SONAR ARAŞTIRMA CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM ANKETİNİ AÇIKLADI

Sonar Araştırma Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketini Açıkladı
Tarih:
24 Haziran 2014
Okunma:
4504

SONAR araştırma şirketinin Köşk anketine göre Başbakan Erdoğan seçimleri ilk turda kazanıyor.
 Cumhurbaşkanlığı seçimlerini konu alan anketler ardı ardına yayınlanmaya başlanırken CHP ile MHP'nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ile Başbakan Erdoğan'ın olası oy oranları için çarpıcı rakamlar ortaya çıkıyor.

Sonar araştırma şirketinin Köşk anketine göre ise Erdoğan seçimleri ilk turda kazanıyor.


BAYRAKÇI: ERDOĞAN İLK TURDA KAZANABİLİR
Sonar'ın sahibi olan Hakan Bayrakçı, Aydınlık gazetesine yaptığı açıklamada “Tayyip Erdoğan ilk turda seçimi kazanabilir. Kazanmasa bile yüzde 50'nin biraz altında kaçırır. Bu durumda ikinci turda Cumhurbaşkanı seçilmesi mukadderdir.” diyerek durumu özetledi.


İHSANOĞLU'NA DESTEK YÜZDE 35.3'TE KALDI
Partilerin ve adayların oy oranlarını saptamak amacıyla yapılan ankette “Cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi partinin adayına oy vereceksiniz?” sorusuna yüzde 46'sı “Tayyip Erdoğan” cevabı verirken, “İhsanoğlu'na oy vereceğim” diyenler yüzde 35.3'te kaldı.

Katılanların yüzde 6.2 si BDP/HDP'nin adayına oy verdi. Kararsızlar orantısal olarak dağıtıldığında Erdoğan yüzde 52.6 İhsanoğlu 40.3 oy alıyor.


SONAR araştırma şirketinin Köşk anketine göre Başbakan Erdoğan seçimleri ilk turda kazanıyor.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 5 Yorum

Bozkurtören
M.Akif Diyor ki; Geleceği karanlık görerek azmi bırakmak, Alçakca bir ölüm varsa işte budur ancak...!! Bu Millet bu Tayyibi Cumhurbaşkanı yapmayacaktır...!!!! İnancım tam ve kesindir...!!!
inka
türk kahvesi mi* gürcü kahvesi olmasın o
cCc bozkurtlar
dante kardeş türk kahvesi deyince erdoğandan bahsediyorsan sen kafayı yemişsin derim erdoğan türkmü kanından şüphe ederim hele onu kasdediyorsan sen de bir pkk lısın ozaman bak koçum zaten erdoğan seçimi alırsa apoyuda çıkartırsa o zaman ortam yaşanmaz olur
Dante
Türk kahvesiyle nescafenin yarışından yine türk kahvesi galip gelicek inş
vatan
bilmiyorum ama ıcımden bı his cumhurbaskanı tayıp olacak dıyor ve turkıye karışacak gibi geliyor gıtlık gelecek tayıp cumhur baskanı oldugunda apoda cıkacak bakalım hayırlısı neyse o olsun

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör