SONAR ANKET SONUÇLARI HÜKUMETİ ÇOK KIZDIRACAK!

Sonar Anket Sonuçları Hükumeti Çok Kızdıracak!
Tarih:
28 Ocak 2014
Okunma:
32927

SONAR araştırma şirketinin son anketine göre Ak Parti'ye şok haber. SONAR'ın, 3 bin 25 kişiyle, 26 il ve 30 köyde yüz yüze yapılan anketine göre, AK Parti'nin oy oranı tek parti olarak iktidara gelmeye yetmiyor.

Haziran 2011'de yapılan seçimlerin sonuçlarını az farkla doğru tahmin eden Sonar Araştırma Şirketi, 17 Aralık Operasyonu ve 3 bakanın istifası sonrasındaki sürecin seçime etkisinin nasıl olacağını araştırdı.

Sonar'ın "Siyasi Eğilimler ve Gündem Araştırması" başlığıyla yaptığı ankette, 3 bin 25 kişiyle, 26 il ve 30 köyde yüzyüze yapıldığı belirtilen anketin, en çarpıcı sonucu Ak Parti'nin oy oranının tek parti olarak iktidara gelemeyeceğine dair olan sonuçtu.

Sonar'ın, ankete katılan katılımcılara "Bu pazar bir Genel Seçim yapılsa, hangi partiye oy verirsiniz?" şeklinde yönelttiği soruya katılımcıların yüzde 42.3'ünün "Ak Parti" yönünde cevap verdiği belirtilirken, CHP'ye oy vereceğini belirten vatandaşlar, ankete katılanların "yüzde 29.8"ini oluşturduğu açıklandı. Ankette MHP oy oranınını yüzde 18.7'ye yükseltirken BDP ise yüzde 5.6 oy oranında kaldı.
http://secimanketi.tv/news-images/sonar-1.jpg

KARARSIZLAR ETKİLİ OLACAK
Ankette kararsız oy kullanan katılımcıların oyları partilere dağıtılmadığında ise Ak Parti'nin oylarında önemli bir düşül göze çarptı.

http://secimanketi.tv/news-images/sonar-2.jpg
Kararsızların oyları dağıtılmadığında çıkan sonuçlarda Ak Parti'nin oy oranları yüzde 36.5'e gerilerken CHP'nin 25.7, MHP'nin yüzde 16.1 ve BDP'nin de yüzde 4.8'e gerilediği gözleniyor.

 
DEĞİŞİMİN BOYUTU NE?

Sonar'ın araştırması Haziran 2011'den bu yana Ak Parti'nin oy oranında %7'lik bir kayıp olduğunu ortaya koyuyor. Haziran 2011'deki seçimlerde yüzde 49.8'lik oy oranı yakalayan Ak Parti, anket sonuçlarına göre %42.3'e gerilemiş görünüyor.
http://secimanketi.tv/news-images/sonar-3.jpg

Haziran 2011'deki oylamalardan bu yana değişen oy oranlarında CHP ve MHP'nin ise oylarının arttığı gözlemlendi. Haziran 2011'de yüzde 26 oya sahip olan CHP, Ocak 2014'te oylarını yüzde 29.8'e yükseltti. MHP'nin oyları ise yüzde 13.00'den yüzde 18.7'ye çıktı.

http://secimanketi.tv/news-images/sonar-4.jpg

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 81 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
nil
Bu kadar çok olumsuz olayların yapılmasına ,her gün yolsuzluklar, adaleti katlettikleri görünürken , çıkan oylar adalet partisine çok az Oy kayıpı çıkmış. İnanılır gibi değil daha fazla oy kaybetmeleri gerekirdi. yazıklar olsun bu millete
Dostkaferterya@hotmail.com
İNŞALLAH TÜRK MİLLETİ UYANDI,DİN İSTİSMARCISI VATAN HAİNLERİNİN SONU GELDİ OYLAR M.H.P'YE
HASAN İLELİ
ZAVALLILAR BİRİNCİ PARTİ ÇIKMIŞ GİBİ SEVİNİYORLAR HABERİN İÇERİĞİNİ OKUMAYANLAR TEK BEŞLERINA İKTİDARA GELMİŞ ZANNEDERLER BU KADAR İÇ VE DIŞ DÜŞMAN BİRLİKTELİĞİ VE ÇİRKİN OYUNLARLA BURAYA ÇEKEBİLDİNİZ 30 MARTTA ŞOK OLACAKSINIZ İŞBİRLİKCİLERİNİZLE
nazif kılıç
asgari ücretli perişan emekli perişan çalışan perişan besmele çekerek soyuyorlar vatanı allah aşkına bu hırsızlara vermeyin oyunuzu oy verenlerde vallahi vebal altındalar harama ortaklar
hikmet63
inşallah vatandaş dahada duyarlı olcakAKP dahada geriliyecektırartık bır emeklı olarak dayanacak gücümüz kalmadı
hasanavlar
bölüçülere karşı birleşelim önce vatan
refik varol
ömrüm boyunca MHP den başkasına vermedim ve asla vermem allahın izniyle bu müslüman görüntüsü altındaki maskeyi düşürüp yüce türk milletini layık olduğu yere getireceğiz atalarımız ve şehitlerimiz bizden davacıdır.
FAZLI
Artık tek kurtuluş MHP dir,Hala AKP diyenlere sesleniyorum,5 dk düşünün güzel ülkemizin ne hale geldiğini.TEK örnek düşünün,hainler baştacı KAHRAMAN VATANSEVERLER TUTSAK.
Murat kars
Kanımız aksada zafer İslamın. Evel Allah sonrada tek çare MHP.
hasan
allahım gari sen büyüksün
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör