan başarılar dilerim
Enes Balcı
Biji serok imamoğlu cumhurbaşkanı olacak inşallah
İsimsiz
İmamoğlu mutavazi biri halkla iç içe bu yüzden güven verici halkın içine giren liderler hep güven verici olur zaten
Orhan Gökçe
En gerçekçi anket ve değerlendirmeyi yapıtığınızı düşünüyorum.. Dolayısıyla ülkemizin geleceğine olumlu katkı sağladığınızı düşünüyorum.. Teşekkürler.
selim
:)) neremle güleyim bu ankete bilemedim ki :)) komedi
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?Oy Ver
Sonuçları Gör
Başlangıç: 28.09.2023 Bitiş: 28.09.2023