SONAR AÇIKLADI: AK PARTİ OYLARI NİÇİN DÜŞTÜ?

SONAR açıkladı: Ak Parti oyları niçin düştü?
Tarih:
23 Mart 2015
Okunma:
8905

Konda Araştırma Şirketi'nden Bekir Ağırdır'ın Ak Parti oylarıyla ilgili açıklamalarının ardından SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı'da Ak Parti oyalrının yüzde 40 seviyelerine kadar düştüğünü iddia etti. Bayrakçı'ya göre oyların gerilemesinin nedeni yolsuzluklar, lider değişikliği ve ekonmik göstergeler..

AKP'nin hiçbir koşulda 400 milletvekili çıkaramayacağını söyleyen Bekir Ağırdır'ın ardından bu kez de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde en yakın tahmini yapan SONAR araştırma şirketinin sahibi Hakan Bayrakçı, "AKP'nin tek başına iktidar olması zor" tespitini yaptı.

http://secimanketi.tv/2015-genel-secimleri/akpartidustu.jpg

Mevcut iktidarın yıprandığına dikkat çeken Bayrakçı, "Şu an gidişat, AKP’nin yüzde 40 civarında oy alacağını gösteriyor. Bu da AKP’nin tek başına iktidar olamayacağı anlamına geliyor. Bu sonuç özellikle de HDP’nin barajı geçip, geçmemesine bağlı" dedi.

Taraf'tan Tunca Öğreten'in sorularını yanıtlayan Bayrakçı, AKP’nin oylarının HDP ve MHP olmak üzere iki koldan eridiğini ve MHP’nin yüzde 20 oy oranına ulaştığını belirtti.

http://secimanketi.tv/2015-genel-secimleri/mhpyuseldi.jpg

YOLSUZLUK SORUŞTURMASI, LİDER DEĞİŞİKLİĞİ VE EKONOMİ GERİLETTİ
AKP’nin 276 vekil çıkarmasının zor olduğunu savunan Bayrakçı, bu gerilemeyi yolsuzluk soruşturmalarına, ekonomik sorunlara ve lider değişikliğine bağladı.

Çözüm sürecinin de HDP ve MHP’ye kayan oylarda önemli bir faktör olduğunu belirten Hakan Bayrakçı, "HDP’nin oyları arttıkça, MHP’nin de oyları artıyor. Olan da AKP’ye oluyor. Birinci ve ikinci parti AKP ve CHP… Üç ile dörtse MHP ve HDP. Bu seçim aslında üçüncü ile dördüncü partinin seçimi. Bu yüzden HDP seçime kadar anketleri çok iyi takip etmeli ve seçime yaklaştığında eğer yüzde 9 ile 10 arasında bir yerlerdeyse hâlâ, riske atmamak için seçime bağımsız olarak girmeli" diye konuştu.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 28 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
Mehmet UYSAL
İslam coğrafyasını kan gölüne çeviren emperyalistlerin hiç bir IRK, hiç bir mezhep ayırmadan birlik olduklarını görmeyerek hala ülkemizde ve İslam dünyasında ırkçılık ve mezhep çatışmaları ile emperyalizmin çıkarlarına hizmet edildiğini görmemek NASIL BİR RUH HALİDİR? TEK ÇARE İSLAM BİRLİĞİ - TEK SP
Mehmet UYSAL
RUMUZU "UYANDIM ARTIK" OLAN ARKADAŞIN DİKKATİNE... ALLAH'(CC)a tanrı denmez... Müslümansan eğer Allah'ın(cc) 99 ismi arasında "tanrı" olmadığını da görürsün... Burada bunu geniş olarak açıklama imkanı yok... Çünkü yorum için verilen karakter sayısı az...
UYANDIM ARTIK
Cenk ile ali gultekin kardes allaha and icerim peygambere and icerim namusuma and icerim kurana and icerim ben bir ak partiliydim. ne demek isriyosuzun? ak partili turk degil mi? arapmi? benim istagim turkcemizin arap kelimelerinden arinmasidir o yuzden allah yerine tanri dedim. anladiniz mi?
UYANDIM ARTIK
Cenk ile ali gultekin kardes allaha and icerim peygambere and icerim namusuma and icerim kurana and icerim ben bir ak partiliydim. ne demek isriyosuzun? ak partili turk degil mi? arapmi? benim istagim turkcemizin arap kelimelerinden arinmasidir o yuzden allah yerine tanri dedim. anladiniz mi?
ali gültekin
Cenk benimde aklıma bu geldi:)))
CenK
bir ak partii tanrı kelımesını kullanmaz bı kere.o kelımeyı kımlerın kullandıgını çok iyi biliriz.burda chp ve mhplı yarım akıllılar ak partiliymiş gibi yorum yapıyor.
Büyük TÜRKiYE Güclü ORDU
Allahin izniyle Vatan icin,Bayrak icin,Türklük,Cuhuriyet,insan onuru icin VATAN PARTiSi geliyor.Hazir ol Türkiyem hak,adalet,huzur,birlik,dirlik inanan inanmayan sagcisi,solcusuyla,alevisi,sünnüsiyle el ele gönül gönüle mutlu yarinlarimiz icin Vatan icin VATAN PARTiSi lütfen VP'nin programini okuyun
UYANDIM ARTIK
tanri bilir ben bir ak parti delikanlisiydim ama bu son nevruz kutlamasi benim ruhumu cok rahatsiz etti.ne turk bayragi ne ataturk resmi vardi ama bol bol barzanistan bayragi ile bebek katilinin resimlerinin olmasi uykuyu gozumden kacirdi.ben uyandim sizde uyanin ak partili arkadaslarim tek care MHP
ridvan özarabacı
akp nın oyları daha çok düşecek çünkü her gün yolsuzluklar artıyor ve mhp nın oylarının yüzde yirmi olacagını sanmıyorum
İsmail Atalan
Acaba doğrumu benim korkum MHP nin oyları AKP'li kamuoyu araştırma Şirketleri Tarafından şişirilip itifakı önlemeye çalışıyor olmasın MHP li yöneticiler demesin negerekvar bizim oyumuz zaten yüzde bilmem kaç niye birilerini sırtımızda meclise taşıyalım diye benim korkum bundan
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör