SONAR: AK PARTİ DÜŞTÜ, CHP YÜKSELDİ !

SONAR: Ak Parti Düştü, CHP Yükseldi !
Tarih:
19 Temmuz 2013
Okunma:
3813

Sonar Araştırma Şirketi, Gezi olaylarından sonra gerçekleştirdiği ilk seçim anketinin sonuçlarını açıkladı.

2011 genel seçimlerine en yakın sonucu tutturan Sonar, Gezi eylemleri sonrası yaptığı ilk anketin sonuçlarını açıkladı. Ak Parti'nin kan kaybettiğini açıkladı.

Gündemin en hızlı değiştiği ülkelerden biri olan Türkiye'de her gün yeni bir olay patlak veriyor. Gündemin bu kadar sık değiştiği bir ülkede vatandaşların siyasi tercihlerinde de zaman zaman değişiklikler olabiliyor .

AK PARTİ KAN KAYBEDİYOR

2014 yerel seçimlerine kısa bir süre kala anket şirketleri yapmış oldukları araştırmaların sonuçlarını kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor. CHP'ye yakınlığı ile bilinen Sonar Araştırma Şirketi Gezi olaylarından sonra gerçekleştirdiği ilk seçim anketinin sonuçlarını açıkladı. Araştırmasından çıkan sonuçlarda AK Partinin oy oranındaki düşüş dikkatlerden kaçmıyor .

CHP VE MHP YÜKSELİŞTE

 

2011 genel seçimlerini milimetrik bir isabetle doğru tahmin eden Sonar'a göre, bugün seçim olsa AK Parti 6 puan kaybederek %44.1 oranında oy alacak. Ankette AK Parti'deki düşüşün aksine CHP'nin oy oranını yüzde 28'e çıkardığı görülüyor. Çözüm süreciyle birlikte oy kaybedeceği tahmin edilen MHP'nin de oylarını yükselttiği görülüyor.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 3 Yorum

rodrigo
baraj insin veya inmesin İşçi Partisi verdiğiniz her oyun hakkını sokaklarda veriyor. oyunuzu işçi partisine atın
mgcmert
Baduvaney arkadasıma katılmakla beraber şunu da eklemek ıstıyorum Mhp nın pkk ya karşı alınan tavırda korkak davranması sebebiyle mıllıyetcılıgıne ve Atatürkculugune son derece guvendıgımız HEPARın kurucu komutanı Osman Pamukoglu num yolu acılmalıdır.
baduvaney
Akp hala iktidarda kaldıktan sonra biraz oy kaybetmiş ne kadar farkeder... Chp ve Mhp nin 3 seçimdir aynı durumda olması yeni bir partinin ihtiyacını doğurmaktadır ve bu parti ancak Chp ve Mhp nin oylarını birleştirebilecek güçte,vizyonda olan HEPAR dır.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör