SONAR ANKETİYLE AK PARTİ TEK BAŞINA İKTİDARNI KAYBETTİ!

SONAR anketiyle Ak Parti tek başına iktidarnı kaybetti!
Tarih:
11 Mart 2015
Okunma:
6974

Seçimlere 3 ay kala en güvenilen araştırma şirketlerinden SONAR'ın son yaptığı kamuoyu araştırma sonuçları açıklandı.

Ak Parti bu açıklanan sonuçlara göre tek başına iktidara gelemiyor. Ak Parti'nin 276 milletvekilinin altında bir vekile sahip olması bekleniyor.

Geçtiğimiz seçimlerde de en yakın tahminlerde bulunan SONAR Araştırma Şirketi'nin son yaptığı kamuoyu yoklaması Ak Parti'y çok kızdıracak.

Açıklanan anket sonucuna göre HDP yüzde 10 barajını kıl payı geçmeyi başarıyor. MHP oylarını yüzde 18 bandına çıkarıyor.

Gül'ün vekilliğine sıcak bakılıyor

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Ak Parti'den yeniden aday olmasına kamuoyunun sıcak baktığı ortaya çıktı. "Abdullah Gül'ün yeniden aktif siyasete dönmesini olumlu buluyor musunuz?" sorusuna, katılımcıların yüzde 53,2'si "Evet olumlu bulyorum" yanıtını verdi.

KAÇ MİLLETVEKİLİ ÇIKARIYORLAR?

 SONAR Araştırma Şirketi sahibi Hakan Bayrakçı’nın son hazırladığı “Mart 2015-siyasi eğilimler ve gündem araştırması”ndan dikkat çekici sonuçlar çıktı.

12 Haziran 2011 Genel Seçim sonuçlarını yüzde 1’lik yanılma payıyla doğru tahmin eden, 10 Ağustos 2014’teki Cumhurbaşkanlığı seçimlerini de bilen SONAR’ın son anketinde şu sonuçlar yer aldı:

Ak Parti yüzde 40, CHP yüzde 27.1, MHP yüzde 18, HDP 10.1, Vatan Partisi 2,8 ve diğer 1.8.

Ankete göre Ak Parti 243, CHP 133, MHP 116 ve HDP de 58 milletvekili çıkarıyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın son dönemde düzenlediği mitinglerde “400 vekil verin başkanlık sistemini getirelim” isteği de bu ankete göre hayata geçemiyor.

Yani, Ak Parti hayalini kurduğu tek başına iktidar için gerekli olan 276 sayısını bulamıyor.


http://secimanketi.tv/2015-genel-secimleri/SONARHABERANKET.jpg

En büyük sorun pahalılık

"Türkiye'nin en büyük sorunu nedir?" sorusuna verilen cevaplardan en çok olanların sıralanmasıyla ortaya çıkarılan sonuçlara göre "Ekonomik sorunlar, pahalılık" diyenlerin oranı yüzde 34,8 ile ilk sırada yer alırken, yüzde 30,7 ile Terör sorunu cevabı verildi. Yüzde 30,6 oranıyla üçüncü sırada işsizli, istihdam sorunu yer alıyor.

ARAŞTIRMA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 32 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
mehmet bilir
sonarın hiçbir anketi son 3 seçimi bilemedi ama seçime son iki gün kala sessizce gerçek anketini açıkladı sonrada bildim dedi.hatırlayın seçime bir iki hafta kalasıya kadar cumhurbaşkanlığı seçiminde tayyip erdoğanı %42 lerde gösteriyordu..
akp, hdp kardeşliği
Hdp barajı geçerse akp, hdp koalisyonu olacaktır. Nede olsa şimdi gizli ortaklar o zaman açık seçik ortak olacaklardır. İkisinin ortaklığı ancak iktidar olmalarını sağlar hayallerini kurdukları yeni bir ana yasa yaparak akp nin başkanlık hdp nin özerklik isteğine yetmeyecektir.
vatan partisi
Magdem Perincek pkkli.gidin arastirin ozaman..kaynak yayinlari, ulusal kanal, aydinlik gazetesi..bu uç kaynaktan birinde pkkyi destek veren bir tek sey gosterin.Gosteremezsiniz deliliniz yok. Ocalan ile gorusmesi gazeteciyken gerceklesmistir. Reportajdir, gidip okuyun. Perincek silahi birak demistir
vatandaş
BİLENDE BİLMİYENDE KONUSUYOR TARAFLI TARAFSİZ ANKETLER YAYİNLANİYOR Sonuç 2011 in 2 aşağı 3 yukarı sonuçları çıkar HDP parti olarak girerse orası kesin değil takılabilir
EmRe BaSs
HEPAR Osman PAMUKOĞLU gerisi hep yalan dolan..
Chp
chp ve mhp ye yüklenmek gerek son kez
yeni MHP'li
ak partiliydim. MHP'li oldum artIk
ANKETÖR
Osman PAMUKOĞLU tek başına Vatan partisinden daha çok oy alacak, bunun ss'ini alın yada bir yere kaydedin, 8 haziranda sosyal ağlarda paylaşın :)
kartal
vatan partisi mi hahahahahah osman pamukoğlu adınmı saklayın bakalım topunuz hesap vereceksiniz köçekler. apocu perinceki basımıza milliyetçi yaptılar akp mhp chp vatanp hepsi hesap verecek. apocuların sonu o bebek katili gibi olacak
Semih M
dünün komünisti vatan haini sscb hayranı perinçek siyasi manevralarla nasıl bir kıvırtma yaptıysa insanların çok azının gözünde vatansever olarak görülmektedir. Şu anda sorun ermeni olaylarımıdır da bu şahıs bunları laf ediyor hepsi göz boyama çabasıdır. Perinçeği tanıdıysam az çok bilirim
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör